Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky.

Amaia Salazarová, inspektorka z oddělení vražd, jíž byl případ přidělen, se tak vrací zpět na místo, kde se narodila a odkud vždycky toužila odejít. Amaia bojuje na dvou frontách: na té profesionální vyšetřuje sérii vražd, která velmi zneklidňuje místní obyvatele; a na osobní, spletité a emocionální, jež bude plná zvratů a překvapivých momentů. Amaia pronásleduje rituálního vraha, inspirovaného silnou psychosexuální symbolikou tradiční baskické mytologie, který bude pokračovat ve svém řádění, zatímco ona bojuje proti profesní žárlivosti některých svých kolegů, proti dávným nevyřešeným konfliktům se svými sestrami a proti ponurému tajemství, jež poznamenalo jejich dětství a které se vrací, aby ji dál trápilo...
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha pevná vazba

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
149 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Audiokniha (CD) CD obal
MP3 na CD

Vyprodané

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
4086-7 hodin čtení
Rok vydání
2013
Naše katalogové číslo
162991
Jazyk
čeština
Nakladatel
Panteon

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,3 / 5

6 hodnocení

3
2
1
0
0

Zuzana
19.1.2015
Názor čitateľa
Píše sa, ako sa tento román podobá Stiegovi Larssonovi - ani náhodou. Nie je zlý, je z baskického prostredia, zvláštne mená, zvláštne zvyky, neobvyklé. Ja mám trocha iné nároky, nemusia tiecť potoky krvi, aby to bolo zaujímavé. Nemyslím si, že Dolores zaradím medzi svojich obľúbených autorov. Ale to nech Vás neodrádza, čítať sa dá. Čti víc
Petr Čapek
10.5.2014
Názor čtenáře
Dolores rozehrává spletitou hru plnou napětí, šokujících i hrůzu nahánějících scén, které nenechají nikoho chladným. Byť autorce chybí tolik typická surovost severských autorů, ani zastánci tohoto drsnějšího pojetí nemusí zoufat, protože vám bude běhat mráz po zádech. Velkou předností je rozhodně zasazení příběhu do údolí Baztán, které se již od pradávna vyznačovalo silnou mystikou a pověstmi o čarodějnicích a nadpřirozených bytostech.

Právě spojení moderní kriminalistiky s tradičním folklorem Baskicka, popřípadě Baztánu dostáváme opravdu silný mix, který dokáže udržet naši pozornost od začátku až do samého závěru. Autorka se navíc nezaměřuje pouze na pátrání po vrahovi, ale inspektorce Salazarové nakládá na bedra také starosti se svojí rodinou, otevírá dávné křivdy a rány, které měli zůstat zavřené.

Neviditelný strážce má z dosud vydaných knih nejblíže ke Skále Petera Maye. Ve které se také snoubí místní tradice, neradostné dětství a pátrání po vrahovi, které oslovilo již velkou spoustu čtenářů. Jedinou kaňkou může být, že na rozdíl od Skály nám na konci Neviditelného strážce zůstane pár nezodpovězených otázek, ale jelikož se jedná o první díl plánované trilogie, můžeme doufat, že se k nim autorka vrátí v dalších dílech.
Čti víc
MarekH
2.4.2014
Dolores Redondo : Neviditelný strážce
Dolores Redondo nám prináša nový pohľad na žáner krimi s prvkami psychologického románu. Ide o príbeh policajnej inšpektorky, ktorá sa pri vyšetrovaní rituálnych vrážd mladých dievčat na pokraji dospelosti musí vrátiť do rodného mesta a pritom bojovať s vlastnými démonmi minulosti. Príbeh je rovnomerne natienený v rámci noriem žánru a musím parafrázovať jednu čitateľku, že prináša nový vietor, do všetkých, tých severských kriminálok už len tým, že príbeh deja je prenesený do malebnej baskickej prírody a odohráva sa v Baskychých horách so svojimi typickými zákonitosťami, ako aj bohatým baskyckým ľudovým koloritom a mentalitou ľudí. Dosť ma prekvapilo, že autorka načrtla pokračovanie diela pri konci knihy, pretože ide prvú časť trilógie Baztán. Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. “

Johann Gottfried Von Herder