Knihy
E-knihy

Slovo Buddhovo

Canopus, 2013
Nakladatel
Canopus, 2013

Slovo Buddhovo sestavené Nyánatilokou Mahátherou (1878 – 1957) je vůbec prvním v evropském jazyce sepsaným systematickým pojednáním Buddhova učení, které užívá vlastní slova Buddhova. Vybrané texty jsou seřazeny tak, aby tvořily jednotný celek, který...

Čti víc

238 Kč

Běžná cena Běžně 250 Kč

Ušetříte 5%
Nestíháme do Vánoc :(

Posíláme do 17 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Slovo Buddhovo sestavené Nyánatilokou Mahátherou (1878 – 1957) je vůbec prvním v evropském jazyce sepsaným systematickým pojednáním Buddhova učení, které užívá vlastní slova Buddhova. Vybrané texty jsou seřazeny tak, aby tvořily jednotný celek, který nabízí spolehlivé vedení celou soustavou buddhismu.
Čtenáři je tím ušetřena námaha propracovávat se velmi obsáhlou literaturou pramenů. Buddhův jasný a pronikavý způsob výuky, který je zřetelný v těchto textech, bude dobře sloužit pozornému a uvažujícímu čtenáři jako první uvedení do Buddhova učení.

Květoslav Minařík pokládal tento „systematický přehled Buddhova učení“ za nesmírně užitečný a živý základní text pro každého, kdo chce putovat po cestě ke svému zdokonalení jinou cestou než prostřednictvím náboženské víry. Jeho komentáře nejsou jen rozvíjením myšlenek, obsažených v původním buddhistickém textu, ale vyvěrají z jeho vlastních zkušeností.
Čti víc
Kupte společně
Slovo Buddhovo - Pataňdžali, Květoslav Minařík
Prázdniny v Evropě - Ladislav Zibura
557 Kč
Ušetříte 92 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

2 hodnocení

1
0
1
0
0

Dita Pešková
16.1.2016
Slovo Budhovo
Zajímáte-li se o budhismus či osobnostní rozvoj, je tato kniha přímo nezbytná.Rázem pochopíte, že cesta je sice dlouhá, ale poznáte alespoň její milníky.Objasní se vám, že teorie bez praxe je zcela bezvýznamná a povídání o duchovní cestě s přáteli u čaje Vás nijak neposune. Ba spíše naopak. Jíné ostatně ani slovo Buddhy být nemůže. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Slovo Buddhovo - Pataňdžali, Květoslav Minařík
Prázdniny v Evropě - Ladislav Zibura
557 Kč
Ušetříte 92 Kč

„Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost. Kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám. “

John Milton