Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton - Maryrose Wood
Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton
149 Kč
Knihy
E-knihy

Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton

Tajemné vytí

Jota, 2013
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Akce
3 hodiny čtení
Nakladatel
Jota, 2013

První kniha světově úspěšné trilogie pro děti, ale i dospělé. Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: „Ty jsi ale zvlčil!“

Čti víc

149 Kč

Běžná cena Běžně 248 Kč

Sleva 40%
platí do 2. 11. 2019

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

První kniha světově úspěšné trilogie pro děti, ale i dospělé.
Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: „Ty jsi ale zvlčil!“

O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že je vychovali vlci. A naše nepolepšitelné děti opravdu vychovali vlci! Když byly nalezeny v lesích poblíž sídla Ashton, brzy se ukázalo, že to nejsou jen tak obyčejné dětičky: Alexander své sourozence usměrňuje jemným hryzáním, Cassiopea kouše a štěká, až běhá mráz po zádech, a Beowulf se honí za veverkami s hbitostí, při níž se tají dech.
Slečna Penelope Lumleyová ale naštěstí není žádná tuctová vychovatelka. Patnáctiletá absolventka Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin přistupuje k novému zaměstnání se vší zodpovědností. Než ale může začít s latinou a zeměpisem, musí děti napřed odnaučit zvířecím návykům.
Celé sídlo Ashton je obestřeno záhadami. Kdo vůbec jsou ti tři malí divoši a jak je možné, že donedávna žili v lese? Proč starý kočí Timothy číhá za každým rohem? Podaří se Penelopě děti zvládnout a učinit z nich společenské tvory dřív, než lady Constance uspořádá slavnostní bál? A co je to proboha šotyš?
Odvážná Penelope se v prostředí plném záhad neztratí, neboť i její původ je zahalený tajemstvím. Jak kdysi prohlásila Agatha Swanburnová: „Věci se mohou dít z nějaké příčiny, to ale ještě neznamená, že ji pokaždé známe.“
Čti víc
Kupte společně
Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton - Maryrose Wood
Krásny omyl - Vi Keeland
378 Kč
Ušetříte 215 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Incorrigible Children of Ashton: Mysterious Howling
Rok vydání
2013
Počet stran
208
Nakladatelství
Jota
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
152557

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,5 / 5

4 hodnocení

1
2
0
0
0

Petr Čapek
10.5.2014
Názor čtenáře
Autorka se snaží nejvíce působit na menší čtenáře a nenásilnou formou jim vetknout lásku ke knihám a učení. Protože co si budeme povídat v dnešní přetechnizované době, kdy již děti v předškolním věku mačkají čudlíky na počítači popřípadě tabletu lépe než rodiče, se tak nějak vytrácí kouzlo vlastní fantasie, které nám nabízí právě čtení knih. Je tedy povzbuzující vidět, že se najde někdo, kdo má snahu děti malinko usměrnit a ne je násilně nutit do něčeho co sami nechtějí. A právě v tom je kouzlo Maryrose Woodové a její trilogie Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton. Není se tedy co divit, že její trilogie byla zařazena mezi výběrovou literaturu pro mládež.

Tajemné vytí určitě dokáže oslovit nejen malé čtenáře. Lze ji doporučit jako čtení před spaním, ale určitě i starší čtenáři si v ní najdou něco svého. Situace, které vznikají při výchově malých "vlčat" dokáží nejednou vykouzlit úsměv na tváři a příjemně pobavit. Vytknout by se dal autorce konec knihy, který není úplně zakončen a více méně nutí čtenáře čekat na další díly. Protože bez nich není prostě vyprávění úplné.
Čti víc
29.4.2014
Názor čtenáře
Ráda bych řekla, že jsem z knížky instinktivně vycítila dobrý příběh, ale pravda je taková, že jsem se na první pohled zamilovala do krásného přebalu navrženého Jonem Klassenem. Až poté jsem zjistila, že se pod ním skrývá humor a čtivost. Má v sobě jakousi nepopsatelnou, lehkou uštěpačnou ironii, nikterak výraznou, ale přece tam je. Nechybí tu ani jistá pohádkovost a lákavá tajemství, k pobavení slouží paní domu, hysterka Konstance a Penelopa je ztělesněním dobra a přísné laskavosti. Pro tentokrát mi nadměrné typizování postav nevadilo, protože někdy to do knížky zkrátka patří. Přičtěte k tomu ještě dobrodružství se třemi nevšedními dítky a máte knížku, kterou si musí každý zamilovat. Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton - Maryrose Wood
Krásny omyl - Vi Keeland
378 Kč
Ušetříte 215 Kč

„Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá. “

André Maurois