Knihy
E-knihy

Hněv andělů

Nový thriller s Charliem Parkerem

BB/art, 2013
6-7 hodin čtení
Nakladatel
BB/art, 2013
11. díl série
Charlie Parker
Překlad

V hlubokých lesích Maine je objeven vrak letadla. Nikdo jej ale nepostrádá, nikde nejsou žádná těla. Jen někteří lidé, dobří i zlí, po něm velmi, velmi usilovně a dlouho pátrají. To, co se ve vraku skrývá, má mnohem větší cenu než peníze: je to moc...

Čti víc

284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

V hlubokých lesích Maine je objeven vrak letadla. Nikde se však ani nemihla zpráva o jeho zmizení, nikde nejsou žádná těla. Jen někteří lidé, dobří i zlí, po něm usilovně a velmi, velmi dlouho pátrají.
To, co se ve vraku ukrývá, má mnohem větší cenu než peníze: je to seznam jmen mocných a vlivných mužů a žen, kteří zaprodali svou duši Ďáblu. Schyluje se k bitvě mezi těmi, kteří si přejí, aby seznam zůstal v tajnosti a těmi, pro něž představuje zásadní zbraň v boji proti silám temnot.
V závodě na život a na smrt chce uspět i soukromý detektiv Charlie Parker, muž, který toho ví o podstatě Ďábla, jenž se snaží nalézt cestu, kudy prorazit na svět, víc než ostatní. Parker má ale zároveň strach, aby na seznamu neobjevil i své jméno. K vraku se stahují ale i další: krásná žena se zjizvenou tváří a chutí zabíjet; mlčící dítě, jež si pamatuje vlastní smrt; sériový vrah, který si říká Sběratel, jenž vidí ve jménech na seznamu jen další obětní beránky pro své spády…
A jak rivalové postupují do nitra severoamerického Maine, aby se střetli uprostřed nekonečných lesů, netuší, že v jejich hloubi se ukrývá další tajemství. Někdo nebo snad něco pád letadla přežilo. A teď to čeká…
Čti víc
Kupte společně
Hněv andělů - John Connolly
Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
614 Kč
Ušetříte 55 Kč

Recenze, kritiky


„Je působivé, s jak poetickým jazykem pracuje (John Connolly) v takovém žánru, jaký představuje thriller … chvílemi vám možná připadá, že čtete román, když tu náhle vám Connolly připomene, jakých „kruťáren“ je jako autor schopný. V obou polohách budete jeho dílem hluboce zasaženi.“ Daily Express

„Jeho poslední práce je mistrnou směsicí detektivního pátrání a štvaním obětí… a nebude vám do zpěvu. The Observer

„Hrdinský… mrazivý… dechberoucí… třeskutý detektivní román… Nejde jen o padouchy a přízračné bytosti; Connolly je mnohem zručnější autor, než aby vytvořil pouze prvoplánový horor. Nejsilnější je ve vhledech do motivací svých postav… Connollyho poslední román nabývá až nepokrytě gotických rozměrů, ale zároveň působí věrohodně a místy dokonce dojemně.“ Independent

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Wrath of Angels
Rozměr
148×210 mm
ISBN
9788074613616
Naše katalogové číslo
145134
Počet stran
400
Hmotnost
626 g
Rok vydání
2013
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
BB/art

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Kateřina Plickova
7.9.2016
Když si zakoupíte knihu jen kvůli obálce, uděláte už první chybu. Když pak máte problém se do knihy vůbec začíst, vynadáte si za první chybu podruhé. A pak ji pohřbíte do knihovny snad s lehkým uzarděním, několik let děláte, že tuto knihu vůbec nemáte a vracet se k ní, to už vůbec ne.

Ale pak to jednoho dne uděláte.

A zjistíte, že příběh v knize ukrytý je stejně krásný, jak její obálka, jen je třeba se na něj dívat v šírších souvislostech. Dozrát k němu. A nechat se jim unést.

Titul je 11.knihou v sérii s detektivem Charlie Parkerem. Mužem na pomezí několika světů a mnoha zákonitostí. S mocnými spojenci a ještě mocnějšími nepřáteli. Se šrámy na duši a úsměvem na rtech.

Charlie se zaplete do pátrání po tajemném letadle. Na palubě neslo velice cenný náklad, po kterém touží mocnosti mnoha světů a jejich zástupci udělají vše pro jeho získání. Ve hře jde o více, než o pomalu mizející stroj. Karty jsou rozdány a nejvyšší trimf se ukrývá právě v bělostém trupu uprostřed lesů.

Nalézt jej však není souzeno každému a Charlie pomalu chápe závažnost situace. Vítez může být jen jeden a za prohru se platí duší.

A staří nepřátelé se noří odnikud.

Příběh není pro každého, dějové nitky úzce navazují na předchozí díly, bez jejich znalosti není možné odhalit všechny souvislosti vztahů jednotivých postav, nemožné to ale není. Charlie není na slovo skoupý a mnohé ze své minulosti ochotně vysvětlí, i když ne vše.

Kniha je detektivkou, thrillerem i temnou duchařinou. Racionální přemýšlení v tomto světě příliš nefunguje a pokud to čtenář nebude ochcoten připustit, z knihy mít mnoho nebude.

Já odložení knihy před lety nelituji, naopak. Kniha za těch několik let uzrála jako dobré šampaňské a po jejím efektním otevření jsem si příběh vychutnala až do samého dna. A strhla k němi několik dalších přátel.

A o to přeci jde.

Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Hněv andělů - John Connolly
Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
614 Kč
Ušetříte 55 Kč

„Čtenář to má dobré - může si své autory vybrat. “

Kurt Tucholsky