Knihy
E-knihy

Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur

Minulost, současnost a budoucnost komplexních společností

Academia, 2011
11-12 hodin čtení
Nakladatel
Academia, 2011

Publikace představuje pohled třiatřiceti autorů – akademiků, humanitních vědců, přírodovědců a ekonomů – na aktuálně velmi živý pojem „kolaps“, a to z jak z hlediska současného (dotýká se např. bankovní krize), tak historického...

Čti víc

725 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace představuje pohled třiatřiceti autorů – akademiků, humanitních vědců, přírodovědců a ekonomů – na aktuálně velmi živý pojem „kolaps“, a to z jak z hlediska současného (dotýká se např. bankovní krize), tak historického. Nesporným přínosem je ve všech případech aktualizovaný přístup autorů ke krizovým momentům v dějinách velkých civilizací (staroegyptské, čínské, římské ap.) nebo říší (např. britského impéria ap.). Nemenší podíl tvoří kapitoly z dějin českých zemí (zejména husitství, pobělohorské společenské klima a kromě dalších i popis rozpadu Československa), ale také pojednání týkající se přírodních katastrof (dávná zemětřesení, nedávné záplavy) či stručný, zato však originální popis nezvratných změn životního prostředí na Mostecku. Publikace je bohatě ilustrována, vybavena mapami a přehlednými grafy s aktualizovanými daty.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
816
Hmotnost
1530 g
Rok vydání
2011
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Academia
Rozměr
160×230 mm
ISBN
9788020020369
Naše katalogové číslo
119259

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,6 / 5

5 hodnocení

4
0
1
0
0

Zoolook
14.1.2017
Úžasná kniha
Od čias Jareda Diamonda som nič tak skvele a synteticke nečítal ! Zmení váš pohľad na históriu a ukáže ako zdanlivo nevýznamne zmeny a rozhodnutia môžu mať nedozierne dôsledky. Ak by vyšla v anglickom jazyku pošlem ju bruselským politikom !
Čti víc
fr.ambroz@gmail.com
22.12.2012
Názor čitateľa
Kniha splnila moje očakávanie , je to vedecký pohľad na vývoj ľudskej spoločnosti najmä za posledných 12 tis.rokov,a pritom je veľmi aktuálny poučný a súčasný. Zmena a vznik novej spoločnosti sa rozbehol ,kolaps a regenerácia začali aj keď pre ludí budú zväčša nešťastné.Doporučujem čitateľom s podobným názorom na svet a dejiny . Som rád,že túo knihu martinus zabezpečuje a posiela. Všechny zdravím A.
Čti víc

Čti víc

„Pospěšte, abyste přečetli nejlepší knihy. Není jich mnoho a může se státi, že váš život uplyne, než-li je přečtete. “

Henry David Thoreau