Cesty k úspěšnému podniku - Gerry Johnson, Kevan Scholes
Cesty k úspěšnému podniku
502 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
502 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Kniha Cesty k úspěšnému podniku (v originálu Exploring Corporate Strategy) patří v kategorii marketingové literatury ke světově významným a uznávaným. Proč? Zabývá se totiž souhrnně vším tím, co by měl ať už velký nebo menší podnik udělat pro to, aby správně určil, kde se pro něj nachází ta nejlepší příležitost, která mu přinese patřičné výsledky. V marketingové terminologii to znamená, aby stanovil pro podnik ideální strategii a vhodné taktické kroky.
 
Publikace detailně popisuje posloupnost celého procesu – analýzu, která by měla odkrýt jak silné, tak i slabé stránky firmy. Zároveň by měla i analýza ukázat, jaké je prostředí, ve kterém podnik funguje, a kam bude toto prostředí asi směřovat. Na základě těchto poznatků se potom manažer může přesněji rozhodovat, kam má napřít sílu a energii. Jednotlivé kapitoly obsahují řadu metod, které pomáhají eliminovat rizika při rozhodování a které umožní celý proces změn rozdělit do fází - ty se potom dají jednotlivě vyhodnocovat a korigovat.
 
Čím je ovšem „bible“ Cesty k úspěšnému podniku jedinečná, jsou desítky reálných příkladů od světových firem, které se skutečně staly. Právě významné a úspěšné firmy zákonitě mnohokrát stály před rozhodnutím, co udělat, aby zvýšily prodej, co udělat, aby se jim podařilo proniknout na nové trhy, co udělat, aby zákazníci směřovali k nim a ne ke konkurenci. Čeští manažeři a pracovníci s rozhodujícími pravomocemi tak rádi uvítají řadu modelových situací snad ze všech důležitých odvětví - např. ocelářského průmyslu (British Steel), automobilového průmyslu (Ford, Rolls-Royce), letecké dopravy (SAS, British Airways), nábytku (IKEA), řetězců (McDonald, Marks and Spencer), ale i veřejné sféry, ať jde o policii, zdravotnictví ad.
 
Autoři Gerry Johnson a Kevan Scholes patří ve své oblasti k renomovaným odborníkům a učitelům strategického managementu na vysokých školách. Ať už pracujete v zahraniční firmě nebo sami podnikáte, v publikaci Cesty k úspěšnému podniku si na zhruba osmiseti stranách jistě najdete i vy konkrétní návod „sedící“ právě vaší oblasti i vašim problémům.
 
Proč se nepoučit, jak to dělají ti úspěšní?
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

11 hodnocení

11
0
0
0
0

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský