Knihy
E-knihy

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Host, 2010
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
10-11 hodin čtení
Nakladatel
Host, 2010
3. díl série
Milénium

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným...

Čti víc

149 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 63%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko...
Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit.
Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film v produkci agentury Yellow Bird. Film už zhlédly asi dva milionů diváků ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Španělsku. Připravuje se premiéra filmu v Kanadě, Estonsku, Řecku, Itálii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice.
Více na www.stieg-larsson.cz

Stieg Larsson (1954–2004) byl novinářem a šéfredaktorem časopisu Expo. Ve své profesi byl považován za odborníka na pravicový extremismus, o němž často psal. Jeho politické přesvědčení a novinářské zkušenosti ho v devadesátých letech vedly k založení nadace Expo, jejímž cílem bylo sledování a dokumentace rasistických a nedemokratických tendencí ve švédské společnosti. Stieg Larsson se bohužel mezinárodního úspěchu svého literárního díla nedožil, v padesáti letech zemřel na infarkt.
Čti víc
Kupte společně
Dívka, která kopla do vosího hnízda - Stieg Larsson
Dívka, která si hrála s ohněm - Stieg Larsson
298 Kč
Ušetříte 490 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Luftslottet som sprängdes
Rok vydání
2010
Počet stran
688
Nakladatelství
Host
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
112599

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,8 / 5

16 hodnocení

13
2
1
0
0


Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Dívka, která kopla do vosího hnízda - Stieg Larsson
Dívka, která si hrála s ohněm - Stieg Larsson
298 Kč
Ušetříte 490 Kč

„Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. “

Johann Gottfried Von Herder