Přeskočit na hlavní obsah
Den - Michael Cunningham, Odeon CZ, 2024
Feminismy - Lucy Delap, Host, 2022

473 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma

Feminismy

Globální dějiny

Když se řekne feminismus, vybaví se nám známé obrazy: pochodující sufražetky, pálení podprsenek, duhové vlajky. Boj za genderovou emancipaci má však mnohem pestřejší a mnohdy... Číst víc

5,0 2 hodnocení
Nakladatel
Host, 2022
Počet stran
379

Když se řekne feminismus, vybaví se nám známé obrazy: pochodující sufražetky, pálení podprsenek, duhové vlajky. Boj za genderovou emancipaci má však mnohem pestřejší a mnohdy delší dějiny než ty... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština

473 Kč

Skladem 3 ks
Posíláme ihned

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více z kolekce

Feministické čtení

Více o knize

Feminismus má mnoho podob a mnoho historií. Často neznámých či zapomenutých — ale stále inspirativních.

Když se řekne feminismus, vybaví se nám známé obrazy: pochodující sufražetky, pálení podprsenek, duhové vlajky. Boj za genderovou emancipaci má však mnohem pestřejší a mnohdy delší dějiny než ty, které si vypráví západní společnost. Snad na všech místech světa se ženy pokoušely vymanit se z údělu, který jim předepisovala tradice, společenská konvence nebo politika. Ale ať už šlo o možnost veřejně se projevovat, právo na nakládání se svým tělem, nebo občanská práva, podoba těchto bojů se lišila kulturu od kultury, třídu od třídy. Ani zdaleka nepřipomínala a nepřipomíná jednolitý proud feminismu, jak si ho na západě představujeme dnes.

Historička Lucy Delap v knize Feminismy tato rozmanitá a pozapomenutá hnutí připomíná. Líčí jejich minulost i důsledky pro tu či onu současnou společnost. Nejenže se tím vyjevuje dost často neznámá historie — Delap rovněž vtahuje do současných debat o feminismu hlasy, které běžně nezaznívají.
Číst víc
Naše katalogové číslo
1379439
Originální název
Feminisms: A Global History
Počet stran
379
Vazba
pevná vazba
Rozměr
160×230 mm
Hmotnost
604 g
ISBN
9788027510795
Rok vydání
2022
Jazyk
čeština
Překlad
Původ
Spojené království
Nakladatel
Host
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Recenze od Martinusáků

Tahle nonfiction bichlička je báječná, ale náročná, heavy. Mapuje globální dějiny feminismu přes hned tři století. Spousta z nás zná feminismus bílých privilegovaných žen a tzv. vln, které považujeme za kompletní historii bojů za genderovou rovnost. Tahle knížka ale ukazuje boj za ženská práva (a nejen ta - intersekcionalismus, oujé) po celém světě.
Nepřekvapivě se boje za rovnoprávnost liší podle kultur, tříd, rasy a není (ani to nemůže být) jedna vlna, jak ji někdy líčí Západ.
Doporučuju k přečtení všem, kdo chtějí porozumět feminismu z téhle stránky, teda především jeho kořenům a nejen západní historii.

Číst víc

Nakladatelství Host

Číst víc

„A tak se snažím být laskavý ke všemu, co vidím, a ve všem, co vidím, vidím jeho.“

Malý život - Hanya Yanagihara, 2017
Malý život
Hanya Yanagihara