Jób - Daniel Raus, Porta Libri, 2016

298 Kč

Při nákupu nad 799 Kč
poštovné zdarma
Jób - Daniel Raus, Porta Libri, 2016
Jób - Daniel Raus, Porta Libri, 2016

Jób

Člověk soudí Boha

Existují okamžiky, kdy se člověku zhroutí svět. Do jeho života vstoupí utrpení a věci už nikdy nejsou takové, jako předtím. Otázky bez odpovědí ovládnou jeho mysl, dosavadní... Číst víc

4,5 2 hodnocení
Nakladatel
Porta Libri, 2016
Počet stran
152

Existují okamžiky, kdy se člověku zhroutí svět. Do jeho života vstoupí utrpení a věci už nikdy nejsou takové, jako předtím. Otázky bez odpovědí ovládnou jeho mysl, dosavadní jistoty mizí, člověk všechno ztrácí, ničemu nerozumí a ptá se: proč? ... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Čeština
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma nad 799 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Šach a mat - Ali Hazelwood, YOLi CZ, 2024

Více o knize

Existují okamžiky, kdy se člověku zhroutí svět. Do jeho života vstoupí utrpení a věci už nikdy nejsou takové, jako předtím. Otázky bez odpovědí ovládnou jeho mysl, dosavadní jistoty mizí, člověk všechno ztrácí, ničemu nerozumí a ptá se: proč? Přesně o těchto okamžicích je biblická kniha Jób. Hlavní hrdina ztělesňuje nejhorší katastrofy, jež mohou lidskou bytost postihnout. Starověký text hledá jejich smysl, dává je do nebeského a pozemského kontextu. Nad epickým príběhem probíhá debata, během níž postupně padají všechna tabu.

Přebásnění Daniela Rause zvýrazňuje hloubku konfliktů, charakter postav a spád celého deje. Ukazuje, jak živé a současné jsou otázky hlavních aktérů. A především, oprašuje krásu poetického textu, který ožívá v překvapivých odstínech a nabývá sílu, jakou kdysi zřejmě působil na starověké posluchače nebo diváky. Kniha obsahuje samotné přebásnění a za ním přemítání autora nad zjevnými a skrytými významy tohoto obdivuhodného příběhu.
Číst víc
Počet stran
152
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
148×190 mm
Hmotnost
337 g
ISBN
9788081560767
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
245172
Styl
duchovní
Jazyk
čeština
Původ
Česko
Nakladatel
Porta Libri
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,5 / 5

2 hodnocení

1
1
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

12

Viete o mne vela podla zakupenych knih v Martinuse za niekolko rokov. Myslim si, že je málo citatelov, ktori si rocne kupuju tolko knih, co ja. Mam 64 rokov, citam od detstva a je to najkrajsia a najzmysluplnejsia cinnost v mojom zivote. Vybudovala som základ kvalitnej kniznice aj u mojej dcery a zata v Nemecku.

Vlasta Novohradská
Ověřený nákup
22.2.2022
Jób
Stáročia skúmajú odbornici na starozákonné texty Knihu Jób. Pôvod jednotlivých častí, ich formálne usporiadanie, hľadajú zmysel príbehu medzi riadkami. Po tisícročia si kladú množstvo otázok aj čitatelia, počúvajúci. Nie na všetky dostávajú jednoznačné odpovede. A staroveký človek, staroveký Žid, na ktorú stranu sa prikláňa? Zbožný, spravodlivý Jób cíti sa Bohom opustený, tiež nevie nájsť odpovede na utrpenie, ktoré ho postihlo. Na druhej strane, v svojom žiali porušuje Jób všetky pravidlá ako sa chovať k Bohu. A Bohu, zdá sa, je to sympatické.
Príbeh Jóba je nielen o utrpení a bolesti, ale predovšetkým o Bohu a pomyselných hraniciach. Žiadne utrpenie netrvá večne, každá bolesť má svoj koniec. Aj Boh určil hranice satanovi, keď mu nedovolí siahnuť na život toľko skúšaného Jóba. A Jób má svoje hranice isté, vie, že za ne ísť nemôže, stratil by svoj rozum, nádej, seba samého i svoju slobodu. Jób Boha nezaprie.
Krásne prebásnenie Daniela Rausa je len bónusom a čitateľovi prináša veľký zážitok, keď súčasnou poerikou približuje staroveký text.
Číst víc
Kalmancai Fr.
Neověřený nákup
22.9.2021
Jób- človek súdi Boha
Starý zákon v novom, súčasnom jazyku. Zrozumyteľný pre dnešného človeka, človeka, ktorý sa zamýšľa nad utrpením, jeho zmyslom. Nie je len pre veriaceho. Dáva odpovede pre každého, kto sa zaoberá duchovnom, filozofiou podanou zrozumiteľne. Výborné !!!! Číst víc

„Všichni děláme chyby, někdy dokonce dřív, než ráno vstaneme. Nemůžeme si pomoct a chybujeme. Důležité je nepřestat se snažit. A když je to potřeba, omluvit se.“

Příběh Arthura Truluva - Elizabeth Berg, 2021