Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?
Kniha: Kati pražského jara (Martin Novák). Epocha, 2021
Kniha: Kati pražského jara (Martin Novák). Epocha, 2021

Kati pražského jara

Brežněv a jeho éra v Kremlu

Jméno Leonid Brežněv zná v České republice skoro každý, včetně těch, kteří se narodili nebo vyrůstali po listopadu 1989. Muž, spojený s likvidací reformního procesu v... Číst víc

5,0 2 hodnocení
Nakladatel
Epocha, 2021
336 stran
6 hodin čtení
Vycházíme z průměrného údaje o rychlosti čtení 230 slov za minutu, od knihy ke knize a od čtenáře ke čtenáři se to však může lišit.

Jméno Leonid Brežněv zná v České republice skoro každý, včetně těch, kteří se narodili nebo vyrůstali po listopadu 1989. Muž, spojený s likvidací reformního procesu v Československu v roce 1968, ovlivnil životy Čechů a Slováků tak... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
Cena: 230 Kč
U dodavatele > 5 ks
Posíláme do 4 – 6 dnů
Tuto knihu momentálně nemáme na skladě, ale většinou vám ji dokážeme sehnat a odeslat do 4 – 6 dnů. A pokusíme se to zvládnout i o něco rychleji!
Další knižní vydání
  • Kniha: Kati Pražského jara (Martin Novák). Epocha, 2015
    Pevná vazba s přebalem
    Čeština, 2015
    Do 5 – 8 dnů
    Tuto knihu momentálně nemáme na skladě, ale většinou vám ji dokážeme sehnat a odeslat do 5 – 8 dnů. A pokusíme se to zvládnout i o něco rychleji!

    179 Kč

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Knihomolský pomocník

Proč nakupovat knihy na Martinus.cz?

  • Tituly skladem doručujeme do druhého dne
  • Knihomolská záložka ke každému nákupu
  • Více než 9 000 výdejních míst

Naši skřítci doporučují

Jedno knihkupectví. Čtyři knihy. Čtyři příběhy. Kniha Páteční knihkupectví, Sawako Natori. NAKLADATEL Host, 2026. Chci si přečíst.

Více o knize

Jméno Leonid Brežněv zná v České republice skoro každý, včetně těch, kteří se narodili nebo vyrůstali po listopadu 1989. Muž, spojený s likvidací reformního procesu v Československu v roce 1968, ovlivnil životy Čechů a Slováků tak jako málokterý jiný zahraniční politik. A s ním i ti, kteří od poloviny šedesátých do poloviny osmdesátých let v Kremlu rozhodovali o tom, co velmoc jménem SSSR udělá: Alexej Kosygin, Jurij Andropov, Michail Suslov, Andrej Gromyko, Konstantin Černěnko a další.
Reportér a publicista Martin Novák poprvé přehledně a z různých pohledů mapuje brežněvovské období, jež nazývá érou “katů Pražského jara”. Řadu míst spojených s Brežněvovým životem a jeho režimem autor navštívil a dlouho shromažďoval dokumenty i svědectví. Popisuje Brežněvovo složité dětství a dospívání na Ukrajině, Stalinův dlouhý posmrtný stín na veškeré dění v Sovětském svazu, dramatické detaily spiknutí proti Chruščovovi, tvrdý boj o pozice v Kremlu, pronásledování a týrání disidentů, marné pokusy o reformování nemocné sovětské ekonomiky. Vedle toho se zabývá také podrobnostmi dialogu mezi Washingtonem a Moskvou v první polovině sedmdesátých let, vpádem vojsk Varšavské smlouvy do Československa, konfliktem s Čínou, invazí do Afghánistánu či krizí v Polsku v roce 1981.
Naše katalogové číslo
858329
Počet stran
336
Vazba
pevná vazba
Rozměr
128×142 mm
Hmotnost
542 g
ISBN
9788027800056
Datum vydání
18. 2. 2021
Jazyk
čeština
Nakladatel
Epocha
Kategorizace

Našli jste chybu nebo škodlivý obsah? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu nebo škodlivý obsah

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
Kniha: Kati pražského jara (Martin Novák). Epocha, 2021
Kniha: Džihád proti Kremlu (Martin Novák). Epocha, 2020
459 Kč

Hodnocení

5,0 / 5
2
0
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Ověřený zákazník
8.5.2016
Super kniha
Super kniha ktorá dobre číta. Na Slovensku ani v Čechách nevyšla žiadna kniha o Brežnevovi až teraz. Skvelo sú v nej opísané udalosti v roku 1968 a následné rokovanie ktoré sa konalo Čiernej nad Tisou. Všetkým vrelo odporúčam.
Marek
Neověřený nákup
18.10.2015
Skvela kniha
Veľmi zaujímavé čítanie nielen o samotnej "bratskej" pomoci našich priateľov, ale aj celkovej situácii v Kremli a socialistickom bloku. Osobne ma zaujal aj popis mocenského boja v Moskve, ako aj reakcie predstaviteľov jednotlivých krajín na situáciu v ČSSR v roku 1968 a ich odporúčania invázie.

Kupte společně
Kniha: Kati pražského jara (Martin Novák). Epocha, 2021
Kniha: Džihád proti Kremlu (Martin Novák). Epocha, 2020
459 Kč
Opravdu mě po dočtení dorazilo, že když skončíte se čtením, přejete si, aby byl autor váš úžasný kamarád a mohli jste mu zavolat, kdykoliv se vám chtělo.
Kniha: Kdo chytá v žitě (Jerome David Salinger), 2021
Kdo chytá v žitě
  • Jerome David Salinger