Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024
Smolná sezóna - Moïra Fowley-Doyle, CooBoo CZ, 2016

36 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Přečtená
Smolná sezóna - Moïra Fowley-Doyle, CooBoo CZ, 2016
Přečtená
Smolná sezóna - Moïra Fowley-Doyle, CooBoo CZ, 2016

Smolná sezóna
Přečtená

Pohřbený strach. Zakázaná láska. Z každého tajemství se může vyklubat nebezpečí a za kdejakým rohem číhá smůla. Smolná sezóna. Tohle je, co o ní víme: Přichází každý rok ve... Číst víc

4,1 7 hodnocení
Nakladatel
CooBoo CZ, 2016
256 stran
4-5 hodin čtení

Pohřbený strach. Zakázaná láska. Z každého tajemství se může vyklubat nebezpečí a za kdejakým rohem číhá smůla. Smolná sezóna. Tohle je, co o ní víme: Přichází každý rok ve stejnou dobu. Mojí rodině se stávají zlé věci. Děje se to jen... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Výborný stav
  • Čeština

36 Kč

Skladem
Posíláme ihned

Přečtené knihy nám můžete poslat i vy!

Pošlete nám svoje přečtené knihy a získejte poukázku na nákup.

Vyzkoušet Knihovrátek

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

400 - Snídaně, brunch, kafe - Lukáš Hejlík, Došel karamel, 2024
Smolná sezóna - Moïra Fowley-Doyle, CooBoo CZ, 2016
36 Kč

Více o knize

Pohřbený strach. Zakázaná láska. Z každého tajemství se může vyklubat nebezpečí a za kdejakým rohem číhá smůla. Smolná sezóna. Tohle je, co o ní víme: Přichází každý rok ve stejnou dobu. Mojí rodině se stávají zlé věci. Děje se to jen nám. Nevíme proč.

Smolná sezóna je součástí Cařina života tak dlouho, jak si jen pamatuje. Vždycky koncem října. Už spousta jejích příbuzných v tuhle dobu přišla o život. Cařina rodina je nevysvětlitelně náchylná k nejrůznějším nehodám. Proto schovávají nože, ostré hrany stolů omotávají vatou a vypínají elektrické spotřebiče – ale nehody je pronásledují na každém kroku a ze smolné sezóny se pomalu stává obsese a jejich největší strach.

Ale proč jsou takhle prokletí? Mohou se z toho začarovaného kruhu vymanit? Opojný, zničující a intenzivní příběh s opravdu šokujícím závěrem.
Číst víc
Originální název
The Accident Season
Počet stran
256
Vazba
pevná vazba
Rozměr
130×200 mm
Hmotnost
389 g
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
937103
Styl
romantický
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
CooBoo CZ
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,1 / 5

7 hodnocení

4
1
1
1
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Paulína Franková
Ověřený nákup
26.9.2019
magické
Naozaj čarovný magický realizmus, ktorý som prvýkrát "zažila" vo forme young adult. Kniha je ako stvorená ako jesenné čítanie - ponurá, pomalá, ale nie nudná, má kliatbu aj mágiu... Pre úplné pochopenie konca treba tak trochu čítať medzi riadkami. Číst víc
Simona
Neověřený nákup
3.8.2016
Neskutočné!
Počas príbehu sa teda stretávame s hlavnou hrdinkou Carou, jej sestrou Alicou a ex nevlastným bratom Samom a samozrejme jej najlepšou kamarátkou Beou. Spočiatku je to predovšetkým o tom, ako sa Carina rodina vysporiada s ďalšou Smolnou sezónou, pretože sú jediní, ktorých toto nešťastie ovplyvňuje. Teda dovtedy, kým si Cara nevšimne na fotkách dávnu kamarátku, ktorá je čudná a nikto si ju nedokáže pamätať.

Čo sa mi na knihe najviac páčilo bolo, že každá postava bola prepracovaná a premyslená a hlavne zaujímavá. Všetky postavy, okolo ktorých sa príbeh točí majú čo povedať a nestoja v pozadí ako kulisa. Cara sa vysporadúva so zakázanými citmi, ktoré jej nedajú spávať a nevie, čo s nimi. Sam sa zase snaží prehryznúť fakt, že jeho otec ho nechal s nevlastnou matkou a niekam zmizol. Melanie sa snaží prekonať svoju paranoju z toho, že sa jej deťom stane smrteľné nešťastie. Tieto jednotlivé vlákna postáv robia príbeh zaujímavým a rozhodne nie nudným, pretože sledujete, ako sa vlákna prelínajú, zauzľujú a pomaly vymotávajú.
Číst víc
Lyn von Nightlight
Neověřený nákup
19.6.2016
Odporúčam
Tajomstvá, poriadna smola, nezvyčajné priateľstvá, zakázaná láska a nepredvídateľný dej. Z tohto mixu môže vzniknúť jedine kniha, ktorú treba mať na poličke. Pri Smolnej sezóne oceňujem, že som nedokázala nič predvídať. Vzťahy aj správanie postáv na mňa pôsobili veľmi prirodzene a reálne, čo v spojení s nadprirodzenými prvkami vytvorilo výborne zohratú dvojicu. Číst víc
judita lišková
Neověřený nákup
3.6.2016
Nudné, rozvláčné, stavba příběhu mi celkem vadila. Knihu jsem proto ani nedočetla, nezaujala mě. Z mého pohledu je téměř o ničem. Příběh je určen spíše mladší generaci. Číst víc
Ellie Smith
Neověřený nákup
26.5.2016
Prečo by ste si túto knihu mali prečítať?
Tajomný príbeh, ktorý sa rozuzlí (a možno aj nie tak celkom) až na úplnom konci.
Sympatické hlavné postavy, ktoré nie sú naivné a hlúpe.
Tak trochu creepy zápletka, ktorá sa rieši počas celej knihy.
Trocha magického realizmu.
Zimomriavky počas čítania.
V podstate počas celého čítania neviete, či to, čo sa deje je skutočnosť alebo výmysel.
Plynulý, rýchlo ubiehajúci príbeh, ktorý jednoducho nepustíte z ruky, až kým sa nedopracujete na koniec.
Naozaj krásny a svojský, tak trochu poetický štýl písania, pri ktorom máte chuť každú vetu čítať nahlas.
Írsko-francúzska autorka hovorí za všetko.
Krásna, krásna (!!!) obálka.
Číst víc
Tereza Dvořáková
Ověřený zákazník
10.4.2016
Tato kniha mě okamžitě zaujala svou obálkou, která je nádherná, neotřelá, krásně barevná a sama o sobě tajemná, stejně jako anotace a celý příběh. Působí to na mě snovým dojmem a okouzlila mě natolik, že čemsi ji prostě musela přečíst.

„Pokouším se to skrývat, pokouším se to zastavit, pokouším se to zadusit, ale prostě to nejde.“

Celý děj se točí kolem jedné čtyřčlenné rodinky, kterou pravidelně každý rok ve stejnou dobu postihne smolná sezóna, jde o období, kdy musí být neustále na pozoru a ve střehu, protože jsou neuvěřitelně náchylní k různým zraněním a stávají se terčem všech možných nehod. Hlavní hrdinové na sebe musí dávat opravdu velký pozor, protože o modřiny, pády, škrábance, zlomeniny a všelijaké jiné úrazy není nouze. Bez ochranných vrstev oblečení radši nikdo nevychází ven, rohy a ostré předměty v domě jsou obalovány, popřípadě uklízeny nebo schovány, ale přes veškeré snahy a preventivní opatření k nehodám dochází nadále jako by byla rodina prokletá. Smůla a strach je v tomto období provází na každém kroku. V době smolné sezóny už několik příbuzných přišlo o život.

„Jako kdyby se smolná sezóna neměla přiznávat tak otevřeně. Jako kdyby si nás byla víc vědoma, když ji budeme nazývat jménem příliš často. Jako kdyby to ve skutečnosti byla nějaká bytost, která nám chce ubližovat.“

Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Cara, která má nejlepší kamarádku Beu, sestru Alici a nevlastního bratra Sama. Na rozdíl od své sestry Alici, která se ve všem snaží nalézt racionální vysvětlení, má Cara bujnou fantazii, otevřenou mysl, své vlastní představy a obklopuje ji až příliš mnoho náhod. Cara se snaží ze všech sil vypátrat Elsie,nenápadnou dívku, kterou si ve škole nikdo nepamatuje a nikdo neví, kde bydlí. Elsie není nikde k nalezení, ale Cara hledání nevzdává, chce zjistit, proč je Elsie na každé její fotce. Proč si toho dříve nevšimla? A proč vlastně Smolná sezóna pronásleduje jen její rodinu? Co je příčinou toho všeho?

„Je spousta věcí, u kterých předstíráš, že jsi je neviděla.“


Příběh je proložený několika úryvky z minulosti, které nám postupně poodhalují pravdu. Spousta tajemství se dere na povrch a čtenář postupně nabírá jednotlivé střípky informací, které v závěru vytvoří nečekanou mozaiku. Děj ke konci doslova graduje a dostává se do obrátek a vy prostě musíte zjistit, jak to celé dopadne. Opravdu originální, tajemná kniha, u které se často prolínají sny a představy s realitou a čtenář se musí ujišťovat, co je pravda a co ne.

Ukázka:

Jak jsme dupali kolem ohně v tom, co zůstalo z hlavní ložnice, něco jsme probudili. Možná to bylo něco uvnitř nás – to záhadné cosi, co udržuje pohromadě všechny obratle našich páteří nebo co nám drží zuby v dásních. Možná to bylo něco mezi námi – něco ve vzduchu nebo v plamenech, které se kolem nás ovíjely. Anebo to možná byl dům samotný – duchové v jeho zdech nebo vzpomínky zamčené v každém zámku, příběhy ve spárách mezi prkny v podlaze.
Číst víc

„Vybudovali si neúplné a asymetrické přátelství, tvořené dlouhými pauzami a spoustou mlčení, jakýsi prázdný čistý prostor, kam se oba mohli vracet a nadechnout se, když je školní zdi sevřely natolik, že už dál nemohli ignorovat pocit, že se dusí. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, 2021
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano