Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024
Kočka a Generál - Nino Haratischwili, Host, 2022

527 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Kočka a Generál - Nino Haratischwili, Host, 2022
Kočka a Generál - Nino Haratischwili, Host, 2022

Kočka a Generál

Píše se rok 2016 a v Berlíně se nečekaně protnou osudy tří lidí, kteří jsou natolik odlišní, že by se jen stěží dali najít rozdílnější. Kočka je mladá herečka původem z Gruzie,... Číst víc

5,0 5 hodnocení
Nakladatel
Host, 2022
591 stran
8-9 hodin čtení

Píše se rok 2016 a v Berlíně se nečekaně protnou osudy tří lidí, kteří jsou natolik odlišní, že by se jen stěží dali najít rozdílnější. Kočka je mladá herečka původem z Gruzie, nadaná, neklidná, těkavá, vášnivě oddaná... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština

527 Kč

Skladem 1 ks
Posíláme ihned

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Šikmý kostel: Třetí díl - Karin Lednická, Bílá vrána, 2024

Více o knize

Mistrovský psychologický román o zločinu a trestu, o odplatě a zúčtování — a také o lásce

Píše se rok 2016 a v Berlíně se nečekaně protnou osudy tří lidí, kteří jsou natolik odlišní, že by se jen stěží dali najít rozdílnější. Kočka je mladá herečka původem z Gruzie, nadaná, neklidná, těkavá, vášnivě oddaná divadlu a své rodině. Moskevský rodák Alexandr Orlov, kterému všichni říkají Generál, se v průběhu let vypracoval na jednoho z nejmocnějších ruských oligarchů a obestírá ho aureola tajemství a nebezpečí. A Vrána? Vrána je někdejší válečný novinář, jemuž se před rokem zhroutil svět. Všechny tři propojí mladičká Nura a jistá strašlivá událost, k níž došlo v malé vesnici na severním Kavkazu během první čečenské války, tedy před více než dvaceti lety. Avšak vina zůstává vinou, zlo zůstává zlem a před vlastní minulostí se nedá uprchnout.
Číst víc
Originální název
Die Katze und der General
Počet stran
591
Vazba
pevná vazba
Rozměr
135×205 mm
Hmotnost
683 g
ISBN
9788027511013
Rok vydání
2022
Naše katalogové číslo
1638947
Styl
psychologický
Jazyk
čeština
Překlad
Původ
Německo
Nakladatel
Host
Pro koho
pro dospělé
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
Kočka a Generál - Nino Haratischwili, Host, 2022
Osmý život (pro Brilku) - Nino Haratischwili, Host, 2020
1 176 Kč

Hodnocení

5,0 / 5

5 hodnocení

5
0
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Ověřený zákazník
17.7.2023
Výborné
Toto je príbeh zločinu, viny, výčitiek a trestu. Krutá udalosť počas čečenskej vojny a istá Nura prepoja v súčasnosti životné osudy mladej herečky prezývanej Kočka, oligarchu nazývaného Generál a novinára s prezývkou Vrana. Nemalú úlohu v deji zohrajú aj zaujímavé vedľajšie postavy. Stačí dvadsať rokov na to, aby bola vina premlčaná a dalo sa s ňou žiť, alebo doženie každého? Pred minulosťou a vlastným svedomím sa ujsť nedá a ako sa svojich osudov chopia postavy tohto rozsiahleho románu, si budete musieť prečítať.
Autorka na pozadí reálnych udalostí z nedávnej histórie vytvorila fiktívny príbeh, ktorý by mohol byť kľudne skutočným. Ide o komplexné dielo so skvelo zvládnutými postavami, výborne vytvorenou atmosférou, s bolesťami, krutosťami, láskou, napätím a spŕškou emócií. Nachádzajú sa tu síce dlhšie opisy, ale mne to vôbec nevadilo, pretože ide o náročnejšie čítanie s väčším množstvom postáv, a tým pádom mi to dopomohlo k celkovému pochopeniu a prežívaniu príbehu. Prelínaním časov i písaním v 1. a 3. os.j.č. autorka podchytila všetko potrebné. Ako sa dokáže človek vyrovnať so svojou vinou? Postihne ho spravodlivý trest? Alebo už len život vo výčitkách je dostatočným trestom? Myslím si, že autorka sa s témou popasovala výborne, a i keď je koniec mierne otvorený, úplne chápem jej zámer. Toto skvelé dielo odporúčam náročnejšiemu čitateľovi. Ja som veľmi spokojná.
Číst víc
Milan
Neověřený nákup
31.8.2022
Kočka a Generál
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Už před pěti roky jsem pěl ódy na skvělou ságu Osmý život (pro Brilku) a když letos vyšla tato kniha i v češtině, tak jsem dostal obrovskou chuť si zopakovat skvělý čtenářský zážitek, který mi Nino Haratischwili umožnila. Když jsem zaregistroval, že vyšel román autorky, tak jsem dal přednost nové knize před rereadingem Brilky v češtině. A udělal jsem dobře. Brilka je sice skvělá kniha ale Kočka a Generál ji ještě o nějakou půl hvězdičku předčí. A to už je co říci!
— V této knize jde Nino ještě více do hloubky a úplně se zbavuje fantaskních prvků, které používala v Osmém životě. Nejvýraznější motiv této knihy je otázka viny a trestu. Děj se točí kolem ruských válečných zločinů nejen během první čečenské války a konkrétně mučení, znásilnění a zabití mladé čečenské dívky, která ruským okupantům prodávala slepice a vejce aby mohla odejít ze své rodné vesnice do světa.
— V další časové rodině dostane od ruského oligarchy gruzínská herečka žijící v Německu nabídku nahrát krátké video za velké peníze a zjistí, že důvod, proč ho ruský boháč chce angažovat je to, že se neskutečně podobá jedné mrtvé čečenské dívce. Tuto nabídku přijme a tím rozjede velkou hru, která vyvrcholí v čečenských horách na jednom silvestrovském večírku.
— U všech důležitých postav ukazuje autorka i jejich minulost až do dětství aby čtenáři pomohl lépe pochopit jejich motivaci a jejich povahové rysy. Nino mění s každou kapitolou to, z pohledu jaké postavy se příběh odvíjí a někdy i časovou rovinu. Opět je to skvěle napsaná kniha. Bohužel aktuálně je námět tohoto románu opět velice aktuální a Rusové nám v Buče ukázali, že se nijak nemění.
Číst víc

Nakladatelství Host

Číst víc
Kupte společně
Kočka a Generál - Nino Haratischwili, Host, 2022
Osmý život (pro Brilku) - Nino Haratischwili, Host, 2020
1 176 Kč

„Kdosi řekl, že deprese a krize nejsou nic jiného než neschopnost vidět vlastní budoucnost v růžových barvách.“

Exit West - Mohsin Hamid, 2018
Exit West
Mohsin Hamid