Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?
Kniha: Léta utopie (Jean-Claude Cariére). Bookman, 2004
Kniha: Léta utopie (Jean-Claude Cariére). Bookman, 2004

Léta utopie

New York-Paříž-Praha-New York 1968-1969

Kniha se také klidně mohla jmenovat "Jak jsme chtěli napsat film o runaway kids, ale svět byl v takovém zmatku, že jsme sami neměli kam utéct"... Číst víc

Nakladatel
Bookman, 2004
192 stran
3-4 hodiny čtení
Vycházíme z průměrného údaje o rychlosti čtení 230 slov za minutu, od knihy ke knize a od čtenáře ke čtenáři se to však může lišit.

Kniha se také klidně mohla jmenovat "Jak jsme chtěli napsat film o runaway kids, ale svět byl v takovém zmatku, že jsme sami neměli kam utéct"... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
Vyprodané
Mrzí nás to, všechny kusy tohoto titulu se už bohužel prodaly a nemáme ho na skladě my ani distributor :( Teoreticky ale můžete mít štěstí v některých jiných obchodech, které ještě neprodaly poslední kusy.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Knihomolský pomocník

Proč nakupovat knihy na Martinus.cz?

  • Tituly skladem doručujeme do druhého dne
  • Knihomolská záložka ke každému nákupu
  • Více než 9 000 výdejních míst

Naši skřítci doporučují

Další příběh z městečka Chestnut Springs. Kniha Bezmocně, Elsie Silver. NAKLADATEL Ikar CZ, 2026. Chci si přečíst.

Více o knize

Ve své vzpomínkové knize Léta utopie se Jean-Claude Carriere vrací do bouřlivého roku 1968, kdy poprvé navštívil New York, seznámil se s Milošem Formanem a Ivanem Passerem a rovněž s kulturou hippies, bažících po volné lásce a drogách. Poté se s Milošem Formanem plaví do Francie, aby měli klid na psaní scénáře k Taking Off. Ani tam však nenacházejí klid, protože v Paříži začíná studentská revoluce a ulice jsou plné plné barikád a revoltující mládeže. Na festivalu v Cannes vládne chaos, neboť filmaři se přidávají ke studentům a celý festival se ocitá v troskách. Forman tedy navrhuje cestu do Prahy, která se jeví, proti New Yorku a Paříži, jako klidné město. V Praze však vrcholí snahy Pražského jara i s hořkým koncem vpádu "bratrských" vojsk. A tak by se kniha také klidně mohla jmenovat "Jak jsme chtěli napsat film o runaway kids, ale svět byl v takovém zmatku, že jsme sami neměli kam utéct".
Naše katalogové číslo
18729
Počet stran
192
Vazba
pevná vazba
Rozměr
205×145 mm
Hmotnost
386 g
ISBN
8090345514
Rok vydání
2004
Styl
historický
Jazyk
čeština
Nakladatel
Bookman
Kategorizace

Našli jste chybu nebo škodlivý obsah? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu nebo škodlivý obsah

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

Jak se líbila kniha vám?

Řekl jsem již, že metafory jsou nebezpečné. Láska začíná metaforou. Jinak řečeno: láska začíná ve chvíli, kdy se žena vepíše svým prvním slovem do naší poetické paměti.