Píseň L. - Veronika Opatřilová, Prostor, 2024
Královec - Paulina Siegień, Absynt, 2023

287 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma

Královec

Město pohádka

Make Královec Czech Again! Co ale doopravdy víme o dějinách Kaliningradu? Donedávna to byl jen kus Ruska mezi Polskem a Litvou, dnes možná základna pro... Číst víc

4,2 4 hodnocení
Nakladatel
Absynt, 2023
264 stran
4-5 hodin čtení

Make Královec Czech Again! Co ale doopravdy víme o dějinách Kaliningradu? Donedávna to byl jen kus Ruska mezi Polskem a Litvou, dnes možná základna pro... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Čeština

287 Kč

Skladem 5 ks
Posíláme ihned

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Z kolekce: Knihy pro dědečka

Zobrazit více kolekcí

Z kolekce: Knihy do 500 Kč

Z kolekce: Knihy pro zvídavé čtenáře

Zobrazit méně kolekcí

Naši skřítci doporučují

Holly (český jazyk) - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2024

Více o knize

Make Královec Czech Again! Co ale doopravdy víme o dějinách Kaliningradu? Donedávna to byl jen kus Ruska mezi Polskem a Litvou, dnes možná základna pro útok na Západ. Píše se nová kapitola kaliningradských dějin – stejně jako pruské kořeny překryla sovětizace.

O Přemyslu Otakarovi II. mluví především Češi, nejslavnějším rodákem z Königsbergu je samozřejmě Immanuel Kant. I jeho pomník se ale setkal – jako připomínka německé minulosti – s vandalismem. Na druhou stranu kaliningradští Rusové neradi vidí, když se do enklávy stěhují lidé z Petrohradu nebo Moskvy. Ještě nedávná prostupnost hranic jim dávala pocit větší sounáležitosti s Evropou a určité výjimečnosti. Dnes však vidíme především taktické rakety Iskander rozmístěné na hranicích NATO. To všechno je Kaliningrad, jeden z klíčů k tomu, jak porozumět další části mozaiky zvané Ruska federace. Reportáž polské rusistky Pauliny Siegień vychází z jejích častých novinářských cest do Kaliningradu v době před covidem a ruskou invazí na Ukrajinu a fascinací komplikovanou historií města.
Číst víc

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,2 / 5

4 hodnocení

1
3
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Sveto Gavora
Neověřený nákup
5.5.2024
Kantovo mesto
Konecne nieco o tomto kusku zeme, nie dalekom, ale pre nasinca rozhodne nepoznanom. Zhltnete “na pockanie”. Číst víc
40

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Ověřený zákazník
26.1.2024
Zaujímavé
Královec. Königsberg. Kaliningrad. Počas histórie sa názvy toho istého mesta menili, tak ako aj jeho príslušnosť k tomu ktorému štátu. Z pruského mesta sa stalo sovietske a v dnešných časoch toto hraničné ruské mesto ležiace medzi Poľskom a Litvou má bohatú históriu, ale nie príliš veselú. Kým v minulosti začalo prekvitať, stále prišiel nejaký pád, ale najviac sa ľudia tešili z toho, že mohli prechádzať bezproblémovo cez hranice a navštevovať svojich blízkych. Teraz sú tam vojenské základne a Kaliningrad je strategickým vojenským mestom Ruska. Najmä mladí ľudia sa chcú odtiaľ vymaniť a odchádzajú čo i len do blízkeho prekvitajúceho Gdaňska, ale stále sa nájdu aj prívrženci Putina.
Táto kniha podáva historický obraz Královca/Kaliningradu a celej jeho oblasti, rozhovory s rôznymi ľuďmi pomôžu dotvoriť istý obraz o ňom. Ja som sa na knihu veľmi tešila, ale ťažko som sa do nej začítavala, čakala som niečo iné, ale dostala som i napriek tomu zaujímavé informácie. Stále sa však nemôžem zbaviť pocitu mierneho chaosu v knihe. Každopádne však ide o zaujímavú knihu, z ktorej sa dozviete veľa nových informácií.
Číst víc

Nakladatelství Absynt

Číst víc

„Jestli někdy potkáte někoho, koho budete doopravdy milovat, nikdy ho nenechte odejít.“

Já a Ty, navždy - Jo Watson, 2021
Já a Ty, navždy
Jo Watson