Vánoce
Hemodialýza - Sylvie Sulková, Maxdorf, 2000

894 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Hemodialýza - Sylvie Sulková, Maxdorf, 2000
Hemodialýza - Sylvie Sulková, Maxdorf, 2000

Hemodialýza

Cílem hemodialyzačního programu v současnosti je poskytnout léčbu všem, kteří ji potřebují... Číst víc

Nakladatel
Maxdorf, 2000
Počet stran
693

Cílem hemodialyzačního programu v současnosti je poskytnout léčbu všem, kteří ji potřebují... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

Doprava zdarma od 999 Kč
Více než 5 000 výdejních míst
Záložky ke každému nákupu

Vánoční skřítci doporučují

Více o knize

Náhrada funkce ledvin představuje nejen vlastní proceduru očišťování krve, ale péči o pacienta se všemi dalšími komplikacemi a problémy, ať již souvisejícími s onemocněním ledvin přímo či vzdáleně. Cílem hemodialyzačního programu v současnosti je poskytnout léčbu všem, kteří ji potřebují, vybrat pro ně optimální modifikaci ze všech nabízených, zabránit akutním i chronickým komplikacím (nebo je alespoň minimalizovat) a zajistit nejen pouhé přežívání, ale co nejpřijatelnější kvalitu dalšího života. Pro správné zařazení nových poznatků do kontextu celého oboru je třeba mít určitý celistvý rámec. Tato kniha se ho snaží poskytnout.
 Z obsahu: Současný stav hemodialyzační léčby ve světě * Metabolické následky selhání ledvin * Základní principy hemodialýzy * Dialyzační membrány a dialyzátory * Dialyzační roztok * Dialyzační technika * Katetrizace centrálních žil * Permanentní cévní přístupy pro hemodialýzu * Intervenční metody pro zachování cévních zkratů * Zahájení hemodialyzační léčby * Vedení hemodialyzační procedury * Chronická hemodialyzační léčba * Adekvátnost dialyzačního léčení * Biokompatibilita dialyzačních systémů * Problematika nutrice při selhání ledvin * Kardiovaskulární problematika * Anemie při selhání ledvin * Poruchy imunity při selhání ledvin * Infekční komplikace * Renální osteopatie * Dialyzační amyloidóza * Neurologické komplikace * Poruchy koagulace * Další klinické komplikace * Dialýza u dětí * Hemodialýza u diabetiků * Hemodialýza u starých osob * Transplantace ledvin * Psychosociální aspekty chronického hemodialyzačního léčení * Ukončení chronické hemodialyzační léčby * Akutní hemodialýza * Léčba intoxikací hemodialýzou * Kontinuální eliminační metody * Hemofiltrace a hemodiafiltrace * Základy farmakologie při hemodialyzačním léčení
Číst víc
Počet stran
693
Vazba
pevná vazba
Rozměr
148×210 mm
ISBN
8085912228
Rok vydání
2000
Naše katalogové číslo
5525
Jazyk
čeština
Nakladatel
Maxdorf
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

Jak se líbila kniha vám?

„Nejen, že neexistuje žádný Bůh, ale zkuste sehnat o víkendu instalatéra.“

Vyřídit si účty - Woody Allen, 2003
Vyřídit si účty
Woody Allen