popis
Válečné

Knihy Próza Romány Historické Válečné

V podkategorii Válečné se nachází 449 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Chlapec v pruhovaném pyžamu
John Boyne  ·  Brio (2017)
TOP #62  (48)
Brunovi se nechce opouštět starý dobrý pokojíček, školu a kamarády v Berlíně a stěhovat se do nového, osamělého a ponurého domu v tajemném místě jménem Aušic. Jenomže Fíra, nadřízený Brunova tatínka, tak rozhodl a devítileté děti do podobných záležitostí (více o titulu)
Naše cena: 212 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Chlapec na vrcholu hory
John Boyne  ·  Slovart CZ (2017)
(3)
Když osud malému Pařížanovi Pierrotovi určí, že bude žít u tety na vrcholu hory, nemá chlapec ještě ponětí, kam se svět řítí. Jenže píše se rok 1935 a tajuplný dům, kde teta pracuje jako hospodyně, je zlověstný Berghof, horské sídlo Adolfa Hitlera.... (více o titulu)
Naše cena: 229 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Plamenonosič
Bernard Cornwell  ·  BB/art (2017)
SKLADEM  
Od prvního dne, kdy mi byl Bebbanburg zrádně ukraden, jsem snil o tom, že ho znovu získám. Mí předci vybudovali mocnou pevnost na skále nad mořem. Bebbanburg je nedobytný a patří mně. V Británii trvá nejistý mír... (více o titulu)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 2 dní
4.
Úkryt v ZOO
Diane Ackerman  ·  Triton (2017)
Skutečný příběh ředitele varšavské zoologické zahrady Jana Żabińského a jeho ženy Antoniny, kteří po vybombardování zoo během invaze Němců do Polska v roce 1939 využili zájem nacistů o zvířata a zachránili tak přes tři stovky Židů... (více o titulu)
Naše cena: 307 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 5 dní
5.
Británie
Simon Scarrow  ·  BB/art (2017)
Římská provincie Británie roku 52 našeho letopočtu. Zatímco centurion Macro, který utrpěl zranění během hlídky, je nucen zůstat v pevnosti, prefekt Cato táhne s legionáři do srdce hor ovládaných nepřáteli. Jeho úkolem je zlikvidovat baštu druidů... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
6.
Zlodějka knih
Markus Zusak  ·  Argo (2014)
Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře. Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Zlodějka knih
Markus Zusak  ·  Argo (2009)
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. Příběh románu, jehož hrdinkou je dospívající dívka Liesel Memingerová, je zasazen do Německa za 2. světové války... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Pohanský pán
Bernard Cornwell  ·  BB/art (2014)
V letech po smrti krále Alfreda se Británie těší míru. Na severu země vládnou Dánové, zatímco Sasové si drží jih. Pro bojovníky je však neklidná mírová doba tou nejobtížnější výzvou, neboť umožňuje dominovat opatrným a bázlivým.. (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
9.
Smrt králů
Bernard Cornwell  ·  BB/art (2016)
Román Bernarda Cornwella Smrt králů přináší další příběh Uhtreda z Bebbanburgu, velmože ve službách wessexského krále Alfreda, později zvaného Veliký. Alfred však umírá a zdá se, že s ním umírá i jeho sen o sjednocení anglick (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Jsou světla, která nevidíme
Anthony Doerr  ·  Moba (2015)
Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Bratři ve zbrani
Simon Scarrow  ·  BB/art (2016)
(1)
Muži císařského tajemníka Narcissa dopadnou na římské ulici posla nebezpečných spiklenců. Při mučení vyzradí podrobnosti plánu, jehož cílem je překazit římské tažení proti Caratacovi, veliteli britských kmenů, které dosud vzdorují Římu... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
12.
Orel na lovu
Simon Scarrow  ·  BB/art (2011)
(1)
V zimě roku 44 našeho letopočtu obsadila římská armáda po řadě krvavých bitev město Camulodunum. Zatímco generál Plautius, velitel Druhé legie, vymýšlí postup dalšího tažení, loď, na níž cestuje jeho žena a děti, zničí bouře... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
13.
Orlovo proroctví
Simon Scarrow  ·  BB/art (2012)
(3)
Píše se rok 45 n. l. a centurioni Macro a Cato, kteří ještě nedávno sloužili v mocném římském vojsku, uvízli v Římě. Oba čekají na výsledky vyšetřování smrti dalšího důstojníka, ke které se nachomýtli, a jejich osud se zdá nejistý... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
14.
Krev nebe
Piotr Rawicz  ·  RUBATO (2017)
Krev nebe je prvním románem o holokaustu vydaným ve francouzštině. Příběh, jejž vypravěč v poválečné pařížské kavárně extrahuje z nesourodých zápisků jistého Borise (jímž je autor sám), nás sevře mezi dva břehy – život a s (více o titulu)
Naše cena: 323 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
15.
Operace Shylock
Philip Roth  ·  Mladá fronta (2008)
(1)
I dnes překvapivě aktuální text z roku 1993 se zabývá stavem státu Izrael v době procesu s Johnem Demjanjukem, nechvalně pověstným „Ivanem Hrozným“ z nacistických koncentračních táborů... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
16.
Sarajevský cellista
Steven Galloway  ·  Kniha Zlín (2010)
Příběh knihy se odehrává v období mezi lety 1992 a 1995, kdy bylo obléháno Sarajevo. Zakládá se na skutečné osobnosti violončelisty, který hrál dvaadvacet dní na počest dvaadvaceti obětí bombardování... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
17.
Orel mezi vlky
Simon Scarrow  ·  BB/art (2011)
(1)
Římská invazní armáda naráží v Británii na nesmlouvavý odpor neústupných kmenů a centurioni Macro s Catonem mohou jako jediní zachránit Řím od krvavé porážky... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
18.
Ponorka
Ponorka  
Lothar-Gunther Buchheim  ·  Naše vojsko (2013)
Děj románu se odehrává na přelomu let 1941 a 1942, kdy prudce stoupá letecká aktivita spojenců a kdy se Britům podařilo rozluštit německý kód pro komunikaci ponorek s velením. V té době je též z Hitlerova rozkazu část ponorek převelena z Atlantiku... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
19.
Elitní sniper
Scott McEwen, Thomas Koloniar  ·  CPRESS (2013)
V rozporu s nařízením prezidenta se Gil Shannon, jeden z nejnebezpečnějších odstřelovačů z jednotek SEAL, vydává spolu s týmem bojovníků SEAL a Delta Force osvobodit ženu – pilota vrtulníku – ze zajetí povstalců Tálibánu v Afghánistánu... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
20.
Temná komora
Rachel Seiffertová  ·  Paseka (2014)
Jeden z nejoceňovanějších britských prozaických debutů nedávných let vypráví příběhy tří mladých Němců konfrontovaných různými způsoby s nacistickou ideologií a realitou války. Tělesně postižený Helmut během nástupu nacismu a válečných let... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
Je zoufalé nemít rozečtenou krásnou knihu, nemít v zásobě nic, co bychom mohli otevřít bez zklamání. (Jiří Orten)
Kávička