Knihy
E-knihy

Jana Eyrová

Alpress, 2007
Nakladatel
Alpress, 2007
Edice
Klokan

Jana nepoznala rodičovskou lásku, krutí příbuzní ji umístili do sirotčince. Tam dívka žila v nuzných podmínkách, ale získala vzdělání. Jakmile dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra, svitne jí naděje na lepší život...

Čti víc

256 Kč

Běžná cena Běžně 269 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jana nepoznala rodičovskou lásku, krutí příbuzní ji umístili do sirotčince. Tam dívka žila v nuzných podmínkách, ale získala vzdělání. Jakmile dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra, svitne jí naděje na lepší život. Majitel působí sice jako nerudný a zatrpklý, ale vyučovat malou Adélku Janu baví, proto se rozhodne zůstat. Jenže dům skrývá mnohá tajemství a hrozby. Podivné rány, zoufalé výkřiky a strašidelný smích, které Jana v noci slýchá, rozhodně nejsou jen výplody fantazie.

Preklad: Jarmila Fasterová
Čti víc
Kupte společně
Jana Eyrová - Charlotte Brontë
Terapie sdílením - Ester Geislerová, Josefina Bakošová
535 Kč
Ušetříte 83 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Jane Eyre
Rozměr
135×205 mm
ISBN
8073625139
Naše katalogové číslo
48049
Počet stran
453
Hmotnost
540 g
Rok vydání
2007
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Alpress

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,6 / 5

148 hodnocení

114
22
9
0
3

Ján
12.3.2018
čítal som lebo je to klasika : ) - dobrý príbeh s prekvapeniami, celkom zaujímavé myšlienky a v neposlednom rade dobre vykreslená ženská zásaditosť a trucovitosť : )
Čti víc
Eva Ostrolucká
25.2.2016
Myslím, že tento román nie je vôbec nutné zdĺhavo predstavovať. Je to krásny poklad, ktorý si od roku 1847 podmanil milióny čitateľov, a to zaslúžene. Na dobu, v ktorej román vznikol, to bolo prevratné dielo. Autorka veľmi viditeľne a pritom nenútene kombinuje prvky doznievajúceho romantizmu s prichádzajúcim realizmom, čo vytvára toto bravúrne dielo!

Kniha je kompozične rozdelená do troch častí, pričom ja som si zamilovala každú z nich. Jane Eyrovú ako sirotu bez majetku, som veľmi ľutovala. Bola vychovávaná v dome jej tety, ktorá ju nenávidela a nemala pre útle stvorenie ani štipku lásky či zľutovania. Ďalej Jane ako študentku lowoodskej školy, kde ju čakajú ďalšie útrapy a neutíchajúca bieda. Nájde konečne vytúžené šťastie ako guvernantka na starom panskom sídle pána Rochestera alebo bude pre ňu Thornfield len ďalším míľnikom plný nešťastia?

Tento znamenitý a brilantný príbeh odporúčam naozaj každému či mužovi, či žene. Romantickej duši, rojkovi, skalopevnému bojovníkovi za pravdu alebo tvrdému človeku, ktorý si myslí, že ho slová nemôžu zasiahnuť priamo do duše. Budem sa opakovať, ale naozaj tento príbeh vnímam ako nadčasový, na dobu, v ktorej bol napísaný. Diela napísané v 19. storočí sú, podľa mňa, tie najkrajšie klenoty, ktoré nám klasika, ako taká prináša. Táto kniha sa určite stala jednou z mojich najmilších, ku ktorej sa určite ešte s radosťou vrátim. Som veľmi hrdá na to, že ju mám vo svojej knižnici, pretože si uvedomujem aký poklad v sebe skrýva.
Čti víc
Terez Zdvihalová
21.5.2014
Klasika
Kdo by nemiloval příběh krásné Jany. Poutavý román zachycující dobu krásných šatů, drsné výchovy a lásky které ovládla srdce každého. Doporučuji.
Čti víc
Dominika
5.1.2014
nesmie chybat! :)
tak isto ako Anna zo zeleneho domu, ani Jana Eyrova by v ziadnom pripade nemala chybat na policke :))
uzasne napisana kniha, ktora nenecha ziadnu zensku dusu nedotknutou ;)
Čti víc
aďka
4.3.2013
Názor čitateľa
Na tejto knihe sa mi najviac páči osobnosť Jany Eyrovej. Jej híbka a dychvyrážajúca nevinnosť a čistota je pre mňa veľmi inšpirujúca. Napriek tomu všetkému čo si prežila, dokáže smelo vykročiť vpred,plná entuziazmu a nádeje. je verná a pôvabná vo všetkom čo robí. Každá žena v nej môže nájsť kúsok seba. Môže nám byť príkladom a zároveň povzbudením.
Čti víc
Lucia Imrichová
Lucia Imrichová
23.4.2012
Názor čitateľa
Je to nádherná kniha, už som ju čítala hádam 3 krát, no stále sa mi páči...
Čti víc
Svetlana Andrášová
Svetlana Andrášová
31.10.2010
Eyre
Nádherná kniha. Už ako malá som ju čítala a urobila na mňa celoživotný dojem.
Čti víc
veronika
16.8.2010
Názor čitateľa
Je to nádherný príbeh, aj keď koniec bol prekvapivý a pre mňa trocha nereálny, ale iste to k tomu patrí....Proste úžasne romantické a SPRÁVNE!:)
Čti víc
Zuzana
Zuzana
24.6.2010
milujem!!!
moja NAJ kniha, už si ani nepamätám koľko ráz som ju čítala...:-)
Čti víc

Charlotte Brontëová (* 21. duben 1816, Thornton, Yorkshire - † 31. březen 1855, Haworth, Yorkshire) byla britskou spisovatelkou a sestrou spisovatelek Anny Bronteové a Emily Bronteové. Charlotte Brontëová se narodila jako třetí dítě reverenda Patricka Brontë a jeho ženy Marie, rozené Branwellové. V roce 1820 se rodina přestěhovala do Haworth, kde jejich matka v roce 1821 zemřela na rakovinu. Sourozenci se stáhli do snového světa, Angrie, pro který Charlotte s bratrem Branwellem píší noviny. Charlotte spolu s třemi ze čtyř sester poslali do internátní školy v Lancashire. Dvě starší sestry - Marie a Elisabeth - opustily školu dříve a zanedlouho na to zemřely na tuberkulózu. Charlotte a Emily se domů vrátily v roce 1825. Charlotte pokračovala ve vyučování doma, dokud ji neposlali do školy v Mirfielde, kde studovala od roku 1931 do roku 1932. O tři roky později se do této školy vrátila jako učitelka. V roce 1939 se zaměstnala jako guvernantka a pracovala v této pozici až do roku 1842, kdy se sestrou Emily odcestovala do Bruselu do pensionu de Demoiselles madam Hegerové, kde se zamilovala do profesora Hegera. Tato neopětovaná láska se stala námětem její románu Profesor. Po návratu domů v roce 1844 se pokoušela prosadit vlastní školu, pro nedostatek studentů však i tento projekt ztroskotal. Spolu se sestrami se usadila v Haworth, kde přežívaly z malého dědictví po otci. Věnovaly se vlastní tvorbě a v roce 1846 vydaly společnou sbírku básní pod mužskými pseudonymy Currer (Charlotte), Ellis (Emily) a Acton (Anna) Bellovi. Nepříznivá kritika a pouze tři prodané exempláře však neodradily sestry od psaní. V roce 1847 vydaly sestry každá svůj román a staly se ze dne na den slavnými. Charlottin román Jana Eyrová slavil velký úspěch, zatímco Emilyn román Bouřlivé výšiny se setkal s nepochopením a Annin román Agnes Greyová byl klasifikován jako lehké čtení. Jelikož byla díla vydána pod mužskými pseudonymy, vznikly dohady o tom, kdo jsou autoři těchto románů. Někteří dokonce mluvili o tom, že jde o jednu osobu. Vydavatelé rýžující ze situace tyto dohady ještě podporovali. Sestry se nakonec rozhodly odhalit svou identitu. Jejich díla však nadále vycházela pod jejich pseudonymy. Léto 1848 bylo krátkým šťastným obdobím, které sestry spolu prožily. Starosti jim dělal jen zdravotní stav bratra Branwella, který v září téhož roku zemřel na následky dlouholetého alkoholismu a závislosti na opiu. Zanedlouho na to se zhoršil i zdravotní stav Emily a Anny, které krátce na to zemřely na tuberkulózu. Charlotte se jako jediná ze sester v roce 1854 provdala za pomocného faráře Arthura Bella Nicholls. Podle úmrtního listu zemřela v březnu 1855 na tuberkulózu, je však pravděpodobné že šlo o hyperemesis gravidarum.

Čti víc
Kupte společně
Jana Eyrová - Charlotte Brontë
Terapie sdílením - Ester Geislerová, Josefina Bakošová
535 Kč
Ušetříte 83 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin