Knihy
E-knihy

Sbor chilburských dam

Argo, 2017
Nakladatel
Argo, 2017
Překlad

Kniha Jennifer Ryanové je důmyslně konstruovaným románem s tajemstvím, zasazeným do bouřlivého údobí druhé světové války, kdy na Británii útočilo německé letectvo. Autorka svůj čtivý příběh zasadila na anglický venkov, a prostřednictvím hlasů několika...

Čti víc

378 Kč

Běžná cena Běžně 398 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha Jennifer Ryanové je důmyslně konstruovaným románem s tajemstvím, zasazeným do bouřlivého údobí druhé světové války, kdy na Británii útočilo německé letectvo. Autorka svůj čtivý příběh zasadila na anglický venkov, a prostřednictvím hlasů několika žen líčí střet tradičního života a velkých dějin. Román dovedně poskládala z dopisů a deníkových záznamů, které umocňují intimitu líčených příběhů, a okořenila jej vášnivými i osudovými střety postav, které musejí překonávat válečné útrapy, předsudky i sociální přehrady.
Čti víc
Kupte společně
Sbor chilburských dam - Jennifer Ryan
Tajná historie - Donna Tartt
804 Kč
Ušetříte 42 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Chilbury Ladies Choir
Rozměr
155×215 mm
ISBN
9788025721711
Naše katalogové číslo
264924
Počet stran
392
Hmotnost
600 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

2 hodnocení

1
1
0
0
0

Šárka Fofoňková
Šárka Fofoňková
14. 10. 2017
Z počátku jsem možná měla malinko problém se do knihy začíst, ale postupem, jak do příběhů obyvatel pronikáte, máte pocit, že na tu chvíli žijete s nimi a prožíváte jejich starosti a obavy. Ovšem období 2. světové války není pouze o starostech a negativních prožitcích, to by se potom všichni lidé z té doby museli asi zbláznit a utrápit. Kniha Jennifer Ryan nám ukazuje, že si lidé i v této těžké době, kdy kolem nich umírali jejich blízcí, dokáží život zpříjemnit a žít ho naplno a plnohodnotně. Možná nebudete s chováním některých z nich souhlasit, ale musíte si uvědomit, že v období války lidé nijak neplánovali, žili ze dne na den z hodiny na hodinu, z minuty na minutu. Netušili, zda další den nebude na jejich rozhodnutí pozdě, jednali pro nás tak možná ukvapeně, zkratkovitě a neuváženě. Ale to vše byl prostě důsledek válečných útrap. Pokud chtěli prožít něco příjemného, lásku, museli se do toho všeho vrhnout téměř bezhlavě a užívat si teď hned. Další den totiž mohla do jejich života vtrhnout nepřátelská vojska a obrátit jejich životy naruby.

Určitě tuto knihu doporučuji k přečtení. Věřím, že ve vás osudy lidí z jedné anglické vesničky zanechají něco víc než jen příjemný pocit z další přečtené knihy. Příběhy v sobě nesou nejedno životní poselství, a přestože vás často bude jímat smutek a dojetí, dostane se vám i něžného pohlazení po duši.

A nakonec musím kromě dějové stránky knihy zmínit a pochválit i tu grafickou. Kniha je totiž překrásná, má úžasnou obálku a také uvnitř je nádherně zpracovaná. Za to nakladatelství Argo tleskám. Kniha bude rozhodně ozdobou mé knihovny.
Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Sbor chilburských dam - Jennifer Ryan
Tajná historie - Donna Tartt
804 Kč
Ušetříte 42 Kč

„Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. “

Oscar Wilde