Knihy
E-knihy

Superpozice

Odeon, 2017
Nakladatel
Odeon, 2017

Všechny postavy v této knize se vymyslely samy, nebo z nich to, čím jsou, udělali matka, otec, spolužáci, svině a kreténi. Peprné motto románu Superpozice, což je termín z kvantové fyziky i geologie, nás uvádí do světa...

Čti víc

237 Kč

Běžná cena Běžně 249 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Pro ty, kdo sází primárně na kvalitu

Všechny postavy v této knize se vymyslely samy, nebo z nich to, čím jsou, udělali matka, otec, spolužáci, svině a kreténi. Peprné motto románu Superpozice, což je termín z kvantové fyziky i geologie, nás uvádí do světa šestadvacetileté hudebnice Izy Lewinové: jako dítě přišla do Německa s ruskožidovskými rodiči na začátku devadesátých let. Izy se ptá: Jsem Ruska, Židovka, Němka? Rozhodně si myslí, že říkat o někom, že má migrační pozadí, je blbost; ona říká „migrační popředí“. A tak glosuje svou každodennost, chodí na mejdany, hraje pro peníze, bloumá po Berlíně… Poetický jazyk se střídá s politicky nekorektním a vytváří zajímavou románovou mozaiku.
———-
Ohlasy z médií:
"Kat Kaufmannová vypráví příběh šestadvacetileté jazzmanky Izy Levinové, která na začátku devadesátých let přichází společně s rodiči a dalšími sovětskými Židy do Německa. (Sama autorka rovněž pochází z Petrohradu, ve stejné době s rodinou emigrovala do Německa a dnes působí v Berlíně jako skladatelka, fotografka a spisovatelka.) Izy poznáváme v době, kdy zkomponovala svou první skladbu pro divadlo a je osudově zamilovaná do ženatého Timura, který se ale nemá k rozvodu."
Z recenze na Lidovky.cz
Čti víc
Kupte společně
Superpozice - Kat Kaufmann
Betonová zahrada - Ian McEwan
474 Kč
Ušetříte 24 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
248
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Odeon
Rozměr
135×208 mm
ISBN
9788020717511
Naše katalogové číslo
262874

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Současný ODEON navazuje od roku 1999 na tradici někdejšího renomovaného nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová knihovna (190 svazků), Knihovna klasiků, Česká řada. Mezi kmenové autory Odeonu patří John Irving, Haruki Murakami, Chuck Palahniuk, Michel Houellebecq, Michael Cunningham či Sofi Oksanen. V České řadě vycházejí například díla Terezy Boučkové a Marka Šindelky. Odeon patří do nakladatelského domu Euromedia Group.

Čti víc
Kupte společně
Superpozice - Kat Kaufmann
Betonová zahrada - Ian McEwan
474 Kč
Ušetříte 24 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský