Knihy
E-knihy

Všude kolem černý les

Leda, 2016
5 hodin čtení
Nakladatel
Leda, 2016

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla...

Čti víc

209 Kč

Běžná cena Běžně 220 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné od 29 Kč
  • více než 500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

ROZLUČKU PŘED SVATBOU…
Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události…
…NAVŠTÍVÍ SMRT
Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?
Čti víc
Kupte společně
Všude kolem černý les - Ruth Ware
Dívka, která si říkala Tuesday - S. Williams
351 Kč
Ušetříte 188 Kč

Recenze, kritiky

"V románu vyniká tajuplná atmosféra osudného víkendu – velmi uvěřitelná a velmi zlověstná: ve skleněném domě, který je „temný a tichý a mezi stromy téměř neviditelný“, jsou hosté chyceni jako do pasti." (USA Today)

"Lze si představit, že si s tématem pohrává Agatha Christie žijící v 21. století, ale způsob, jakým Ruth Ware analyzuje mocenské pletichy, v nichž se vyžívá určitý typ žen – a toxický podtón některých ženských přátelství – připomíná víc Sophii Hannah, nebo dokonce Gillian Flynn." (Independent)

"Ruth Ware krok za krokem rozmotává záhadu provázenou okolnostmi, které nahánějí hrůzu… ve vzduchu visí neustálé nebezpečí. Pokud budete knihu číst za temné a bouřlivé noci, raději si rozsviťte všechna světla." (Kirkus Reviews)

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
In a Dark, Dark Wood
Rozměr
148×225 mm
ISBN
9788073354558
Naše katalogové číslo
252836
Počet stran
352
Hmotnost
510 g
Rok vydání
2016
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Leda

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

3 hodnocení

3
0
0
0
0

Veronika Sajdoková
Veronika Sajdoková
4.2.2017
Začala jsem knihu číst v pátek večer a nemohla jsem se odtrhnout (dočteno v sobotu dopoledne). Pořád jsem přemýšlela jak moc důležitou roli každá osoba hraje v tomto příběhu, sama jsem se snažila přijít na kloub tomu, co se vlastně stalo a proč :-) jsem ráda, že tato kniha u nás vyšla a dávám ji plný počet - po dlouhé době příběh, díky kterému vlastně ani nechcete jít spát a hltáte každou stránku.
Určitě autorku Ruth Ware si dávám do poznámek a těším se na její další knížku.
Čti víc
Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
14.7.2016
Každému se někdy stalo, že se začetl do příběhu a měl problém knihu odložit, dokud se nedobral konce a odpovědí na všechny své otázky. Toto se mi nyní stalo s touto báječnou knihou od britské autorky Ruth Ware.

Příběh jednoho obyčejně neobyčejného víkendu vypráví mladá introvertní spisovatelka Leonora, která obdrží pozvánku na dámskou jízdu své bývalé přítelkyně Clare. V Noře se mísí mnohé pocity, ale i přes nával špatných vzpomínek se rozhodne nakouknut do Pandořiny skřínky své minulosti a pozvání přijme. Spolu se svou svéráznou kamarádkou Ninou odjedou vstříc dámské jízdě, na kterou už do konce svých životů nemají zapomenout.

A není to jen vina Clařiny aktuální věrné a až přespříliš snaživé kamarádky Flo, ani podivným výběrem dalších účatníků jízdy. V odlehlém domě tak sejde skupina vzájemně si neznámých lidí. Všichni čelí výzvě společné zábavy, ve společenských a opileckých škobrtnutích mnohých z nich se však zjevně skrývá více, než by chtěli dát najevo ostatním.

Jak napjatý víkend pokračuje, z činů jednotlivých účastníků rozlučky lze vyčíst napětí i rozpaky, které pak náhle eskalují v šokující událost, která navždy změní běh jejich životů.

Pravda však stále uniká a nikdo si nemůže být jistý pravým významem pohledu svého souseda u stolu...

Vyprávění o jednom nepříliš povedeném mejdanu ve vypůjčeném domě v lesích je poutavým svědectvím obyčejného života obyčejných lidí. Každý z nás někdy zažil večírek či víkend, který se tak docela nepovedl a bylo mu trapné odjet hned další ráno, proto útrpně vydržel až do oficiálního odjezdu. O to je příběh Nory čtenáři bližší a vžít se do její situace připomíná obléknutí starého škrábavého svetru. Každý jsme to zažili a netoužili jsme po ničem jiném, než se z toho vyvléct.

Nora není superhrdinka ani žoldák, jen uzavřená osobnost se šrámy na duši. Chce jen znát pravdu a doufá, že tento víkend bude příležitostí ji konečně nalézt. Sama však nedokáže říct, zda je připravená ji přijmout. Osud ji však nachystá úplně jinou výzvu...

Po přečtení tohoto vynikajícího příběhu mohu mít jen jediné přání, aby tato výborná britská autorka nepřestávala psát a do svého báječného světa nás opět pozvala ve své další knize.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Všude kolem černý les - Ruth Ware
Dívka, která si říkala Tuesday - S. Williams
351 Kč
Ušetříte 188 Kč

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová