Světová knihovna

Vše, co jsme si nikdy neřekli

Celeste Ng  ·  Vydavatel: Odeon, 2016
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
265 Kč
Běžná cena:
279 Kč
Ušetříte:
5% (14 Kč)

Posíláme do šesti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí...
Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí – dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.

Z nášho blogu:
Knižné tipy: Najlepšie knihy za rok 2016

Odeon

Další tituly vydavatelství

Současný ODEON navazuje od roku 1999 na tradici někdejšího renomovaného nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová knihovna (190 svazků), Knihovna klasiků, Česká řada. Mezi kmenové autory Odeonu patří John Irving, Haruki Murakami, Chuck Palahniuk, Michel Houellebecq, Michael Cunningham či Sofi Oksanen. V České řadě vycházejí například díla Terezy Boučkové a Marka Šindelky. Odeon patří do nakladatelského domu Euromedia Group.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 521 Kč
(ušetříte 27 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: Everything I Never Told You (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 272
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 135×210 mm
 • Hmotnost: 390 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788020716811
 • Rok vydání: 2016
 • Naše katalogové číslo: 225317


Co si myslíme my

Jana Šlinská - event manager

19. prosince 2016      

České vydavateľstvo Odeon býva zárukou kvality a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Príbeh jednej neobyčajnej rodiny, kde sa dospievajúca dcéra Lydia vyrovnáva s tlakom rodičov, ktorí si cez ňu chcú plniť sny o kariére či spoločenskom uznaní. A keď jedného dňa nájdu Lydiu mŕtvu v jazere, nikto nechápe, čo sa stalo. Naozaj vynikajúce čítanie, ktoré je sondou do problémov jednej čínsko-americkej rodiny, príbeh o predsudkoch, nenaplnených očakávaniach a zvláštnej rodičovskej láske. (zobrazit celou recenzi)

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotilo 5 lidí) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Elena
Elena
31. prosince 2016
     
Reagovat

psychologia -1

Vyborna kniha, obdivujem perfektne zvladnutie psychologie vsetkych postav. Bud je autorka skvela psychologicka, alebo cerpala zo skutocneho pribehu..., alebo aj-aj. Odporucam vsetkym, ktori to v rodine nemali jednoduche... Aj motiv integracie inej rasy vo vacsinovej spolocnosti je zaujimavy /pripomenulo mi to Biele zuby od Zadie Smith/... Inak, azijski autori ma v poslednom case velmi prijemne prekvapuju. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (2)
Peter Lachký
Peter Lachký
28. listopadu 2016
     
Reagovat

Fantastické! 3

Veľmi citlivý príbeh, ktorý, ak by sa ho chytil šikovný režisér, by som si určite rád pozrel aj ako film. Vo vnútornom svete súrodencov Lydie, Natha a Hannah som postrehol istú paralelu so skvelou Betónovou záhradou od McEwana, hoci v tomto prípade ich patologické známky vývoja nie sú katalyzované objavovaním sexuality, ale skôr (najmä) nenaplnenými ambíciami ich mamy a komplexom inakosti ich otca. Každý člen rodiny je nejakým spôsobom posadnutý únikom z tohto kruhu - James k Lousie, Marilyn k svojim snom, Nath k vytúženému štúdiu na Harvarde, jediná Hannah je akýmsi stmeľovacím prvkom, hoci autorka o nej píše skôr ako o "malom ostýchavom mesiaci, obiehajúcom okolo svojich súrodencov. Únik Lydie, ako najtragickejší, paradoxne spúšťa sériu "ozdravovacích" procesov a ona sama ostáva pre svoju rodinu neživá, ale zachytená v istom momente, podobne ako mucha v jantári, ktorú jej raz mama ukázala v múzeu. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (3)   (0)
Martina Čuboková
Martina Čuboková
21. července 2016
     
Reagovat

7

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit?

Tahle kniha je dokonalá! Když jsem se blížila ke konci, říkala jsem si, ne! Ať ještě nekončí! A po dočtení jsem cítila prázdno. Nechtěla jsem začít číst další knihu, jak mám ve zvyku. Ten proces, kdy na dočtenou knihu dám papírový obal, který sundávám, aby se neponičil, a beru další knihu s nadšením, že uvidím, jak levá strana knihy roste a pravá se zmenšuje. Chtěla jsem knihu Vše, co jsme si nikdy neřekli začít číst znovu.
Tématem tohoto románu je problém menšiny a přistěhovalců v Americe. Čínský muž, který si změní jméno na James, aby lépe zapadl, si v dětství prochází krušným obdobím, které ho poznamená na zbytek života. I přesto, že je velice inteligentní a ve škole patří mezi nejchytřejší děti, musí se potýkat s posměšky. K tomu přizpívá také fakt, že jeho rodiče jsou zaměstnáni ve škole, kde James studuje. Otec pracuje jako školník, matka jako pomocná síla v kuchyni. Finančně jsou na tom špatně, proto jeho matka bere zbytky jídla ze školní jídelny domů a ve škole je to obecně známo, což pro malého Jamese, který by si rád našel přátelé, je ponižující.
James se dostane na vysokou školu, kdy si jako hlavní obor vybere americké dějiny. Konkrétněji Indiány. Číňan aby přednášel americkým studentům o původních obyvetelech jejich země? Univerzita si z nich nejspíš dělá lagraci!
Avšak na jedné z přednášek pozná James Marilyn, do které se zamiluje. Marilyn je velmi ambiciozní dívka, která by chtěla být doktorkou. Což v té době je něco velmi neobvyklého.
Dvojice je do sebe velmi zamilovaná a když Marilyn zjistí, že je těhotná, James ji požádá o ruku.
Od této chvíle se jejich životy naprosto změní. Marilyn posouvá svou doktorskou kariéru na neurčito, James se stále víc potýká s rasovými problémy. Kdo by se neotočil a nezačal si šeptat, když vidí typickou Američanku vedle Číňana, když v té době vládne názor, že rasy by se neměli mezi sebou míchat, jelikož jejich děti budou stvůry?
Manželé mají spolu tři děti. Největší radostí je pro ně Lydia, prostřední dítě. Marylin se upnula k představě, že právě Lydia půjde v jejích šlépějích na cestě stát se lékařkou. Zahrnuje ji knihami s tímto tématem, připravuje jí úkoly, které Lydii mají připravit na cestu za diplomem. Lydia vše plní, hlavně proto, aby její matka byla spokojená a neodešla od rodiny jako tenkrát.
James se zase snaží, aby Lydia trávila hodně času s kamarádkami, aby byla společensky oblíbená, aby zapadala. Netuší však, že Lydia si prochází přesně tím, čím si procházel James v dětství.
Lydia tento tlak nevydrží a jednoho dne zmizí v noci z domu a je nalezena v nedalekém jezeře mrtvá.
Nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. Proč Lydia šla k jezeru, když neuměla plavat a měla strach z vody? Matka si myslí, že Lydii někdo zabil. Sourozenci si myslí něco jiného. Především malá Hannah, která je přehlížená a v podstatě neviditelná pro rodinu. Ale je velmi vnímavá a pochopí, že Lydia měla spoustu důvodů a tak nešťastný mladý život, že by bylo pochopitelné, kdyby spáchala sebevraždu.
Tahle kniha je velmi silným literárním počinem. Je ukázkou toho, že rodiče si občas chtějí splnit své touhy skrz dítě, jak můžou být rodiče slepí vůči tomu, co je dobré pro dítě a ne pro ně. Také jak je těžké rozložit lásku mezi všechny děti, jak být spokojený se svým životem a přenést tuto spokojenost a pohodu mezi rodinné konstalace.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (7)   (0)
Soňa Janů
Soňa Janů
6. června 2016
     
Reagovat Ověřený nákup

Ověřený nákup označuje recenze od přihlášených uživatelek a uživatelů, kteří si koupili knihu u nás.

Názor čitateľa 6

Psychologický román o tom, ako všetky nevypovedané veci v jednej rodine vedú k sérii nedorozumení končiacej smrťou jednej z dcér. Napriek tomu kniha vyznieva optimisticky, keď sa jednotliví členovia rodiny, každý svojim spôsobom, postupne vysporiadajú s touto tragickou udalosťou a pochopia jej príčiny. Avšak ani jeden z nich už nikdy nezabudne na "vše, co si nikdy neřekli".
Kniha je prvotinou tejto autorky, je výborná, na štýle nič netreba vylepšovať. Najviac ma zaujal spôsob, akým vykreslila jednotlivé postavy, ich pocity a rozdielny pohľad na jednotlivé udalosti. Určite si počkám aj na ďalšie jej diela.
(recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (8)   (2)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU