Knihy
E-knihy

Vážka (v českém jazyce)

Motto, 2016
Nakladatel
Motto, 2016

Když se ve Francii těsně před Vánoci zřítí letadlo letící z Istanbulu, vypadá to, že všichni zahynuli. Pak ale záchranáři najdou poblíž letadla živé miminko. Jenže na palubě letadla byly dvě děti v tomto věku. A protože se tak stalo v době, kdy testy...

Čti víc

379 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Když se ve Francii těsně před Vánoci zřítí letadlo letící z Istanbulu, vypadá to, že všichni zahynuli. Pak ale záchranáři najdou poblíž letadla živé miminko. Jenže na palubě letadla byly dvě děti v tomto věku. A protože se tak stalo v době, kdy testy DNA jsou ještě věcí neznámou, stojí policie před těžkým rozhodnutím: je miminko Lyse-Rose z bohaté a vlivné rodiny Carvilleových, nebo Emily z obyčejné rodiny Vitralových? Nakonec je dítě prohlášeno za Emily. Carvilleovi se s tím ale nechtějí smířit a najmou si soukromého detektiva, který má dokázat, že dítě patří jim. Osmnáct lét pátrá bývalý policista ve Francii i v Turecku, ale marně. Rozhodující důkaz se mu najít nepodaří. Když už chce se vším skončit, padne jeho zrak na staré noviny, kde se o případu psalo. Vše se mu náhle spojí a on pochopí, jak to bylo. Byla nalezeným dítětem Lyse-Rose, Emily, anebo bylo všechno úplně jinak a někdo celou tu dobu se všemi postavami dramatu obratně manipuloval?
Čti víc
Kupte společně
Vážka (v českém jazyce) - Michel Bussi
Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky - Elena Favilli, Francesca Cavallo
674 Kč
Ušetříte 94 Kč

Recenze, kritiky

…Vážka není tolik o vraždě jako o tajemství. To bude vyhovovat všem, kteří chtějí při čtení řešit puzzle, zapojit mozek a vymýšlet způsoby, jak se zdánlivě nemožné situace mohou dál vyvíjet. Vážka přeskočila žánrové hranice a osloví široké publikum.
The Sunday Times, britský týdeník

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
424
Hmotnost
450 g
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
218081
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Motto
Rozměr
130×200 mm
ISBN
9788026705116
Věkové doporučení
15+

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

5 hodnocení

4
1
0
0
0

Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
9.5.2016

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Osmnáctiletá Lylie si někdy není jistá, kým vlastně je. Jistě, takovou krizi zažívá každý mladý člověk. Jako tříměsíční miminko ji ovšem nalezli u zříceného letadla jako jedinou přeživší velikého leteckého neštěstí. Tím její pocity nabývají nového rozměru.
Ve jmenovaném letadle totiž cestovala tříměsíční miminka dvě. Jedno vnouče z vážené a bohaté rodiny, druhé vnučka chudé rodiny, jakých přežívají ve Francii tisíce. Určení totožnosti miminka, které o ničem nemá ani ponětí, rozvrátí Francii na dlouhé měsíce.
Nakonec však soudy rozhodnou a osud malého děvčátka je určen úřední mocí.
Osud ale ještě neodhalil všechny karty a nejvyšší trumf bude teprve vynesen...
Příběh malé Vážky a jejího vnitřního boje je jednou z nejlepších a nejčtivějších knih, jaké se mi kdy dostaly do rukou. Styl psaní i dynamičnost vyprávění dávají do pohybu neuvěřitelný příběh dvou rodin, které bojují s osudem všem navzdory.
Jejich pohnutky jsou vedeny s nejlepšími úmysly a přes to jejich kroky spíše zraňují, než pomáhají. Vše s jediným cílem. Aby malá Lylie dostala to nejlepší. To jediné, po čem dívka touží však stále nedostala. Jistotu svého původu.
Knihu doporučuji každému, v příběhu nalezne to své milovník různých žánrů. Detektivní styl se snoubí s příběhem mladé lásky, okořeněné akcí i pohledem do zlomené duše.
Oběti velkých neštěstí totiž nesedí pouze ve zřícených letadlech, jsou jimi i zlomení pozůstalí.
Čti víc
Jitka Horová
12.4.2016
Nemohu hodnotit. Dosud jsem se k přečtení nedostala. Jakmile knihu přečtu, napíšu ráda její hodnocení. Knihy, které jsem dosud u Martinusu zakoupila, se mi velmi líbily..
Čti víc
Zuzana Schedová
Zuzana Schedová
12.4.2016
Záhada identity jediného preživšieho cestujúceho ničivej leteckej katastrofy ako hlavný motív tohto detektívneho románu nás necháva očakávať príjemnú, nie príliš komplikovanú oddychovku, ale akonáhle sa do knihy ponoríme, zistíme, že sme dostali oveľa viac. Vážka sa na prvý pohľad tvári, že bude sústredená len na jeden problém, na hlavnú záhadu, ale to je len prvý dojem. Obsahuje toho totiž v sebe oveľa viac, Vedľa hlavnej záhady sa venuje aj iným problémom ako je napríklad kríza identity a jej vplyv na psychiku človeka, zobrazenie rozdielov medzi rôznymi spoločenskými vrstvami a problém postavenia priorít a morálnych hodnôt. Sami sa budete zamýšľať nad tým, ako by ste sa asi zachovali, keby ste si neboli istí, kto vlastne ste. Michela Bussiho chválim za psychologický a sociálny aspekt knihy, ktorý sa mu podaril skvelo zakomponovať do detektívneho pátrania.
V deji románu budeme sledovať viaceré postavy a veľmi dôležité prelínanie súčasnosti a minulosti, aby sa nám vytvoril úplný obraz tejto komplikovanej záhady a všetkých informácií, týkajúcich sa pátrania. Budeme otáčať jednu stránku za druhou, len aby sme konečne zistili, kto bol tým zachráneným dieťaťom. Ide o veľmi čtivú knihu, ktorú som ja samotná mala prečítanú neskutočne rýchlo. A dokonca ju môžem odporúčať aj čitateľom, ktorí detektívky prioritne nevyhľadávajú. Táto kniha má v sebe proste niečo naviac a tak si ju určite vychutná oveľa širší záber čitateľov.
V závere tak môžem len zhodnotiť, že je to jedna z tohtoročných knižných noviniek, ktorá určite stojí za pozornosť.
Čti víc

Nakladatelství Motto založila v roce 1990 Ing. Romana Přidalová. Od začátku vydávalo kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá, Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Od roku 2011 patří Motto do skupiny Albatros Media a.s. a nadále klade velký důraz na rozvoj české detektivky (Jiří Březina, Zdeňka Hamerová) a objevuje i nové české spisovatelky (Radka Třeštíková, Michaela Klevisová, Anna Tůmová, Olga Path Štiplová ad.). Uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Piknik v Provence, Oběd v Paříži a Večeře v ráji, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia nakladatelství Motto jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

Čti víc
Kupte společně
Vážka (v českém jazyce) - Michel Bussi
Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky - Elena Favilli, Francesca Cavallo
674 Kč
Ušetříte 94 Kč

„Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví.“

George Orwell