Naše cena:
283 Kč
Běžná cena:
298 Kč
Ušetříte:
5% (15 Kč)

Posíláme do pěti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Román Daleko od hlučícího davu patří k nejzářivějším pokladům anglické literatury. Už jeho první vydání v roce 1874 se stalo literární senzací, kniha se vyprodala během pouhých dvou měsíců a Thomasi Hardymu vynesla reputaci předního spisovatele viktoriánské doby. Čím kniha tolik zaujala ve své době a čím dodnes oslovuje další generace čtenářů?

Hardyho román v sobě úchvatně kombinuje romantickou love story s upřímným, otevřeným vylíčením anglického venkova; nejedná se však o nějakou pastorální idylu, jakkoli je kniha prodchnutá nostalgií.
Právě naopak, v mnoha ohledech jde o zcela moderní příběh s ryze moderní hrdinkou – mladá, nezávislá statkářka Batsheba se už dávno zařadila do kánonu velkých postav světové literatury, podobně jako její tři velice rozdílní nápadníci, oddaný pastýř Gabriel, postarší statkář Boldwood a světácký seržant Troy. Spletitý děj plný zvratů, nádherné popisy jihoanglické krajiny i života na venkově, zajímavě vykreslené postavy a dokonalá práce se čtenářovým očekáváním – to vše dělá z románu Daleko od hlučícího davu vpravdě mistrovské dílo, které nepochybně stojí za přečtení i dnes.
A nejenom za přečtení. Tenhle příběh o lásce, vášni a předsudcích si už od 9. července 2015 můžete vychutnat i v našich kinech.

Argo

Další tituly vydavatelství

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 520 Kč
(ušetříte 27 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: Far from the Madding Crowd (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 456
 • Vazba: brožovaná
 • Rozměr: 140×205 mm
 • Hmotnost: 570 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788025715291
 • Rok vydání: 2015
 • Naše katalogové číslo: 208484


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 4 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Daniela Velgosová
Daniela Velgosová
26. června 2017
     
Reagovat

Klasika ktorá stojí za to

Krásny príbeh, opis prírody.
Povedala by som že ľudia ktorí videli prve film a potom išli čitať knihu spravili veľkú chybu.
Zdá sa mi že film je viac zameraný na Bathshebu(samostantnú ženu v danej dobe) a kniha zas o Gabrielovi Oakovi.
Kniha viac opisuje správanie ovčiaka Oaka, jeho myslenie, konanie.
Ovčiak Gabriel Oak je skutočny priateľ.
(recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
Hana Michalcová
Hana Michalcová
26. ledna 2017
     
Reagovat

Ďaleko od hlučíciho davu 1

veľmi sa mi kniha páčila ...mám rada Thomase Hardyho a prečítala som ju pri chorobe za 2dni v posteli s čajíkom... bola som rada, že to pre Gabriela nakoniec skončilo šťastím s Bathshebou aj keď to pre soka p.Boldwooda a p. Troye sa láska skončila tragicky.. páčilo sa mi prvé stretnutie Gabriela s Bathshebou a opis Thomase Hardyho ovčáka a ostatných hlavných postáv v knihe (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Katka
Katka
12. září 2015
     
Reagovat

Názor čitateľa

Knihu som začala čítať, až po tom, ako som videla film z 1998 roku, tá veria sa mi páči viac ako najnovšia. Kniha je úžasná / vydanie z r. 1981/, stojí za prečítanie. Chvalabohu končí optimisticky, nie ako Tess z Ubrevilu (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (2)
Laura
Laura
17. července 2015
Reagovat

Názor čitateľa -2

Dobrý deň, bude tento román preložený aj do slovenského jazyka? Veľmi ma zaujal popis knihy, a aj film, ktorý je nakrútený podľa knižnej predlohy. Ďakujem.
(recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (2)
katka
katka
18. září 2015

Dobrý večer, kniha bola preložená - vyšla v rokoch 1972 a 1981 pod názvom Ďaleko od hlučného davu. Nečítala som originál, ale preklad sa mi páčil - Zora Juráková.

Zdenka Hlavňová
Zdenka Hlavňová
22. července 2015

Pekný deň, Laura, román bol preložený do českého jazyka a vyšiel pod názvom Daleko od hlučícího davu (katalógové číslo 208484). Informáciu o chystaní slovenského prekladu, žiaľ, nemáme.

VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU