Naše cena:
379 Kč
Běžná cena:
399 Kč
Ušetříte:
5% (20 Kč)

Posíláme do pěti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Příběh slepé francouzské dívky a mladého německého vojáka za druhé světové války, oceněný Pulitzerovou cenou.
Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti a byla schopná najít cestu domů. O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Odvážejí s sebou nejspíš nejcennější a současně nejnebezpečnější klenot z muzejní sbírky.

Moba

Další tituly vydavatelství

Nakladatelství MOBA vzniklo v roce 1991 a v současnosti patříme mezi největší a nejvýznamnější nakladatelství v České republice. Vydáváme kvalitní knihy v mnoha edicích, jako jsou Severská krimi, Historický román, Světová krimi, Literatura faktu, Původní česká detektivka, Společenský román, Rádce. Naši kmenoví autoři jsou např. Vlastimil Vondruška, Anthony Doerr, Deon Meyer, Hakan Nesser, Arnaldur Indridason, František Niedl, Michael Robotham, Johan Theorin, Benjamin Black, Hana Marie Körnerová a další.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 454 Kč
(ušetříte 24 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: All the Light We Cannot See (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 530
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 160×210 mm
 • Hmotnost: 780 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788024367606
 • Rok vydání: 2015
 • Naše katalogové číslo: 207811


Co si myslíme my

Více

Valéria Scholtzová - zaměstnanec/zaměsnankyně

27. dubna 2016      

Hlboký príbeh dvoch detí a neskôr mladých ľudí, ktorých osud sa nevšedne preplietol pomocou rádiového vysielania. Názov knihy nás odkazuje na neviditeľné časti elektromagnetického žiarenia, vďaka ktorému je umožnené aj rádiové spojenie. Zároveň je to paralela na svetlo ľudských charakterov, ktoré sa objaví (alebo aj nie) až v najhorších situáciách života. Marie-Laure je symbolom čistého človeka. Svetlo, ktoré nevidí, pretože je slepá, z nej vyžaruje charakterom nepokriveným dobou a okolnosťami. Naopak, Werner je mladík, ktorého naivné detské sny o kariére vedca zadupala vojna, chudoba, snaha vymaniť sa z nej a vlastný konformizmus. Napĺňanie očakávaní okolia ho dovedie cez elitnú nacistickú školu až na front, naprieč vojnou zmietanou Európou ako člena nemeckej jednotky radistov, ktorá odhaľuje nelegálne vysielanie odboja. Až stretnutie s Marie-Laure, aj keď len krátke, v ňom opäť prebudí dobro ukryté pod hlbokým nánosom rešpektovania príkazov, strachu a prispôsobovania sa. Všetko to svetlo, ktoré nevidíme. (zobrazit celou recenzi)

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotilo 29 lidí) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
5 hvězdiček 18
4 hvězdičky 3
3 hvězdičky 2
2 hvězdičky 0
1 hvězdička 1
Ukázat všechny recenze

Nejnovější recenze

Úžasné       

Kniha a jej hlboký príbeh sa opisuje slovami skutočne len veľmi ťažko. …

skvost       

Jedným slovom - skvost. Je to kniha, ktora ma úplne dostala, i keď …

       

Vyprávění skáče v několika časových rovinách, v kapitolách se střídají …

Nejlepší recenze Všechny recenze

Alžběta Dědová
Alžběta Dědová
7. března 2016
     
Reagovat

10

Naprosto úžasná kniha,odehrává se v několika dějových liniích od druhé světové války po současnost.
Ze začátku jsem se možná trochu ztrácela v jednotlivých dějových liniích napříč kapitolami,postupně do sebe ale všechno začne zapadat, není jediná situace, která by nesouvisela s nějakou jinou, postupem děje všechno pochopíte, všechny náznaky, všechna slova, žádná teze nezústane neodpovězená. Líbí se mi autorova bezprostřednost, zkrátka si na nic nehraje a vždy je lidsky pravdivý. Do poslední chvíle nevíte, co se stane. Jednoduše řečeno, naprosto brilantní román.
Přečtěte si to - stojí to za to !
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (10)   (0)
Išička
Išička
31. března 2016
     
Reagovat

Zmiešane dojmy 6

Kniha bola dobra, obsahovo skvelá, ale ta forma akou bola písaná mi nevyhovovala. Kapitoly na 3 max. 4 strany vzbudzujú dojem, že je to celé také rozvláčne a že tomu chýba nejaká celistvosť. No ak toto prekonáte, kniha je po obsahovej stránke fakt dobrá a príbeh ako taký chytí za srdce. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (6)   (0)
Mimica
Mimica
17. února 2016
     
Reagovat

krasny pribeh 5

čítala som ju v češtine a úplne ma dostala, zhltla som ju za dva dni, už teraz sa teším, ako sa k nej vrátim. Kniha má krásne opisy a myšlienky, ktoré sa chystám vychutnať si pri druhom čítaní. pri prvom som hlavne chcela vedieť, ako bude príbeh ďalej pokračovať. Zhrniem - smutné a krásne zároveň. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (5)   (0)
Martina Zrubcová
Martina Zrubcová
14. února 2016
     
Reagovat

Nádherná kniha 3

Kniha se mi velmi líbila hned od prvních stránek. Příběh Marie-Laure je příběhem velmi statečné slepé dívky, která i pře svůj hendikep bojuje s osudem a zkouškami, které ji provází válečnými roky.
Příběh Wernera je příběhem německého sirotka, který žije v dětském domově, dostane se na elitní akademii a na frontu. Pohled na válečné roky očima německého chlapce, později vojáka.

V knize mi trošinku vadilo střídání "současnosti" a "budoucnosti" , ale brzo jsem si zvykla a čtení si užívala.

Autor vypráví příběhy z 2. světové války velmi příjemným stylem, velmi čtivě.

Knihu doporučuji všem. Za mě je to 5 hvězdiček a víc, kdyby to šlo.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (3)   (0)
Lucie Pelčáková
Lucie Pelčáková
27. února 2016
     
Reagovat

3

Nemůžu říct nic jiného než to, že mi tato kniha vyrazila dech. Myslela jsem si, že Osvětimská knihovnice či Zlodějka knih jsou mé nejoblíbnější knihy, které se týkají druhé světové války, ale tato je poněkud předběhla. Tak krásný a napínavý příběh jsem dlouho nečetla. Možná mě trochu mrzí, že knížka není o něco delší, protože bych ji klidně četla ještě dál. Jsem si jistá, že se k ní budu vracet. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (3)   (0)
Tereza Sobotková
Tereza Sobotková
6. března 2016
     
Reagovat

1

Velmi silný příběh z období druhé světové války. Ještě než jsem si knihu koupila, četla jsem spousty kladných recenzí, které ji vychvalovaly až do nebe. A k tomu vyhrála Pulitzerovu cenu. Nabyla jsem obrovská očekávání a měla strach, že budu nakonec zklamaná. A Anthony Doerr mě stejně dostal a okouzlil. Slepá dívka Marie-Laura žijící v obsazené Francii. Sirotek Werner pocházející z válčícího Německa. Pohledy dvou dětí na svět z odlišných stran. Přece jen je ale něco nakonec spojí.

Děj byl naplněn odvahou, touhou po splnění snů, nádherným vztahem otce a dcery. Čekala bych, že toho na téma druhé světové války bylo napsáno a zpracováno tolik, že už snad nic alespoň trochu poutavého či originálního vymyslet nelze. A to je již podruhé, co Doerr předčil má očekávání. Pulitzerova cena je zde rozhodně zasloužená a já knihu zařadila nejen do své knihovny, ale i mezi mé oblíbené knihy.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
8. března 2016
     
Reagovat

1

Příbeh slepé francouzské dívky a chudého německého chlapce překračuje dobu. Jejich putování a trápení by se dalo zasadit i do událostí dnešních dní, o to více je vyprávění blíže čtenáři. Marie-Laure se dokáže s ranami osudu vypořádat překvapivě hbitě a žít vcelku bezstarostným životem,. Jejím světem je malý byt, kde žije se svým otcem, a muzeum, ve kterém otec pracuje. Svět je v pořádku. Do té doby, než jej tvrdou pěstí roztříští válka a děvče i se svým tatínkem prchají pryč ze zmučené Paříže na venkov, za svým příbuzným.
Mladý Werner vidí ve válce příležtost, jak se dostat z chudého hornického městečka a vymanit se z osudu pomalého umírání ve špíně a bezmoci. Válka je pro něj vítanou šancí. I on se zamotává do válečných událostí a pomalu otevírá oči před syrovostí a násilností své doby. Válka dělá z lidí bestie, lákadlo moci je příiš veliké. Werner sám sobě nedokáže odpovědět, jak dlouho vydrží odolávat.
Životní osudy Marie-Laure a Wernera putují příběhem těsně vedle sebe. Dokáží se jejich cesty protnout?
Kniha Jsou světla, která nevidíme, zaujme svým pojetím druhé světové války a i když bylo na toto téma popsáno a potištěno už mnoho archů papíru, toto dílo stojí za pozornost díky nenásilnému vyprávění, které dokáže čtenáře vtáhnout do děje i reality strachu.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Tereza Brunerová
Tereza Brunerová
19. července 2016
     
Reagovat

1

Vyprávění skáče v několika časových rovinách, v kapitolách se střídají osudy dvou hlavních hrdinů doplněné o příběhy postav vedlejších, a přesto jsem se v knize neztrácela. Ba naopak krátké kapitoly, na jejichž konci nechávám hrdiny v situaci, kdy se ptá, jak to bude dál, byly perfektně vystavěné.
V některých chvílích jsem se tak silně dokázala vžít do postav, e jsem cítla jejich strach, pochyby, pocit viny i touhu žít.
Kniha ukazuje nejen příběh Wernera a Marie-Laury dvou dětí, které smetly dějinné události 20. století. Ale pro mě byla především o zničených životech, které za sebou nechá jaždá válka a nejsou to jen životy těch, kteří padnou, ale i těch, kteří jim byli blízko.
Těžká, ale nádherná kniha, která stojí za přečtení. Ve mě osobně stále ještě rezinuje.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU