Otvíráme první kamenné knihkupectví v Brně. Přidejte se k nám
Velké letní knížkohraní
Pročtené léto

Prázdniny a léto jsou klídek a pohoda. Zdá se, že to už všichni potřebujeme jako sůl.
Pročtené léto je tu, aby vám pomohlo si společně hrát, výletovat a hlavně si hodně číst. Nabízíme vám ověřenou knižní inspiraci, kterou můžete využít při vašich rodinných dobrodružstvích. Knihy, které najdete v Pročteném létu, jsou vyzkoušené a přečtené knihomolčaty Martinusáků a samozřejmě jsou rozdělené podle věku.
Přibalte si knihy do batůžku do vlaku nebo třeba na velkou lesní výpravu. Vzhůru za letním dobrodružstvím! #knizkynacestach


Jak mít dobré léto (i po únavném roce)

1. Hrajte si!

Hrajte Lego, Scrabble, Aktivity junior, Logic, Dixit. Rozvíjejí paměť, soustředění, prostorové vnímání a spoustu dalšího. A je to legrace!

2. Pečte a zavařujte

Kuchyň je koncentrovaná hodina matematiky: vážení surovin, zdvojování základní dávky vaflí a propočítávání procent tak, aby měl okurkový nálev tu správnou chuť. Přidejte čtení receptů a jemnou motoriku při míchání a zalévání.

3. Buďte venku, hodně!

Objevujte s dětmi vaše město: místní zříceniny, graffiti, knihovny, letní kina. Zkoumání mapy s nanukem v ruce je bonus.

4. Čtěte si společně

Do postele knížku, v autě audioknihu. V restauraci menu a na ulici názvy obchodů. Pokud máte doba drobka, který potřebuje vaše předčítání, zabezpečte se i dostatkem audioknih. Čtení pro radost je nesmírně důležité, a přitom je přesně takovéhle – radostné!

5. Čtěte si sami

Děti čtou podstatně víc, když vidí, jak si čtou dospělí kolem nich. Ať vás vidí s knihou v ruce. Jste jejich vzorem.Čtení pomáhá proti prázdninovému útlumu

Učitelé se smíchem říkávají, že v září se jim do škol a školek vrací prázdné hlavičky. Je to tak. Ve skutečnosti dokonce ty ztráty, ke kterým během léta dochází, jsou velké a nejsou k smíchu. Ve světě už je „prázdninový útlum“ podrobně prozkoumaný. Negativnímu efektu se však snadno vyhnete: stačí si přečíst 4 až 6 knih. Proto přinášíme tento výběr krásných a kvalitních knih pro děti a mládež, abychom vám usnadnili orientaci mezi všemi dětskými knihami a vy jste snadno získali to pravé čtení pro vaše knihomolčata.

Projekt Pročtené léto běží v České republice pod hlavičkou Mravenčí chůvy. Doporučujeme navštívit Mravenčí chůvu a získat více knižní inspirace po celý rok!

„Vůbec mluvili jen málo, ale trávili čas spolu, každý ponořený do svého vlastního víru, a drželi jeden druhého, pevně a bezpečně, a moc slov k tomu nepotřebovali. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, 2021
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano