Web a databáze - Luboslav Lacko
Web a databáze
99 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
99 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

   Rostoucí složitost webových sídel, objem prezentovaných informací a potřeba poskytnout větší vliv na obsah uživateli nutí webmastery přecházet od ručního vytváření stránek pro každé téma zvlášť nově k uchovávání dat v databázi a dynamické tvorbě obsahu webu. Tak lze nechat webový server generovat potřebné stránky z položek (článků, výrobků, inzerátů...) v databázi a nabízet uživateli očekávané informace, odkazy a ovládací prvky pro vyhledávání požadovaných dat.

Zatímco knih věnujících se WWW stránkám nebo databázovým produktům samostatně mohou čtenáři najít celou řadu, přináší kniha Web a databáze důkladné zasvěcení do toho, v čem fungování a tvorba dynamické internetové aplikace spočívá, a sice v jejich propojení. Kniha je názornou ukázkou principu a průvodcem vytvářením a provozem takové aplikace - od prvního návrhu až k údržbě a zabezpečení serveru. K ilustraci používá autor nejrozšířenější systémy, SQL Server, Oracle a MySQL, avšak díky úvodnímu představení a upozornění na odlišnosti implementací v Accessu, DB2, InterBase a Ingres plně pamatuje i na vývojáře z ostatních platforem. Použitými skriptovacími jazyky jsou při výkladu samozřejmě ty dnes suverénně nejoblíbenější: ASP a PHP.

Díky zvolenému přístupu po prostudování knihy čtenář zdomácní hned v několika oblastech - například v návrhu relační databáze, základech jazyka SQL, tvorbě skriptů, porozumí problematice výkonu a na závěr neujde ani zpracování a zhodnocení dat shromážděných v databázích. Publikace je tak výbornou dlouhodobou investicí pro každého, kdo chce či musí databázové technologie používat. Poznáte řadu reálných příkladů a vlastnoručně si vyzkoušíte tvorbu ukázkové aplikace v podobě jednoduchého firemního poštovního serveru. Stručně z obsahu:

· Principy fungování webové aplikace

· Výběr databázové platformy

· Návrh struktury relační databáze

· Vytvoření databáze a souvisejících objektů

· Stručný přehled jazyka SQL

· Uložené procedury, triggery

· Propojení databáze a webových stránek

· XML

· Bezpečnost aplikace a údržba databáze

· Webová aplikace

· Analýza a zpracování dat v databázích

· Několik tipů pro databázové aplikace
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
270
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
190×225 mm
Hmotnost
494 g
ISBN
8072265555
Rok vydání
2001
Naše katalogové číslo
9964
Jazyk
čeština
Nakladatel
Computer Press
Pro koho
pro začátečníky

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

8 hodnocení

8
0
0
0
0
Čti víc
Čti víc

„Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá. “

André Maurois