Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?
Kniha: Tabatěrka z Bagomba (Kurt Vonnegut jr.). Argo, 2001
Kniha: Tabatěrka z Bagomba (Kurt Vonnegut jr.). Argo, 2001

Tabatěrka z Bagomba

23 povídek, které se dosud knižně neobjevily. Číst víc

4,0 1 hodnocení
Nakladatel
Argo, 2001
288 stran
5-6 hodin čtení
Vycházíme z průměrného údaje o rychlosti čtení 230 slov za minutu, od knihy ke knize a od čtenáře ke čtenáři se to však může lišit.

23 povídek, které se dosud knižně neobjevily. Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
Cena: 255 Kč
U dodavatele 1 ks
Posíláme do 1 – 6 dnů
Tuto knihu momentálně nemáme na skladě, ale většinou vám ji dokážeme sehnat a odeslat do 1 – 6 dnů. A pokusíme se to zvládnout i o něco rychleji!

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Knihomolský pomocník

Proč nakupovat knihy na Martinus.cz?

  • Tituly skladem doručujeme do druhého dne
  • Knihomolská záložka ke každému nákupu
  • Více než 9 000 výdejních míst

Naši skřítci doporučují

Daniel Hurst, Každá lež má svou cenu. Kniha Doktorova milenka, Daniel Hurst. Nakladatelství Kalibr, 2026. Chci si přečíst

Více o knize

   Dlouholetý přítel Vonneguta – kritik a profesor angličtiny z Minnesotské univerzity Peter Reed chtěl napsat studii o Kurtu Vonnegutovi jako o spisovateli krátkých povídek. I zašel do archivu a ze starých vázaných vydání časopisů vyhledal krátké povídky, které vyšly v letech 1954–1961. Vybral 23 povídek, které se dosud knižně neobjevily, a nabídl je k vydání (vyšly v roce 1999). Povídky mají velmi široký záběr – od sci–fi přes Vonnegutovy zážitky válečné, školní léta, až příběhy ze života. Odrážejí celou jeho tvorbu a napovídají, odkud Vonnegutovi přicházely nápady na romány.


PŘEKLAD: Jiří Popel

Recenzie:
Neobyčejné Vonnegutovy povídky


Historie Vonnegutových krátkých literátních útvarů se datuje už do dob jeho studií, kdy působil jako novinář ve školních časopisech. Krátké povídky však začal psát až o něco později na konci čtyřicátých let ještě v době kdy pracoval jako tiskový mluvčí společnosti General Electric.

Jeho povídky si v padesátých a šedesátých letech získaly nesčetně věrných a nadšených čtenářů prestižních amerických časopisů Redbook, Collier´s, Cosmopolitan, The Saturday Evening Post a dalších. Část, přesně třiadvacet, těchto úspěšných povídek vyšlo v knize Vítejte v Opičárně. Zbylé však málem zmizely v propadlišti dějin. Nebýt však dlouholetého Vonnegutova přítele, kritika a profesora z katedry anglistiky na Minnesotské univerzitě Petera Reeda. Ten se rozhodl, že v archivech projde všechny časopisy, do kterých Vonnegut přispíval a najde povídky, které pak vydá knižně...

Povídky, které v Tabatěrce z Bagomba naleznete, jsou ukázkou Vonnegutova neobyčejného spisovatelského talentu, který je v tomto případě prezentován obdivuhodnou zručností a schopností psát krátké literární útvary.
převzato: part.cz, Kateřina Grimmová
Naše katalogové číslo
9710
Počet stran
288
Vazba
pevná vazba
Rozměr
148×210 mm
Hmotnost
374 g
ISBN
8072033794
Rok vydání
2001
Jazyk
čeština
Nakladatel
Argo
Kategorizace

Našli jste chybu nebo škodlivý obsah? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu nebo škodlivý obsah

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,0 / 5
0
1
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Nakladatelství Argo

Obchodní název
ARGO spol. s r. o.
Adresa
Milíčova 13
130 00 Praha 3
Česká republika
E-mail
argo@argo.cz
Řekl jsem již, že metafory jsou nebezpečné. Láska začíná metaforou. Jinak řečeno: láska začíná ve chvíli, kdy se žena vepíše svým prvním slovem do naší poetické paměti.