Rozmarné léto - Vladislav Vančura, BETA - Dobrovský, 2021

196 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Rozmarné léto - Vladislav Vančura, BETA - Dobrovský, 2021
Rozmarné léto - Vladislav Vančura, BETA - Dobrovský, 2021

Rozmarné léto

Příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, Krokových Varech... Číst víc

3,5 8 hodnocení
Nakladatel
BETA - Dobrovský, 2021
152 stran
2 hodiny čtení

Příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, Krokových Varech... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština

196 Kč

Posíláme do 22 dní
Další knižní vydání (7)
Rozmarné léto - Vladislav Vančura, Maťa, 2022
Pevná vazba
Čeština, 2022
Na skladě

197 Kč


Rozmarné léto - Vladislav Vančura, Maťa, 2016
Pevná vazba
Čeština, 2016
Vyprodané

Rozmarné léto - Vladislav Vančura, Fortuna Libri ČR, 2015
Pevná vazba
Čeština, 2015
Vyprodané

Rozmarné léto - Vladislav Vančura, Maťa, 2013
Pevná vazba
Čeština, 2013
Vyprodané

Rozmarné léto - Vladislav Vančura, Jota, 2012
Pevná vazba
Čeština, 2012
Vyprodané

Rozmarné léto - Vladislav Vančura, Dokořán, 2011
Pevná vazba
Čeština, 2011
Vyprodané

Summer of Caprice - Vladislav Vančura, Jiří Grus (ilustrácie), Karolinum, 2016
Brožovaná vazba
Angličtina, 2016
Vyprodané

Další knižní vydání

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

Doprava zdarma od 999 Kč
Více než 5 000 výdejních míst
Záložky ke každému nákupu
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Hory zpívají - Nguyen Phan Que Mai, Jota, 2023
Rozmarné léto - Vladislav Vančura, BETA - Dobrovský, 2021
196 Kč

Více o knize

Příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, Krokových Varech. Život kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny zcela naruby obrátí kouzelník a krásná Anna. Kouzlo Rozmarného léta nespočívá ani tak v příběhu samotném, jako v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině. Podle románu natočil Jiří Menzel neméně kouzelný film. Rudolf Hrušínský, František Řehák, Vlastimil Brodský, Míla Myslíková, mladičká Jana Preisová a sám režisér jsou nezapomenutelní.
Číst víc
Počet stran
152
Vazba
pevná vazba
Rozměr
113×162 mm
Hmotnost
220 g
ISBN
9788027702602
Rok vydání
2021
Naše katalogové číslo
941815
Filmové zpracování
Rozmarné léto
Jazyk
čeština
Původ
Česko
Nakladatel
BETA - Dobrovský
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

3,5 / 5

8 hodnocení

2
2
2
2
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

4.1.2022
Rozmarné léto
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…“ kultová veta z tejto knihy. A presne takýto dojem vo mne zanechala celá kniha. Samozrejme mala to asi byť humorno-satiristická kniha s mravným ponaučením. Mne však až taká zábavná neprišla. Prečítajte a posúďte sami, možno sa stretnete na jednej vlne s autorom a dobou. Číst víc
Stanislava Adámková
Ověřený zákazník
21.4.2014
"Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným..."
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…“ Jistě jste už od někoho slyšeli říkat tuto větu, nebo jste ji dokonce řekli vy? Ano, tato známá věta utkvěla v paměti snad každému, kdo četl knihu Rozmarné léto od Vladislava Vančury, ale daleko více se nám příběh osvojil díky bravurnímu filmovému zpracování režiséra Jiřího Menzela z roku 1967.
Děj se odehrává v Krokových Varech, městě „bodrém a počestném“, za deštivého června v průběhu tří dnů. Vystupují tam tři hlavní hrdinové – majitel říčních lázní Antonín Důra, kanovník Roch a major Hugo, kteří žili nudným životem až do doby, kdy do městečka přijel kouzelník Arnoštek se svou schovankou, půvabnou Annou. Samozřejmě, že všichni tři postarší hrdinové se do mladičké Anny zamilují, ale asi si umíte představit, jaké komické situace vzniknou, když pánové v nejlepších letech chytají druhou múzu. Každý ze tří filozofů bude po svém tajně usilovat o její přízeň a naráz se ze starých dobrých přátel stanou sokové v lásce. Nesmím opomenout ještě na Důrovu manželku Kateřinu, podezřívavou, pomlouvačnou a pomstychtivou ženu. Ale uznejme, kdyby i nám manžel běhal za jinou, určitě bychom z toho neskákaly radostí. Ona si však nic nenechala líbit a začala nadbíhat Arnoštkovi. Jak Důra, tak Roch i Hugo si vyzkoušeli roli svůdníka, ale bezúspěšně, takže po odjezdu komediantů se život vrátil do starých kolejí.
Tato úsměvná novela je velmi originální a nezaměnitelná. Autor sám vstupuje do děje, komentuje ho, vyjadřuje se k postavám a oslovuje čtenáře. Příběhu nechybí jazyková hravost. Zajímavým způsobem uměl pracovat s češtinou – užíval archaismy, přechodníky, ale i hovorový jazyk.
Autor je považován za nejoriginálnějšího spisovatele české moderní povídky a románu a s tímto tvrzením nemohu jinak než plně souhlasit. Knihou nás provázejí krásné postavičky ilustrované Vladimírem Renčínem, jednoho z nejznámějších českých kreslířů a karikaturistů, a to už si jistě zaslouží vaši pozornost!
Číst víc

„Jak se ale svět může zlepšit, když všichni budeme mlčet?“

Hana - Alena Mornštajnová, 2017
Hana
Alena Mornštajnová