Předčasná puberta - Marta Šnajderová, Daniela Zemková
Předčasná puberta
199 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
199 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Puberta je zvláště fascinující období vývoje s mnoha dosud nezodpovězenými otázkami. Její nástup a průběh má své časové charakteristiky, správné načasování začátku a průběhu puberty je typické jak pro každý živočišný druh, tak i pro jedince v rámci druhu. Návaznost a optimální průběh jednotlivých kroků v období puberty jsou nezbytnými předpoklady pro získání normální reprodukční schopnosti. Některé odchylky neovlivňují pozdější fertilitu, a proto je považujeme za variantu normy. A naopak, některé poruchy reprodukce mají svůj počátek již v období puberty, proto si uvedené vývojové období zasluhuje náležitou pozornost. Včasnou diagnostikou a léčbou lze podchytit i závažné stavy.
Posouzení růstu, pubertálního vývoje a jejich monitorování patří k základním metodám péče o dítě, a rozpoznání odchylného pubertálního vývoje zcela přísluší dětskému lékaři. Problematika pubertálního vývoje náleží ke stále aktuálním tématům, významným pro každodenní práci pediatra, dětského endokrinologa a gynekologa.
Předkládaná publikace uvádí přehled současných názorů na fyziologii puberty a podrobně mapuje problematiku puberty předčasné. Autorky uvádějí řadu kazuistik, doplněných barevnými růstovými grafy, a pokoušejí se dát odpověď na otázky, které v dané oblasti lékaře zajímají.
 OBSAH:
 Úvod - Fyziologie puberty - Růst a vývoj v pubertě - Předčasná puberta (pubertas praecox) - Diagnostika a diferenciální diagnostika u dítěte s předčasným pohlavním vývojem - Léčba dětí s předčasnou pubertou - Naše zkušenosti s léčbou a sledováním dětí s předčasnou pubertou - Kazuistiky - Závěr - Poděkování - Autoři - Přehled zkratek - Literatura - Rejstřík
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc

„Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih.“

Thomas Carlyle