Chronický únavový syndrom - Martin Nouza, Jaroslav Svoboda
Chronický únavový syndrom
305 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Chronický únavový syndrom

Nakladatel
Galén

Již dlouho se vedou zdánlivě zásadní diskuse o tom, zda je CFS primárně onemocněním těla či duše. Prakticky každodenně jsou kladeny důkazy podporující buď názor, že CFS je psychické onemocnění, nebo naopak somatické postižení...

Čti víc

305 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Z úvodu:
 Předkládáme váženému čtenáři jeden z možných pohledů na onemocnění zvané chronický únavový syndrom (CFS). Jen málo chorobných stavů bylo v novodobé historii provázeno tolika předsudky, nejasnostmi a odmítáním. K problematice CFS je možno přistupovat z mnoha stanovisek: jsou lékaři, kteří tuto diagnózu neznají, buď proto, že o ní ještě nikde nečetli nebo se dosud s nemocnými CFS nesetkali, jiní lékaři toto onemocnění popírají a pacienty s CFS odmítají či jejich obtíže bagatelizují. Další z nás v konfrontaci s CFS a jeho důsledky propadají skepsi a únavě.
 Již dlouho se vedou zdánlivě zásadní diskuse o tom, zda je CFS primárně onemocněním těla či duše. Prakticky každodenně jsou kladeny důkazy podporující buď názor, že CFS je psychické onemocnění, nebo naopak somatické postižení. Na CFS však lze pohlížet nejen očima psychiatra nebo internisty, ale i neurologa, endokrinologa, revmatologa či imunologa. Každý z těchto specialistů má svou pravdu a chce-li, dokáže nemocnému pomoci. K CFS se dá přistupovat i dvěma dalšími cestami. Lze se snažit o maximální homogenizaci jistě heterogenního syndromu odpíráním diagnózy CFS nemocným s jinými současně probíhajícími nemocemi nebo pacientům s neúplně vyjádřeným CFS. Druhou možností je chápat CFS šířeji, pohlížet na něj jako na poruchu, která se vyvíjí, má různé příčiny, ale do jisté míry stejné důsledky. Náš přístup dává za pravdu druhé z variant a snaží se o celkový, komplexní pohled vycházející z tradic a základů vnitřního lékařství a imunologie. Jsme přesvědčeni, že CFS zcela nepochybně existuje, nemocní CFS žijí mezi námi a potřebují odbornou a trpělivou pomoc.
 OBSAH:
Předmluva
1. Úvod
2. Nejčastěji používané pojmy
3. Historie
4. Etiopatogeneze
5. Diagnóza a diferenciální diagnóza
6. Klinický obraz
7. Prevalence
8. Terapie
9. Prevence
10. Posudková hlediska
11. Závěr
Literatura - Zkratky - Rejstřík
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
88
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
160×230 mm
Naše katalogové číslo
875
Jazyk
český
Nakladatel
Galén

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc

„Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. “

Johann Gottfried Von Herder