Knihy
E-knihy

Lucidní snění jako coping mechanismus

Triton, 2010
2-3 hodiny čtení
Nakladatel
Triton, 2010

Publikace navazuje na známé psychologické teorie snů, které uvádí, a zároveň otevírá novou perspektivu, originální úhel pohledu na sny. Sen může být nejenom splněním přání, jak o něm uvažoval Freud, kompenzací jednostranného fungování psýché...

Čti víc

169 Kč

Běžná cena Běžně 178 Kč

Ušetříte 5%
Stíháme do Vánoc

Posíláme do čtyř dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace navazuje na známé psychologické teorie snů, které uvádí, a zároveň otevírá novou perspektivu, originální úhel pohledu na sny. Sen může být nejenom splněním přání, jak o něm uvažoval Freud, kompenzací jednostranného fungování psýché, jak o něm referoval C. G. Jung, ale také může být součástí copingových mechanismů, mechanismů zvládání stresu – tento neotřelý pohled nabízí autor publikace.

Autor nejdříve čerpá z širokého okruhu odborné literatury o snu; v neposlední řadě uvádí také teorie lucidního snu a metody navození lucidního stavu ve snu. V metodologické části na základě odborné literatury tvořivě nastiňuje roli výzkumníka při polostrukturovaném hloubkovém rozhovoru v rámci tradice kvalitativního výzkumu navazující na tzv. grounded theory, zakotvenou teorii Strausse a Corbina.

Jádro knihy tvoří výzkum zaměřený na analýzu částí rozhovorů vedených s lidmi, kteří ve snu prožili lucidní zkušenost (tj. uvědomili si, že jsou ve snu). Na základě analýzy rozhovorů a jejich interpretace autor dospívá k různým odlišným vzorcům navození lucidní zkušenosti, ukazuje varianty spuštění bdělého vědomí ve snu. Demonstruje, jakou roli mohou hrát ve spuštění lucidní zkušenosti prostorové a archetypické determinanty, rozebírá také sny s výskytem OBE’s, ukazuje, jak zkušenost s tělovým schématem souvisí s gendrovým prožíváním. V neposlední řadě ukazuje na to, jak sny pomáhají snícím zvládat náročné životní situace spojené s intenzivními emocemi.

Kniha je určena všem zájemcům o problematiku lucidních snů, kteří zde naleznou cenné informace, a zejména může inspirovat studenty, psychology i vědce, kteří se chtějí dozvědět více o tématech copingových mechanismů, způsobech zvládání náročných situací, OBE’s.
Čti víc
Kupte společně
Lucidní snění jako coping mechanismus - Jan Vaněk
iPohádka - Karel Kovář
448 Kč
Ušetříte 79 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
128
Hmotnost
165 g
Rok vydání
2010
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Triton
Rozměr
140×200 mm
ISBN
9788073873639
Naše katalogové číslo
86204

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

2,0 / 5

3 hodnocení

0
0
0
3
0

Michal Šmotek
29.4.2012
Názor čitateľa
Diplomová práca, ktorá ponúka súhrn teórií o snoch a pár kazuistík. Osobne som nedostal to, čo som očakával. Čti víc
Štefan
8.9.2011
Lucidní snění jako coping mechanismus
Kniha je v podstate vydaná diplomová práca a tak na ňu treba aj nazerať. Čo som nej ocenil je, že som konečne našiel na jednom mieste aspoň aký-taký súhrn teórií o snoch, takže sa človek môže od tohto zoznamu odrazť pri svojom ďalšom samoštúdiu. Ostatný obsah bol pre mňa dosť nezaujímavý. Čti víc
27.12.2014
Názor čitateľa
Tibetská jóga snu a spánku Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Lucidní snění jako coping mechanismus - Jan Vaněk
iPohádka - Karel Kovář
448 Kč
Ušetříte 79 Kč

„Knihy jsou mrtvým materiálem, dokud v nás neožijí.“

Jiří Mahen