Knihy
E-knihy

On the Road: The Original Scroll

Na skladě
Nakladatel
Penguin Books, 2008

On the Road chronicles Jack Kerouac's years traveling the North American continent with his friend Neal Cassady, "a sideburned hero of the snowy West...

Čti víc

229 Kč

Běžná cena Běžně 241 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

On the Road chronicles Jack Kerouac's years traveling the North American continent with his friend Neal Cassady, "a sideburned hero of the snowy West." As "Sal Paradise" and "Dean Moriarty," the two roam the country in a quest for self-knowledge and experience. Kerouac's love of America, his compassion for humanity, and his sense of language as jazz combine to make On the Road an inspirational work of lasting importance.
Čti víc
Kupte společně
On the Road: The Original Scroll - Jack Kerouac
Hana - Alena Mornštajnová
412 Kč
Ušetříte 58 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
410
Hmotnost
330 g
Rok vydání
2008
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
anglický
Nakladatelství
Penguin Books
Rozměr
128×198 mm
ISBN
9780141189215
Naše katalogové číslo
85611

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

9 hodnocení

6
1
2
0
0

MaRia
24. 8. 2015
Šialenci
Ku tejto knihe som pristupovala s odporom, pretože hneď sa mi charakter Deana nepáčil. Príbeh je naplnený mnohými cestami tu a tam, to sa mi páčilo. Knihu by som si už druhýkrát neprečítala, ale kto miluje Kerouaca, tak toto je povinná jazda.
Čti víc
Arnold Kiss
1. 9. 2012
Na Ceste
Jednoznačne odporúčam, čítam tú knižku zatiaľčo cestujem po Holandsku a často ma myšlienky z nej dovedú
na úplne nové miesto a nové vnímanie :) Je to pre čitateľov s rozšírenou anglickou slovnou zásobou, ale oplatí sa :)
Čti víc

Jack Kerouac je prozaik, nejvýznamnější představitel americké "beat generation". Krátce studoval na Columbia College v New Yorku, v roce 1942 se přihlásil do amerického námořnictva. Svou literární dráhu započal tradičním románem Maloměsto a velkoměsto (1950. Jeho nejznámější knihou se stal román Na cestě, v němž líčí autobiografické zážitky ze života "beatniků". Kerouac se snažil (jako ostatní beatnici) o maximální upřímnost a spontaneitu díla bez ohledu na umělecké následky. Pohrdal korigováním tvorby, jenž má být způsobem druhotné morální cenzury vnucované podvědomím. Literáta přirovnával k jazzovému saxofonistovi, neboť by měl hledat jazykové vyjádření nerušeného proudění myšlenek. Na druhou stranu lze z jeho tvorby vycítit pronikavý pocit stísněnosti, zoufalství a bolesti žití, jenž většinou převažuje nad entuziasmem a občas násilným veselím postav. John Clellon Holmes se o něm vyjádřil slovy: "A najednou mnou zachvěl pocit, že Kerouac svou čtyřicítku o mnoho nepřežije. Taková hltavost, psychická zranitelnost, taková jednostrannost musí člověka nakonec vymačkat a Kerouac, jak jsem ho znal, nebyl schopen odvrátit se od svého zničujícího vědomí." Jeho poezie je ovlivněna asijskými vlivy, především zen-buddhismem a starou čínskou poezií. Ovlivnila ho především forma haiku (tj. báseň o 17 slabikách, která obsahuje ucelenou vizi života ve třech krátkých řádcích), dále to byl blues (tříveršové sloky s opakovaným nepatrně variabilním prvním veršem, většinou smutné či melancholické). Kerouac přesně nedodržoval tyto formy, šlo mu spíše o dodržení nálady a rytmu. Velmi ho ovlivnil jazz. Své básně považoval za chorusy.

Čti víc
Kupte společně
On the Road: The Original Scroll - Jack Kerouac
Hana - Alena Mornštajnová
412 Kč
Ušetříte 58 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma