Analýza dat z dotazníkových šetření - Hana Řezanková
Analýza dat z dotazníkových šetření
306 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
306 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Druhé vydání knihy prof. Ing. Hany Řezankové, CSc., si klade za cíl usnadnit odborníkům vyhodnocování dotazníkových šetření pomocí statistických metod. Na příkladu konkrétních průzkumů se čtenář seznámí s přípravou dotazníku, popisem datového souboru, vyhodnocením odpovědí na jednotlivé otázky a zjišťováním vztahů mezi odpověďmi.
Autorka se zpočátku soustřeďuje na analýzu jednotlivých znaků, přičemž znak (proměnná) představuje odpověď na jednu otázku. Zaměřuje se na proměnné různých typů, které se mohou při zpracování dat vyskytnout. Dále popisuje analýzy závislostí dvou proměnných na základě četností výskytu kombinací kategorií, uspořádaných do kontingenční tabulky.
Další kapitola pojednává o porovnávání souborů obsahujících hodnoty ordinálních znaků, u nichž lze stanovit pořadí – porovnávají se buď různé proměnné nebo skupiny hodnot jedné proměnné, vytvořené na základě jiné proměnné.
Závěrečné kapitoly jsou zaměřeny na komplexnější a podrobnější postupy, především pro modelování jednostranné závislosti a pro zjišťování vztahů mezi kategoriemi. Metody zde zastupují klasifikační stromy a logistická regrese, uvedeny jsou i principy shlukové analýzy, vícerozměrného škálování a korespondenční analýzy.
Kniha je určena všem, kteří se věnují terénním průzkumům a analýze kategoriálních dat, bude výtečnou pomůckou pro studenty, kteří ve svých bakalářských, diplomových a disertačních pracích vyhodnocují dotazníková šetření.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha 2010

Vyprodané

Kniha 2011

Vyprodané

Kniha 2017
-5 %

Vyprodané

Kniha 2007

Vyprodané

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
217
Vazba
pevná vazba
Rozměr
176×250 mm
Hmotnost
548 g
ISBN
9788074310195
Rok vydání
2010
Naše katalogové číslo
81364
Jazyk
český
Nakladatel
Professional Publishing

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

2 hodnocení

1
0
1
0
0
Čti víc

„Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní.“

Anatole France