Geopolitika středoevropského prostoru - Oskar Krejčí
Geopolitika středoevropského prostoru
516 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
516 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Titul má čtyři hlavní části:

Geopolitické schéma dějin Evropy. Vymezuje geografické i geopolitické hranice Evropy a jejího středu. Ukazuje změny silokřivek v tomto prostoru od antiky po současnost, přičemž se zaměřuje na okamžiky geopolitických zlomů.

Modely uspořádání střední Evropy. Srovnává modely uspořádání střední Evropy z 19. a 20. století. Ukazuje společné i rozdílné rysy pangermánství a panslovanství.

Hledání národních zájmů. Přibližuje pohnuté osudy národů ve střední Evropě v 19. a 20. století, a to zvláště Čechů a Slováků. Hledá zdůvodnění práva národů na stát a charakterizuje vývoj hranice České republiky a Slovenské republiky. Nevyhýbá se ani takovým ožehavým tématům, jako jsou dekrety prezidenta Edvarda Beneše či Trianonská smlouva.

Geopolitická neurčitost střední Evropy. Porovnává současné geopolitické pohledy na střední Evropu z Ruska a z USA. Na příkladu Česka a Slovenska ukazuje moc a sílu malého státu v mezinárodní politice. Vymezuje klady, zápory i nejasnosti týkající se vstupu těchto zemí do NATO a Evropské unie. V závěru ukazuje tradice zahraniční politiky a předkládá vlastní model zahraniční politiky, vhodný pro obhajobu českých a slovenských národních zájmů.

Kniha významného českého politologa, vydaná nakladatelstvím Professional Publishing, vymezuje geografické i geopolitické hranice Evropy a jejího středu v historických souvislostech. Ukazuje změny silokřivek v tomto prostoru od antiky po současnost, přičemž se zaměřuje na okamžiky geopolitických zlomů. Srovnává modely uspořádání střední Evropy z 19. a 20. století, ukazuje společné i rozdílné rysy pangermánství a panslovanství. Přibližuje pohnuté osudy národů ve střední Evropě v 19. a 20. století, a to zvláště Čechů a Slováků. Hledá zdůvodnění práva národů na stát a charakterizuje vývoj hranic České republiky a Slovenské republiky. Nevyhýbá se ani takovým ožehavým tématům jako jsou dekrety prezidenta Edvarda Beneše či Trianonská smlouva. Dále kniha porovnává současné geopolitické pohledy na střední Evropu z Ruska a z USA. Na příkladu Česka a Slovenska ukazuje moc a sílu malého státu v mezinárodní politice. Vymezuje klady, zápory i nejasnosti, týkající se vstupu těchto zemí do NATO a Evropské unie. V závěru ukazuje tradice zahraniční politiky a předkládá vlastní model zahraniční politiky, vhodný pro obhajobu českých a slovenských národních zájmů.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha 2010

Vyprodané

Kniha 2016

Vyprodané

Kniha 2009

Vyprodané

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
404
Vazba
pevná vazba
Rozměr
176×250 mm
Hmotnost
865 g
ISBN
9788074310188
Rok vydání
2010
Naše katalogové číslo
80731
Jazyk
český
Nakladatel
Professional Publishing

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,9 / 5

14 hodnocení

13
0
1
0
0
Čti víc

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau