Vademecum správce sítě - Václav Jirovský
Vademecum správce sítě
457 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
457 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha je určena zejména pro správce počítačových sítí, kteří přicházejí do denního styku s celou řadou protokolů výměny dat po digitálních sítích. Poskytuje řadu technických informací z oblasti propojování počítačových sítí. Může se však stát cennou příručkou každého, kdo přichází s uvedenými technologiemi do styku a chce si v tomto oboru rozšířit znalosti.

Počáteční kapitoly obsahují základy propojování v sítích z pohledu referenčního modelu OSI, popis výměny informací mezi vrstvami sítí a odpovídající formáty spolu se způsoby adresace v různých úrovních. Základní principy řízení toku dat a úvod do protokolů LAN tvoří přechod ke specializovaným kapitolám, které se zabývají podrobněji protokoly sítí LAN a WAN. Používání mostů, přepínačů a směrovačů otevírá kapitoly zaměřené na síťový management s podrobně popsanými způsoby přenosů v jednotlivých typech sítí od nejrozšířenějšího Ethernetu pro 10, 100 i gigabitové sítě, přes kruhovou síť, FDDI, až po dvoubodová spojení a služby typu ISDN a ADSL.

Přenosy v sítích ATM, zejména hlasové, směrování v těchto sítích, způsoby přepínání v sítích ATM a řízení kvality předchází podrobnějšímu seznámení s protokoly internetu. V této části jsou čtenáři seznámeni s velkou rodinou protokolů TCP/IP včetně nejrůznějších modifikací a doplňků. Způsoby směrování na rozhraní jednotlivých sítí a stykové protokoly, vytváření virtuálních sítí, ochrana přenášených informací, směrovací metriky a formáty paketů doplňují rozsáhlý přehled v této oblasti. Speciální protokoly a jejich vazby na protokoly řady TCP/IP ukončují tuto část. Závěr publikace je věnován funkci síťového managementu a zabývá se protokoly RMON a komponenty protokolu SNMP. Použití standardního formátování pomocí MIB, vztahující se k zařízení v síti, bezpečnost použití protokolu SNMP a interoperabilita jsou obsahem posledních kapitol. Publikace je doplněna celou řadou názorných zobrazení a příkladů.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
428
Hmotnost
690 g
Rok vydání
2001
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Grada
Rozměr
170×230 mm
ISBN
8071697451
Naše katalogové číslo
79

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

5 hodnocení

5
0
0
0
0
Čti víc
Čti víc

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová