Základy psychoterapie pro lékaře - Jiří Beran
Základy psychoterapie pro lékaře
195 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
195 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Kniha je určena lékařům všech klinických oborů i praktickým lékařům. Je koncipována jako autodidaktická pomůcka pro lékaře, který chce vedle specifických znalostí a dovedností své specializace ovládat také dovednost komunikace s nemocným a základy psychoterapeutické pomoci nemocnému.
 Autor vychází z biopsychosociálního modelu nemoci, který neklade důraz jen na samotnou nemoc, ale soustřeďuje svoji pozornost na nemocného člověka jako na komplex složek - biologické, psychické a sociální povahy. Popis komunikačních dovedností, zásad vedení rozhovoru s nemocným a základů psychoterapeutické pomoci vychází z autorovy klinické praxe v oboru psychiatrie a ze zkušeností v pregraduální a postgraduální výuce psychiatrie a lékařské psychologie.
 Kniha je členěna na kapitoly, například - Vztah mezi lékařem a nemocným, Základní komunikační dovednosti, Neverbální komunikace, Rozhovor mezi lékařem a pacientem, Podpůrná psychoterapie aj.
 Čtenář má příležitost zdokonalit se ve významné odborné kompetenci, kterou je psychoterapie, a neustrnout na praktikování medicíny pouze v rovině technické.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc

„Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli. “

Heinrich Heine