Nové dětství - Jordan Shapiro
Nové dětství

313 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Nové dětství - Jordan Shapiro
Nové dětství - Jordan Shapiro

Nové dětství

Jak vychovávat děti, aby prospívaly v digitalizovaném světe

Kniha Nové dětství nabízí nový, revoluční pohled na moderní technologie, kterým jsou naše děti denně vystavovány. Ve světě, kde hraní videoher a používání internetu dětmi... Číst víc

4,5 4 hodnocení
Nakladatel
NOXI, 2020
Počet stran
360

Kniha Nové dětství nabízí nový, revoluční pohled na moderní technologie, kterým jsou naše děti denně vystavovány. Ve světě, kde hraní videoher a používání internetu dětmi vzbuzuje obavy a inspiruje k množství výzkumů... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
329 Kč

313 Kč

-5 %
Posíláme do šesti dní
Další knižní vydání (2)
Nové detstvo - Jordan Shapiro
Pevná vazba
Slovenština, 2020
Na skladě
-5 %

218 Kč


The New Childhood - Jordan Shapiro
Brožovaná vazba
Angličtina, 2019
Vyprodané

481 Kč

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o knize

Kniha Nové dětství nabízí nový, revoluční pohled na moderní technologie, kterým jsou naše děti denně vystavovány. Ve světě, kde hraní videoher a používání internetu dětmi vzbuzuje obavy a inspiruje k množství výzkumů, zabývajících se dopadem těchto vlivů na vývoj našich děti, nabízí Jordan Shapiro na první pohled až překvapivě tolerantní přístup.

Skutečně dělá hraní videoher z dětí zombíky a připravuje je o poctivé dětství? Nebo je naopak může jistým způsobem rozvíjet?
Vždyť mezi jejich a naším dětstvím vlastně ani nemusí byt takový zásadní rozdíl. Shapiro nejenže nabízí jiný úhel pohledu, navíc dobře vysvětlený a podložený fakty, ale v jisté části se jeho kniha mění na povinnou příručku pro rodiče. Oddělit děti od moderních technologií a sociálních sítí je dnes nemožné. Ale díky autorovým postřehům a radám můžeme děti naučit využívat je zodpovědně a bez negativních následků.

Kniha Jordana Shapiro vám neřekne, že máte dětem všechna moderní lákadla vzít, protože jsou špatné. Naučí vás však, jak děti do digitálního světa vyslat natolik připravené, aby na ně tento svět nepůsobil destruktivně.
Číst víc
Originální název
The New Childhood
Počet stran
360
Vazba
pevná vazba
Rozměr
120×200 mm
Hmotnost
330 g
ISBN
9788081115561
Rok vydání
2020
Naše katalogové číslo
771087
Vydání
1
Jazyk
čeština
Nakladatel
NOXI
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,5 / 5

4 hodnocení

2
2
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

15

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
12.4.2022
Zaujímavé
Po tejto knihe som siahla v správnom čase, kedy moja skoro trojročná dcéra je veľká kamarátka s digitálnymi technológiami. Autor čitateľovi zrozumiteľne vysvetľuje silu digitálneho sveta, jeho potrebu a neoddeliteľnosť od našich životov. Tak, ako vyrastali naši predkovia na poliach a mali iné formy hry a komunikácie, tak sa dnešné deti i dospelí musia naučiť žiť vo svete ovládanom rôznymi technológiami.
Myslím si, že po prečítaní tejto knihy viacerými čitateľmi by mohla nastať rôzna výmena názorov. A prečo? Pretože sme všetci iní a niekto by s autorom súhlasil viac, iný menej. Ja s ním tiež nesúhlasím vo všetkom. Nie som hráč videohier, preto som kritickejšia. Ja som počas čítania tejto knihy mala veľmi často pocit, akoby autor vyslovene vyzdvihoval rôzne PC hry, prípadne na mobiloch. Vraj je to úplne normálne a taktiež aj presun komunikácie z osobného stretnutia do online sveta. Podľa neho sa netreba snažiť to všetko vyvážiť inými činnosťami, pretože sa to nedá. Ja netvrdím, že treba nejakú rovnováhu, ale pestrosť. Jasné, že aj on chodí s deťmi po výletoch a robia aj iné činnosti, ale aj napriek tomu sa mi zdalo, akoby obhajoval digitálny svet i veľké množstvo hodín jeho synov v ňom strávených. Nevyhneme sa tomu, aby naše deti trávili čo najmenej času pred displejmi a monitormi je ilúzia. Samotné moje zamestnanie si vyžaduje veľa takej práce, IG tiež pohltí množstvo času, ale snažím sa to kompenzovať pobytom v prírode, športom, atď. Je len na nás, aby sme pomohli našim deťom naučiť sa správať v digitálnom svete, aby si nevytvorili závislosť, ale nesmieme im to zakazovať, pretože je ich budúcnosťou. Ja túto knihu odporúčam, i keď nesúhlasím so všetkým.
Číst víc

Číst víc

„Na ty, kteří jsou jiní, číhá nebezpečí za každým rohem.“