Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?
Kniha: Evropa do roku 1914 (Jan Kvirenc). Dialog, 2007
Kniha: Evropa do roku 1914 (Jan Kvirenc). Dialog, 2007

Evropa do roku 1914

Historie v dokumentech

Na více než 300 autentických dokumentech jsou představeny hlavní události dějin politických, náboženských, vojenských i hospodářských, nechybějí sondy do dějin kultury a... Číst víc

3,0 2 hodnocení
Nakladatel
Dialog, 2007
Počet stran
234

Na více než 300 autentických dokumentech jsou představeny hlavní události dějin politických, náboženských, vojenských i hospodářských, nechybějí sondy do dějin kultury a každodennosti života obyčejných lidí... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
Vyprodané
Mrzí nás to, všechny kusy tohoto titulu se už bohužel prodaly a nemáme ho na skladě my ani distributor :( Teoreticky ale můžete mít štěstí v některých jiných obchodech, které ještě neprodaly poslední kusy.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Knihomolský pomocník

Proč nakupovat knihy na Martinus.cz?

  • Tituly skladem doručujeme do druhého dne
  • Knihomolská záložka ke každému nákupu
  • Více než 9 000 výdejních míst

Naši skřítci doporučují

Výpověď o lidech, hněvu, naději, snech a také o smrti. Kniha Šestatřicet uren, Sirpa Kähkönen. NAKLADATEL Host, 2026. Chci si přečíst.

Více o knize

Na více než 300 autentických dokumentech jsou představeny hlavní události dějin politických, náboženských, vojenských i hospodářských, nechybějí sondy do dějin kultury a každodennosti života obyčejných lidí. Osobní výpovědi aktérů a vzpomínky pamětníků se střídají s oficiálními dokumenty, zařazeny jsou profily významných osobností a úvahy soudobých historiků. Promluví k nám římští císařové i slavní filozofové, Richard Lví srdce, Kolumbus, Michelangelo, Machiavelli, Cromwell, Kateřina Veliká, Robespierre, Napoleon, Garibaldi, Bismarck a mnozí další. Nahlédneme do Byzantské říše i světa islámu, poznáme zábavy a strasti obyčejných lidí i vládců, jejich jídelníček a módu, projdeme se klášterem, měšťanským domem, selským stavením, školou, továrnou, ale rovněž inkvizičním vězením a mučírnou. Přiblížíme si život dětí, žen i manželské soužití, seznámíme se s různými politickými, náboženskými a filozofickými systémy, začteme se do slavných literárních památek (Písně o Rolandovi, Dekameronu, francouzská Encyklopedie aj.). Zúčastníme se velkých bitev a rytířského turnaje, podnikneme plavbu kolem světa, připomeneme si dětskou křížovou výpravu, navštívíme sídla francouzských králů i židovské ghetto. Dozvíme se, co byly Potěmkinovy vesnice, jestli existoval legendární král Artuš, jak se lékaři pokoušeli vypořádat s "černou smrtí", komu se říkalo "bič boží" nebo "kaprál na trůně". Zeptáme se, o čem si psali papež s mongolským chánem, proč lidé ve středověku umírali mladí, jak měřili čas. Kniha zahrnuje vývoj společnosti od dob starověkého Řecka a Říma až do začátku 20. století ve všech částech Evropy s přesahem do mimoevropských světů (křížové výpravy, objevné plavby, vznik USA). Všechny přehledně uspořádané dokumenty navíc doprovázejí věcné komentáře s motivačními otázkami a návody, jak s nimi pracovat. Významnou složkou publikace je obrazová příloha, která čítá přes 300 převážně dobových vyobrazení a fotografií významných památek.
Naše katalogové číslo
74700
Počet stran
234
Vazba
pevná vazba
Rozměr
210×265 mm
Hmotnost
819 g
ISBN
9788086761701
Rok vydání
2007
Jazyk
čeština
Nakladatel
Dialog
Kategorizace

Našli jste chybu nebo škodlivý obsah? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu nebo škodlivý obsah

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

3,0 / 5
1
0
0
0
1

Jak se líbila kniha vám?

Nechci na tobě, abys mě měl takhle rád pořád, ale chci, aby sis to pamatoval. Někde ve mně bude vždycky ten člověk, kterým jsem dnes večer.
Kniha: Něžná je noc (Francis Scott Fitzgerald), 2012
Něžná je noc
  • Francis Scott Fitzgerald