V říši hladových duchů - Gábor Maté
V říši hladových duchů
489 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

V říši hladových duchů

Blízká setkání se závislostí

PeopleComm, 2020
Na skladě
Nakladatel
PeopleComm, 2020
Překlad

Toto je kniha o závislostech, tj. o něčem, co se týká každého z nás. Závislí totiž nejsme ani náhodou pouze na drogách, alkoholu, gamblingu nebo cigaretách. Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct...

Čti víc

489 Kč

Na skladě, posíláme ihned

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Toto je kniha o závislostech, tj. o něčem, co se týká každého z nás. Závislí totiž nejsme ani náhodou pouze na drogách, alkoholu, gamblingu nebo cigaretách. Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct, co nás dočasně utěší či uklidní, ale dlouhodobě nám či našemu okolí ublíží. Tato přelomová kniha přináší na tabuizované téma závislostí naprosto nový pohled. Vysvětluje jejich skutečné příčiny (traumata z nejranějšího dětství) a ukazuje cesty k jejich řešení (které se ovšem zásadně liší od těch, na které se spoléhá moderní západní společnost). Jak se v knize dozvíte závislost není důsledkem svobodné volby závislého, ale nemocí mozku.

Proč si přečíst
- Protože myšlenky Gábora Matého mění svět. Právem ho mnozí řadí mezi nejvlivnější myslitele světa.
- Protože kniha přináší naprosto nový pohled na problém, kterému čelíme prakticky všichni. Závislosti jsou v dnešní západní společnosti tak časté, že se staly neviditelnými.
- Protože nám může pomoci pochopit struktury moci v moderní společnosti, tj. i fenomény jako je trumpismus (u nás babišismus). Získáte zcela nový pohled na uspořádání naší společnosti, peníze, moc a populární "úsilí mít/vlastnit, aby člověk mohl být".
- Protože toto je další kniha, která léčí: Tím, že vysvětlí pravdivé kořeny našich bolestí a našeho trápení a ukáže, jak tyto bolesti léčit.
- Protože nemocní lidé tvoří nemocnou společnost a protože každý uzdravený člověk se počítá.

V knize se dozvíte
- Že závislí můžete být na heroinu nebo alkoholu stejně tak jako na nakupování, cukru, sexu, pornu, mobilu, fejsbuku, ale i drahých věcech, penězích nebo moci.
- Kde se závislosti berou. Jak to, že někdo si zakouří a nic, zatímco druhý nemůže přestat. Že závislosti nejsou otázkou osobní volby, ale nemocí mozku. Tak jako je infarkt nemocí srdce, závislost je nemocí mozku. Toto poznání povede časem nevyhnutelně ke změně legislativy: Lidi s infarktem neodsuzujeme.
- Jaká je skutečná dynamika závislostí vs. co si o závislostech myslí moderní medicína nebo západní právo. Uvidíte, že to jsou dva odlišné světy.
- Že vyléčení je možné. Ale aby bylo možné, je předně třeba pochopit, kde se závislosti berou.
Čti víc
Kupte společně
V říši hladových duchů - Gábor Maté
Když tělo řekne NE - Gabor Maté
878 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
In The Realm Of Hungry Ghosts
Rozměr
167×235 mm
ISBN
9788087917626
Naše katalogové číslo
740957
Počet stran
528
Hmotnost
850 g
Rok vydání
2020
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
PeopleComm

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Jiří Michálek
24.7.2020
Skvělé!
Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Vše je zas trochu jinak, než si myslíme.
Gábor Maté je nejen extra fundovaný, ale především je to autor s obrovskou dávkou sebereflexe a humanity, kterou brání "do posledního dechu".
První půlka knihy obsahuje příběhy závislých na různých drogách, se kterými se autor v praxi setkal a kteří prošli jeho praxí. Četl jsem zpočátku trochu netrpělivě, protože ty příběhy vykazují stále stejná schemata ublížení, rodinných tragédií, vlivu prostředí a ranného dětství. Ale tak to je. A to s téměř repetitivní bezvýchodností, kde se jako světlo na konci tunelu objevuje snaha o smíření a přijetí osudu více, než nějaká "zázračná" systémová změna.
Další část knihy, začínající kapitolou "Nemáme to v genech" přináší odměnu za čtenářovu trpělivost a zpětně i pochopení některých příběhů, které vedou k paralelám s našimi vlastními životy. Závislosti lze totiž dělit i na ty, které naše společnost nechce mít na očích a ty, které naopak podporuje. Maté vyvrací (pro mne velmi prokazatelně) mnohá dogma vycházející z věděckých teorií, experimentů a sociálních předsudků. Ukazuje pokrytectví války s drogami. Přechází od společenských témat k velmi osobním (pro autora i pro čtenáře) a v neposlední řadě nabízí řešení. Zároveň je autor realista a ví, že k životním ani společenským změnám nevedou zkratky a že cesta bude dlouhá.
Myslím si, že kniha může být pro každého. Nemohu říci, že mi Maté touto knihou otevřel oči. Ale vedl mne trpělivě k pochopení hlubších a mnohem širších souvislostí, a to jak na faktické, tak téměř i spirituální úrovni.
Díky za ní.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
V říši hladových duchů - Gábor Maté
Když tělo řekne NE - Gabor Maté
878 Kč

„Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost. Kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám. “

John Milton