V říši hladových duchů - Gábor Maté
V říši hladových duchů
489 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

V říši hladových duchů

Blízká setkání se závislostí

Gábor Maté
V říši hladových duchů - Gábor Maté
V říši hladových duchů - Gábor Maté
V říši hladových duchů - Gábor Maté

Gábor Maté je kanadský lékař maďarského původu, který zasvětil většinu profesního života léčbě a výzkumu závislostí a práci s umírajícími. Narodil se 6.1.1944 v Budapešti a je židovským přeživším holocaustu. V roce 1956 emigroval s rodinou do Kanady.

Na skladě
TOP #27
Nakladatel
PeopleComm, 2022

Toto je kniha o závislostech, tj. o něčem, co se týká každého z nás. Závislí totiž nejsme ani náhodou pouze na drogách, alkoholu, gamblingu nebo cigaretách. Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct...

Číst víc

Toto je kniha o závislostech, tj. o něčem, co se týká každého z nás. Závislí totiž nejsme ani náhodou pouze na drogách, alkoholu, gamblingu nebo cigaretách. Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct...

Číst víc
489 Kč
Na skladě, posíláme ihned
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Toto je kniha o závislostech, tj. o něčem, co se týká každého z nás. Závislí totiž nejsme ani náhodou pouze na drogách, alkoholu, gamblingu nebo cigaretách. Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct, co nás dočasně utěší či uklidní, ale dlouhodobě nám či našemu okolí ublíží. Tato přelomová kniha přináší na tabuizované téma závislostí naprosto nový pohled. Vysvětluje jejich skutečné příčiny (traumata z nejranějšího dětství) a ukazuje cesty k jejich řešení (které se ovšem zásadně liší od těch, na které se spoléhá moderní západní společnost). Jak se v knize dozvíte závislost není důsledkem svobodné volby závislého, ale nemocí mozku.

Proč si přečíst
- Protože myšlenky Gábora Matého mění svět. Právem ho mnozí řadí mezi nejvlivnější myslitele světa.
- Protože kniha přináší naprosto nový pohled na problém, kterému čelíme prakticky všichni. Závislosti jsou v dnešní západní společnosti tak časté, že se staly neviditelnými.
- Protože nám může pomoci pochopit struktury moci v moderní společnosti, tj. i fenomény jako je trumpismus (u nás babišismus). Získáte zcela nový pohled na uspořádání naší společnosti, peníze, moc a populární "úsilí mít/vlastnit, aby člověk mohl být".
- Protože toto je další kniha, která léčí: Tím, že vysvětlí pravdivé kořeny našich bolestí a našeho trápení a ukáže, jak tyto bolesti léčit.
- Protože nemocní lidé tvoří nemocnou společnost a protože každý uzdravený člověk se počítá.

V knize se dozvíte
- Že závislí můžete být na heroinu nebo alkoholu stejně tak jako na nakupování, cukru, sexu, pornu, mobilu, fejsbuku, ale i drahých věcech, penězích nebo moci.
- Kde se závislosti berou. Jak to, že někdo si zakouří a nic, zatímco druhý nemůže přestat. Že závislosti nejsou otázkou osobní volby, ale nemocí mozku. Tak jako je infarkt nemocí srdce, závislost je nemocí mozku. Toto poznání povede časem nevyhnutelně ke změně legislativy: Lidi s infarktem neodsuzujeme.
- Jaká je skutečná dynamika závislostí vs. co si o závislostech myslí moderní medicína nebo západní právo. Uvidíte, že to jsou dva odlišné světy.
- Že vyléčení je možné. Ale aby bylo možné, je předně třeba pochopit, kde se závislosti berou.
Číst víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
2022
Na skladě, posíláme ihned
489 Kč
Kniha
2020
Vyprodané
Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
In The Realm Of Hungry Ghosts
Počet stran
528
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
167×235 mm
Hmotnost
850 g
ISBN
9788087917787
Rok vydání
2022
Naše katalogové číslo
740957
Vydání
2. vydanie
Téma
civilizační nemoci, závislosti
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
PeopleComm

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

8 hodnocení

8
0
0
0
0

Sulamit Bukovinská
12.8.2021
Zmena pohľadu
Ověřený nákup
Myslím, že knizka zmení pohľad čitateľov na závislosti a závislých. Určite stojí za prečítanie. Ja som čítala so zaujatim a ponukla som na prečítanie i ďalším.
Odporúčam rodičom.
Číst víc
Sandra
7.5.2021
Odporúčam
Vhodné pre študentov psychológie, ale aj pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o ľudskú dušu a prečo sa s človeka môže stať zavíslý.Úžasné pútavé čítanie, plné skutočných príbehov... Číst víc
Eva
17.3.2021
Povinna literatura
Vyborna kniha. Kvalitne odborne spracovanie, dych-beruce pribehy zavislych ludi. Vacsina ludi si neuvedomuje ako prenatalny aj postnatalny vyvin dokaze cloveka ovplyvnit az do takej vyraznej miery. Povinna literatura pre kazdeho nastavajuceho rodica. Po precitani sa na drogovo-zavislych pozeram uplne inak. Jedna z najvyznamnejsich knih ake som kedy citala. Číst víc
Zuzana
5.2.2021
V říší hladových duchů
Táto kniha od Gábora Matého ponúka nový pohľad na závislosti. Povedala by som,že veľmi súcitný pohľad napísaný drsným jazykom sveta závislých. Je plná odborných štúdii i osobných skúseností. Určite by nemala chýbať v knižnici ľudí, ktorí pracujú so závislými alebo sa s akoukoľvek závislosťou stretli vo svojom okolí. Mne osobne rozšírila obzory. Rada si od tohto autora prečítam i ďalšie tituly. Číst víc
Pavel Nepustil
19.10.2020
Je to v současnosti jednoznačně nejlepší kniha o závislosti na českém trhu. Vychází z klinické praxe předního světového odborníka na závislosti, kombinuje poznatky mnoha vědních oborů a navíc je napsána (a přeložena) tak čtivě, že je možné mít s ní podobně intimní vztah jako s oblíbeným románem. Zajímavé je, že nevyšla v nakladatelství zaměřeném na odbornou literaturu, ani nebyla podpořena žádným vědeckým grantem. Vydalo jí malé nakladatelství Peoplecomm, na její vydání se složili lidé na internetu a jedním z hlavních důvodů celého úsilí bylo, že šéf nakladatelství Tomáš Hajzler chtěl lidem v Česku zprostředkovat hluboký transformační potenciál této knihy, jaký měla na něj osobně a na porozumění závislostem v jeho rodině.
Kniha je napsána pro široké publikum. Rozhodně neurazí žádného vědce, protože nejenže staví na nejvýznamnějších výzkumech souvisejících se závislostmi za posledních dvacet až třicet let, ale s mnohými autory těchto výzkumů se zná Maté osobně a cituje z přímé komunikace s nimi. Daleko víc než vědce však Maté cituje lidi, kteří sami procházejí či prošli závislostí svou či někoho z blízkých, a tím oslovuje i čtenáře, kteří si kvůli tomu, co se děje v jejich životech, kladou základní a obtížně zodpověditelné otázky o povaze závislosti. Co to vlastně je závislost? Jak vzniká? Ukládá se v genech? Mohou rodiče za závislost svých dětí? Může si za závislost člověk sám? Je možné ji vyléčit? Autor odpovídá jak vědeckými studiemi a teoriemi, tak lidskými příběhy. Jednu příběhovou linku přitom tvoří jeho pacienti, těžce závislí uživatelé opiátů z chudinských čtvrtí Vancouveru, a druhou příběh jeho vlastního života.
Číst víc
Jiří Michálek
24.7.2020
Skvělé!
Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Vše je zas trochu jinak, než si myslíme.
Gábor Maté je nejen extra fundovaný, ale především je to autor s obrovskou dávkou sebereflexe a humanity, kterou brání "do posledního dechu".
První půlka knihy obsahuje příběhy závislých na různých drogách, se kterými se autor v praxi setkal a kteří prošli jeho praxí. Četl jsem zpočátku trochu netrpělivě, protože ty příběhy vykazují stále stejná schemata ublížení, rodinných tragédií, vlivu prostředí a ranného dětství. Ale tak to je. A to s téměř repetitivní bezvýchodností, kde se jako světlo na konci tunelu objevuje snaha o smíření a přijetí osudu více, než nějaká "zázračná" systémová změna.
Další část knihy, začínající kapitolou "Nemáme to v genech" přináší odměnu za čtenářovu trpělivost a zpětně i pochopení některých příběhů, které vedou k paralelám s našimi vlastními životy. Závislosti lze totiž dělit i na ty, které naše společnost nechce mít na očích a ty, které naopak podporuje. Maté vyvrací (pro mne velmi prokazatelně) mnohá dogma vycházející z věděckých teorií, experimentů a sociálních předsudků. Ukazuje pokrytectví války s drogami. Přechází od společenských témat k velmi osobním (pro autora i pro čtenáře) a v neposlední řadě nabízí řešení. Zároveň je autor realista a ví, že k životním ani společenským změnám nevedou zkratky a že cesta bude dlouhá.
Myslím si, že kniha může být pro každého. Nemohu říci, že mi Maté touto knihou otevřel oči. Ale vedl mne trpělivě k pochopení hlubších a mnohem širších souvislostí, a to jak na faktické, tak téměř i spirituální úrovni.
Díky za ní.
Číst víc

Číst víc

„Na dětství nemám jedinou šťastnou vzpomínku. Tím nechci říct, že jsem během těch let nikdy nezakusil pocit štěstí nebo radosti. Utrpení je zkrátka totalitní: vše, co se vymyká jeho záběru, vymaže. “

Skoncovat s Eddym B. - Édouard Louis
Skoncovat s Eddym B.
Édouard Louis