Knihy
E-knihy
Nejlepší povídky z cest - Ephraim Kishon

Nejlepší povídky z cest

Radioservis, 2020
Novinka
MP3 ke stažení
Nakladatel
Radioservis, 2020
Interpret

Další formáty

Audiokniha
284 Kč

Když nemůžeme cestovat, můžeme se smát „Typický izraelský humor samozřejmě neexistuje, až na to, že já se jím už několik desetiletí docela obstojně živím. “ Ephraima Kishona (1924–2005) Humorista Kishon rád pracoval s nadsázkou

Čti víc

Další formáty

269 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Když nemůžeme cestovat, můžeme se smát
„Typický izraelský humor samozřejmě neexistuje, až na to, že já se jím už několik desetiletí docela obstojně živím.“ Ephraima Kishona (1924–2005)
Humorista Kishon rád pracoval s nadsázkou, ve svých autorských i životních postojích však zůstával realistou: jeho knihy byly přeloženy do 33 jazyků a vyšly v nákladu 36 milionů výtisků. Stačilo přitom málo a rodáka z Budapešti potkal tragický osud mnoha clenu jeho rodiny.
Přežil několik koncentračních táborů a jen náhodou se mu podařilo utéct z transportu směřujícího do vyhlazovacího tábora Sobibor. Po válce a studiích pracoval jako redaktor humoristického časopisu, ale totalitní praktiky komunistu mu vlast znechutily. Riskoval raději dobrodružný útěk do Izraele. Pro nás je zajímavé, že začal cestou na veletrh do Prahy.
Tam však Kishon nedojel. Vystoupil v Bratislavě a s pomocí izraelských emisarů přejel tajně v nákladním vlaku, ukryt pod balíky slámy, hranice do Rakouska. Teprve v „zemi vyvolené“ se z Maďara Ferenze Kishonta stal Izraelec Ephraim Kishon. Živil se v manuálních profesích a veškerý volný čas trávil studiem hebrejštiny, o níž později prohlásil, že způsob psaní písma je v rozporu se všemi „mezinárodními pravidly dopravy“.
Již po dvou letech však byl schopen psát do místních novin, vydat dvě knihy a od roku 1952 psát do deníku Maariv denní satirické sloupky. Vydržel v tom celých dvacet let.
Kishon byl humoristou všedního dne a situací, které se sobě podobají kdekoli na světě. Přidejme k tomu dar originálního humoru spolu se smyslem pro vyhraněnou pointu a máme tu recept, jak získat mezinárodní obec čtenářů i uznání recenzentů. Jeden z nich, Charles Poor, v listu New York Times napsal: "Kishonovi zanedlouho literární kritika přisoudí místo vedle Šoloma Alejchema a Marka Twaina." A jaké místo mu přisoudíte vy, milí posluchači, po poslechu půvabných povídek o strastech i slastech cestování?
Hynek Pekárek
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

229 Kč

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

Na skladě
MP3 na CD
-5 %
284 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Audiokniha (ke stažení)
Novinka
MP3 ke stažení
269 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Nejlepší povídky z cest - Ephraim Kishon
Tajemství okamžitého léčení  - Frank Kinslow
558 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
1:45
Rozměry
8590236106826
Naše katalogové číslo
730149

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Nejlepší povídky z cest - Ephraim Kishon
Tajemství okamžitého léčení  - Frank Kinslow
558 Kč

„Knihy jsou podobné domovu, do kterého se vracíme i za největší bouřky. “

Bernard Bolzano