Index hrůzy

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodin čtení
Nakladatel
Kniha Zlín, 2014

Jeho jméno je před běžným občanem pečlivě střeženo, v tajnůstkářských, uzavřených kruzích nejbohatších lidí světa je však doktor Alex Hoffmann legendou – vizionářským vědcem, jehož počítačový software mění ve zlato...

Čti víc

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Jeho jméno je před běžným občanem pečlivě střeženo, v tajnůstkářských, uzavřených kruzích nejbohatších lidí světa je však doktor Alex Hoffmann legendou – vizionářským vědcem, jehož počítačový software mění ve zlato vše, s čím přijde do kontaktu.Společně se svým společníkem, investičním bankéřem, vyvinul Alex převratnou formu umělé inteligence, která sleduje lidské emoce, což jí umožňuje předvídat pohyby na finančních trzích se záhadnou přesností. Jeho výtvor generuje miliardy dolarů, libuje si v panice – a žije ze strachu.Jednoho časného rána, zatímco Alex ještě spí, se zlověstnému vetřelci podaří narušit důmyslné zabezpečení jeho domu na břehu jezera. Tak začíná děsivá noční můra paranoie a násilí, během níž se Alex – s rostoucím zoufalstvím – snaží zjistit, kdo se ho pokouší zničit.Než se na Ženevu snese noc, propadnou finanční trhy vřavě a zmatku a Alexův – i náš – svět se navždy změní.
O autorovi
Robert Harris vystudoval anglickou literaturu na univerzitě v Cambridge a jako novinář a oceňovaný sloupkař pracoval mimo jiné pro BBC a list Sunday Times. Spisovatelskou dráhu zahájil v oblasti literatury faktu, kde se jeho knihy mimo jiné věnovaly dějinám chemických a biologických zbraní a kauze údajných Hitlerových deníků (Obchod s Hitlerem). Český čtenář se už mohl seznámit s velkou částí jeho románové tvorby, mimo jiné s knižními předlohami úspěšných filmů Enigma a Muž ve stínu.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
219 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Fear Index
Počet stran
3255-6 hodin čtení
Rok vydání
2014
Edice
FLEET
Naše katalogové číslo
723011
Jazyk
čeština, angličtina
Nakladatel
Kniha Zlín
Kategorizace

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Petr Čapek
20.7.2014
Názor čtenáře
Robert Harris zasadil zajímavý nápad a příběh do pro normální lidi naprosto nudného světa finančních trhů. Co běžnému smrtelníkovi řeknou zkraty NASDAQ, NYSE nebo DOW? Asi nic moc, že? Přesto se autor rozhodl napsat knihu právě z tohoto světa a zafungovalo mu to velmi dobře. Využití speciálního softwaru, který mapuje všechny burzy světa, zde zní naprosto uvěřitelně, možná až samozřejmě. Díky tomu čtenáři úplně ztratí pocit, že čtou vlastně sci-fi.

A právě v tom se skrývá největší přednost Harrise. Dokázal dát dohromady příběh, který nejde tak úplně zaškatulkovat. Najdeme zde prvky ze sci-fi, napínavého thrilleru nebo detektivky, kterou navíc doplňují pasáže, při kterých vám bude běhat mráz po zádech, ale i takové, které potrápí vaši psychiku i mozkové závity.

Přesto, že je tato kniha úplně z jiného soudku než dnes již kultovní Otčina, rozhodně stojí za přečtení. Harris nelenil a zamyslel se nad důsledky neustálého posouvání hranic v oblasti umělé inteligence – jím nastínění scénář konec konců nemusí být úplná utopie. Naopak, tato budoucnost již klepe na dveře a je jen na nás, jak si s ní dokážeme poradit.
Čti víc

Čti víc

„Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá. “

André Maurois