Falzifikátoři

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
6-7 hodin čtení
Nakladatel
Kniha Zlín, 2013
1. díl série
Falzifikátoři

Román Falzifikátoři se odehrává v paranoidním světě tajné mezinárodní organizace. Jeho dezorientovaný hlavní hrdina – Islanďan Sliv – připomíná postavy z románů Jorgeho Luise Borgese, Philipa K. Dicka nebo Johna Le Carrého.

Čti víc

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Román Falzifikátoři se odehrává v paranoidním světě tajné mezinárodní organizace. Jeho dezorientovaný hlavní hrdina – Islanďan Sliv – připomíná postavy z románů Jorgeho Luise Borgese, Philipa K. Dicka nebo Johna Le Carrého. V tomto trilleru se úvahy o moci informací, které formují naše představy o světě, spojují s magickou silou slov a literatury, která tento svět může změnit. Falzifikátoři jsou příběhem tajné mezinárodní organizace CFR (Konsorcium pro falzifikaci reality), která falšuje skutečnost, ale jejíž pohnutky nikdo nezná. Jsou příběhem některých z největších podvodů naší doby: Lajky, prvního psa ve vesmíru, který nikdy neexistoval, Kryštofa Kolumba, který Ameriku neobjevil nebo falešných archívu Stasi. Jsou hlavně příběhem Sliva Dartunghuvera, čerstvého absolventa, který se stane zaměstnancem kanceláře environmentálních studií v Reykjavíku. Velmi rychle ale pochopí, že jeho šéf Gunnar pracuje pro tajnou společnost CFR, které islandská firma jen poskytuje krytí. CFR falšuje realitu, doplňuje bílá místa v historii a vytváří mýty. Jaké jsou cíle konsorcia? Pro koho vlastně Sliv pracuje? Je falšování reality jen hrou? Anebo je to zoufalý pokus změnit minulost v zájmu lepší budoucnosti?
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5 %

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
189 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
4176-7 hodin čtení
Rok vydání
2013
Edice
FLEET
Naše katalogové číslo
723001
Jazyk
čeština
Překlad
1. díl série
Falzifikátoři
Nakladatel
Kniha Zlín

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Petr Čapek
21.4.2014
Názor čtenáře
Autor se ve světě konspirací pohybuje velmi lehce, což dodává knize správný šmrnc. Přesto se jedná o dvousečnou zbraň. Toto se projevuje hlavně v pasážích, kdy autor spřádá alternativní dějiny. Čtenáře zahlcuje velkým množstvím informací a ne jednou se vám stane, že se budete muset v určitých úsecích vracet abyste se zorientovaly. Kdyby se Bello pustil do lehkých korekcí a některé pasáže proškrtal četla by se celá kniha jedním dechem.

I přes tuto výtku se jedná o vynikající knihu, které nechybí nic co bychom v poutavém příběhu očekávali. Autor splétá dokonalé konspirační teorie a vymýšlí nové dějiny. Naproti těm to pasážím stojí emocionální rozpolcenost hlavního hrdiny a bilancování mezi tím co je správné a co ne. A právě tento vnitřní boj se line celým příběhem a dodává knize sílu. Navíc jsou zde jednotlivé falzifikace vylíčeny úžasně reálným způsobem, že si čtenář nemůže být jistý co je pravda a co ne.
Čti víc

Čti víc

„Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. “

Johann Gottfried Von Herder