Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Eric Söderquist, stockholmský profesor informatiky, vymyslel systém, který za pomoci přenosu myšlenek umožňuje handicapovaným lidem používat internet. Jeho žena Hanna upadá do kómatu poté, co vynález svého manžela testovala. I když se to všem jeví jako šílený nápad, Eric je přesvědčený, že se nakazila počítačovým virem známým pod názvem Mona, který pustoší ekonomiku celého světa, především Izraele. A že jediný způsob, jak ji vyléčit, je vystopovat jeho tvůrce, Libanonce Samíra Mustafu, který býval předním odborníkem na počítačové viry v MIT Cambridge a jehož rodinu zabili právě agenti Izraele. Pátrání ho za dramatických a čím dál nebezpečnějších okolností zavádí na Blízký východ a izraelská rozvědka Mosad, FBI i Hizballáh střeží každý jeho krok na cestě vedoucí přes Francii a Izrael do pásma Gazy.Debutový román Dana T. Sehlberga Mona dovedně propojuje témata vysoké politiky, mezinárodního terorismu a vědeckého pokroku v oblasti neurologie a počítačových technologií.
O autorovi
Dan T. Sehlberg (nar. 1969) je přední švédský podnikatel v oblasti IT a masmédií s mnohaletými zkušenostmi na vedoucích pozicích ve významných švédských podnicích. Jeho debutový román, Mona, je neobyčejně erudovaný, napínavý a originální thriller s prvky science fiction, do značné míry však vychází z reálného vědeckého vývoje na poli ovládání myšlenek a kybernetického vedení války. Mona je prvním ze dvou dílů románu a představuje slibný začátek Sehlbergovy tvorby.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5 %

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
219 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Mona
Počet stran
4276 hodin čtení
Rok vydání
2014
Edice
FLEET
Naše katalogové číslo
722785
Jazyk
čeština
Překlad
1. díl série
Mona
Nakladatel
Kniha Zlín

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Roman Knopp
10.3.2016
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Pokud si myslíte, že viróza je nemoc přenosná pouze vzduchem, tak jste na omylu. Autor problematiku biologických zbraní povýšil o další úroveň.
Eric Söderqvist je vědec, jehož specializací je BCI - Brain Computer Interface, neboli součinnost mezi počítačem a lidským mozkem. Právě shání investora pro svůj projekt Mind Surf. Jeho výzkum stagnuje právě z důvodu nedostatku financí. Dnes však dojde ke zlomu a třináctý oslovený investor Mats Hagström se rozhodne projekt podpořit. Eric se vrhá do práce na dokončení projektu a rozhodne se program Mind Surf vyzkoušet na sobě. Výsledek je ohromující a on ve svém nadšení zkouší program i na své ženě Hanně a poté i na Matsovi.
Žel, ve stejnou dobu se jistá skupina muslimských fundamentalistů rozhodne odstartovat svůj projekt Mona. Jde o vysoce sofistikovaný počítačový virus, jehož cílem je proniknout a poté zcela zdecimovat izraelský bankovní systém. Tvůrcem viru je íránský vědec Samír Mustafá, který část svého života studoval ve francouzské Nice. A právě odtud, z centra izraelské banky TBI, se rozhodne Samír celý systém infikovat. Proč jsem napsal žel? Hanna je totiž Židovka pracující v TBI jako specialistka na bezpečnost. Při zkoušce Mind Surf zavítá na webové stránky své banky. Po několika dnech se u ní začnou projevovat příznaky virózy, jejíž průběh je však natolik agresivní, že skončí v nemocnici. Brzy po ní se zde ocitne i Mats Hagström. A lékaři si neví rady. Šokovaný Eric zprvu netuší, co se děje, ale postupně mu dochází, že Hanna i Mats se nakazili virem Mona, který momentálně řádí v izraelském bankovním systému. Uvědomuje si také, že tento fakt z oblasti science-fiction nikdo nepřijme a rozhodne se najít autora viru a získat od něj antivirus. Tak začíná jeho zdánlivě beznadějná a všemi odsuzovaná pouť za IT virtuósem. Přes Francii se dostává do Izraele a poté do pásma Gazy. Bude jeho cesta sebevražedná a zbytečná nebo dojde svého cíle a zachrání milovanou Hannu?

Velmi čtivý thriller se zcela neotřelým námětem. Při četbě se nenudíte, opravdu. Je to další z příběhů, popisujících boj obyčejného jednotlivce s mocenským systémem a zaběhlými konvencemi. Kromě skepse švédských lékařů a Ericových přátel mu do života vstupuje izraelský Mosad, americká FBI a nakonec palestinský Hizballáh. Jak kdysi kdosi moudrý pravil: "Vše přemáhá láska", tak v Erickově případě je to stoprocentní pravda. Eric s Hannou prožívali krizi, ale díky vypjatosti situace si Eric uvědomuje svou lásku k Hanně stále intenzivněji. Je dokonce rozhodnut zemřít, jen aby ji zachránil.
Čti víc

Čti víc

„Kniha je jako zahrada, kterou nosíš v kapse.“

latinské přísloví