Eschatologie - Joseph Ratzinger - Benedikt XVI.
Eschatologie
245 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Eschatologie

Smrt a věčný život

Nakladatel
Barrister & Principal, 2008
Edice
Studium

Pod pojmem eschatologie (řecké slovo éschatos znamená poslední) rozumíme učení o ,,posledních věcech" či výpovědi víry o konečném údělu jednotlivého člověka a také o Bohem způsobené obnově lidstva a celého vesmíru...

Čti víc

245 Kč

Vyprodané, je dostupné jiné vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Pod pojmem eschatologie (řecké slovo éschatos znamená poslední) rozumíme učení o ,,posledních věcech" či výpovědi víry o konečném údělu jednotlivého člověka a také o Bohem způsobené obnově lidstva a celého vesmíru. Joseph Ratzinger, dnes papež Benedikt XVI., pojednává v této knize, která tvoří součást Malé katolické dogmatiky, o duši, smrti, očistci, vzkříšení, věčném životě a obnově kosmu na základě hluboké analýzy Starého i Nového zákona a především bohaté křesťanské tradice. Čtenář může právem očekávat nejen přesvědčivou interpretaci starších církevních formulací, ale i břitkou polemiku s eschatologickými koncepcemi dvacátého století. Autor zde důkladně rozvedl intuice svého učitele Hanse Urs von Balthasara, který prohlásil: ,,Eschatologie je větrná korouhvička v teologii naší doby. Od ní vystupují ony bouře, které plodně ohrožují velkou oblast teologie: mohou utlouci kroupami, nebo občerstvit."
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
196
Hmotnost
319 g
Rok vydání
2008
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Barrister & Principal
Rozměr
165×230 mm
ISBN
9788087029305
Naše katalogové číslo
71485

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

4 hodnocení

3
1
0
0
0

stefan
5.6.2007
O knihe
Musím pripustiť, že Ratzinger je majstrom písaného slova. Táto jeho kniha je napísaná tak, že aj po opakovanom prečítaní ponúkne čitateľovi stále nové uhly pohľadu na danú problematiku. Veľmi zaujímavé je, že o mnohých problémoch Ratzinger nehovorí priamo, ale ich len naznačuje, poprípade vedie čitateľa aby si utvoril vlastný názor. Ak si potom vlastné názory konfrontujete s dogmatikou, tak zistíte, že vás viedol správne. Český preklad nie je najdokonalejší, mnohé cudzie výrazy majú svoj ekvivalent aj v češtine, ale autor prekladu ponecháva pôvodný tvar. Tak isto, kniha nie je písaná ľahkou rečou, prelúskať sa češtinou bude pre mnohých občas tak náročné ako keby čítali v cudzom jazyku. Celkove je to však dielo veľmi hodnotné, plné múdrych názorov a triezveho pohľadu na problematiku duše, života večného, vzkriesenia...
Autor sa však nedotýka novodobých náboženských smerov, nepolemizuje detailne s odporcami katolíckej doktríny. Každému, kto sa zaujíma o "posledné veci" túto knihu odporúčam, varujem však, že sloh v ktorom je napísaná môže robiť bežnému (a teologicky nevzdelanému - ako ja) čitateľovi značné problémy. Ak budete túto knihu čítať s otvorenou Bibliou, tak vás obohatí niekoľko násobne viac. Záverom poviem, že je to v prvom rade eschatológia Pavlovej a Jánovej teológie, a so Zjavením sa príliš nepracuje.
Čti víc

Čti víc

„Knihy jsou nádobami ducha. “

Thomas Mann