Prostor ke svobodě - Eva Bobůrková, jIŘÍ Leschtina, Petr Placák, Petr Vizina
Prostor ke svobodě
377 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Prostor ke svobodě

Dvanáct osobností v rozhovorech třicet let po pádu totality

Prostor, 2019
6-7 hodin čtení
Nakladatel
Prostor, 2019

Další formáty

E-kniha
239 Kč

Jak a v čem se proměnil prostor svobody v naší zemi v uplynulých třiceti letech? V jakém stavu se nachází svoboda jak společenská, tak osobní? Kniha dvanácti rozhovorů s významnými osobnostmi politického a kulturního života předkládá...

Čti víc

Další formáty

377 Kč

Běžná cena Běžně 397 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jak a v čem se proměnil prostor svobody v naší zemi v uplynulých třiceti letech? V jakém stavu se nachází svoboda jak společenská, tak osobní? Kniha dvanácti rozhovorů s významnými osobnostmi politického a kulturního života předkládá reflexi „prostoru svobody“ v současné české společnosti. Všichni účastníci rozhovorů mají blízký vztah k procesu demokratizace našeho státu, někteří se na něm přímo podíleli. Disidenti a politici Luboš Dobrovský a Petr Pithart a novinář a spisovatel Aleš Palán patřili k signatářům Charty 77. Ústavní právník Jan Kysela zastupuje novou generaci nekomunistických právníků, jako odborník a pedagog se zasazuje o dodržování ústavy a ústavních zvyklostí. Profesor historie a mezinárodních vztahů Igor Lukeš se zaměřuje na dějiny a politiku střední a východní Evropy 20. století a napsal mj. knihy Československo mezi Stalinem a Hitlerem či Československo nad propastí. Šimon Pánek, spoluzakladatel humanitární organizace Člověk v tísni, byl coby studentský aktivista během sametové revoluce vůdcem několika stávek proti režimu. Politický komentátor Jiří Pehe pracoval jako ředitel Politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Václava Havla a ve svých textech se dlouhodobě zaměřuje na politický vývoj ve střední Evropě. Spisovatel Mark Slouka zachytil příběhy českých politických emigrantů, k nimž náležel i jeho otec, novinář a politolog Zdenek Slouka. Americký historik Timothy Snyder je autorem knih Krvavé země a Černá zem, věnovaných stalinskému i nacistickému teroru ve východoevropských zemích. Dokumentaristka Olga Sommerová v řadě svých filmů mapuje léta politické perzekuce (např. v cyklu Ztracená duše národa nebo v triptychu o Chartě 77). Přírodovědec a římskokatolický kněz Marek Orko Vácha, v listopadu 1989 stávkující student, se specializuje na otázky lékařské a environmentální etiky, píše knihy o morálce, víře, svobodě jednotlivce i společnosti. Michael Žantovský patřil k zakládajícím členům Občanského fóra, působil jako poradce prezidenta Václava Havla a dnes je ředitelem Knihovny Václava Havla. Rozhovory s předmluvou nakladatele Aleše Lederera vznikly u příležitosti třicátého výročí sametové revoluce a založení nakladatelství PROSTOR, které se stalo přímým nástupcem samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, vycházející od roku 1982. Autory rozhovorů jsou novináři Eva Bobůrková, Jiří Leschtina, Petr Placák a Petr Vizina. Kniha vychází s bohatým fotografickým doprovodem.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
-5%
377 Kč

Posíláme do šesti dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
239 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Prostor ke svobodě - Eva Bobůrková, jIŘÍ Leschtina, Petr Placák, Petr Vizina
Fitness diář 2021 -
672 Kč
Ušetříte 94 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
408
Hmotnost
666 g
Rok vydání
2019
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Prostor
Rozměr
140×210 mm
ISBN
9788072604395
Naše katalogové číslo
678743

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Prostor ke svobodě - Eva Bobůrková, jIŘÍ Leschtina, Petr Placák, Petr Vizina
Fitness diář 2021 -
672 Kč
Ušetříte 94 Kč

„Kniha je jako zahrada, kterou nosíš v kapse.“

latinské přísloví