Nezmeškejte 100 Kč poukázku jako dárek k nákupu! Více info Nezmeškejte 100 Kč poukázku k nákupu! Více info
How Democracies Die - Steven Levitsky, Daniel Ziblatt
How Democracies Die
379 Kč
Knihy
E-knihy

How Democracies Die

Crown Books, 2018
Nakladatel
Crown Books, 2018

Donald Trump’s presidency has raised a question that many of us never thought we’d be asking: Is our democracy in danger? Harvard professors Steven Levitsky and Daniel Ziblatt have spent more than twenty years studying the breakdown...

Čti víc

379 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • 100 Kč poukázka jako dárek k nákupu nad 999 Kč

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Donald Trump’s presidency has raised a question that many of us never thought we’d be asking: Is our democracy in danger? Harvard professors Steven Levitsky and Daniel Ziblatt have spent more than twenty years studying the breakdown of democracies in Europe and Latin America, and they believe the answer is yes. Democracy no longer ends with a bang—in a revolution or military coup—but with a whimper: the slow, steady weakening of critical institutions, such as the judiciary and the press, and the gradual erosion of long-standing political norms. The good news is that there are several exit ramps on the road to authoritarianism. The bad news is that, by electing Trump, we have already passed the first one.
Drawing on decades of research and a wide range of historical and global examples, from 1930s Europe to contemporary Hungary, Turkey, and Venezuela, to the American South during Jim Crow, Levitsky and Ziblatt show how democracies die—and how ours can be saved.
Čti víc
Kupte společně
How Democracies Die - Steven Levitsky, Daniel Ziblatt
Jan Žižka - Petr Čornej
1 011 Kč
Ušetříte 178 Kč

Recenze, kritiky

A brilliant book, wise and nuanced.
Nicholas Kristof, New York Times

Comprehensive, enlightening, and terrifyingly timely.
New York Times Book Review

Cool and persuasive... How Democracies Die comes at exactly the right moment.
The Washington Post

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?


Peter Mojzeš
31.12.2018
Zajímavá a fakty podložená analýza postupů, které v minulosti spolehlivě vedly a bohužel i v budoucnu povedou k vnitřní erozi demokratických systémů a nastolení autokratických režimů. A to všechno formálně demokratickou cestou, v souladu s vůlí "lidu" a ve jménu "většiny". Stačí, když v rozpoltěné společnosti začne momentálně vládnoucí část politické reprezentace svoje oponenty vnímat jako nelegitimní a využije všechny dostupné prostředky, aby si svoji dočasnou převahu pojistila navždy. I když evidentně psáno pro amerického čtenáře, může to být inspirativní a poučné čtení i pro našince. Zejména poslední kapitola, kde je na vcelku temném pozadí nastíněno světýlko naděje, že to může dopadnout i jinak, než všeobecným zmarem a rozvratem. Proto jsou nejčastěji opakovanými pojmy "vzájemná tolerance", "institucionální zdrženlivost", "respektování nepsaných pravidel", "obrana demokratických institucí", "nezávislá média". Nic, z čeho by měli dočasní nájemníci v Bílém domě, Kremlu nebo na Hradčanech opravdovou radost. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
How Democracies Die - Steven Levitsky, Daniel Ziblatt
Jan Žižka - Petr Čornej
1 011 Kč
Ušetříte 178 Kč

„Dobrý román říká pravdu o svých hrdinech, špatný o autorovi.“

Gilbert Keith Chesterton