Volavka - Sharon J. Bolton
Volavka
125 Kč
Knihy
E-knihy

Volavka

Domino, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
7-8 hodin čtení
Nakladatel
Domino, 2015
2. díl série
Lacey Flint

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne...

Čti víc

125 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 64%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt.
Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal?
Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí.
Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?
Čti víc
Kupte společně
Volavka - Sharon J. Bolton
Gentleman Devět - Penelope Ward
304 Kč
Ušetříte 344 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Dead Scared
Rok vydání
2015
Počet stran
480
Nakladatelství
Domino
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
658977

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


koki
28.3.2019
Skvelá vec
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Sharon Bolton sa pre mňa stala veľmi výraznou osobnosťou. Pre jej pútavý, doslova až dychberúci štýl písania, pre jej zaujímavé zamotanie príbehu, či pre samotnú myšlienku každého jej príbehu.

Volavka je druhý príbeh svojráznej policajtky Lacey Flintovej. Musím povedať, že som si túto mladú dievčinu celkom obľúbila. Je zahalená rúškom tajomstva, z ktorého časť nám autorka poodhalila už v prvej časti série Už mě vidíš?

Lacey neinklinovala k vyšetrovaniu vrážd. Avšak tie si ju našli samy. Chtiac-nechtiac sa vždy stane stredobodom prípadu, či už ho rieši šéfinšpektorka Dana Tullochová, alebo Mark Joesbury. Mimochodom, muž, na ktorého nedokáže prestať myslieť. A to aj napriek tomu, že k nemu v prvej chvíli, ako sa spoznali pociťovala antipatiu.

Keď ju však teraz požiada Joesbury o láskavosť, neodmietne. Prípad mŕtvych študentiek, ktorých počet je za posledné roky vyšší, ako by normálne mal byť, ju nanajvýš zaujme. Obzvlášť téma samovraždy. Pretože Lacey nie je žiadne neviniatko. Vo svojom živote si toho už preskákala mnoho, a áno, mala aj samovražedné sklony. Preto ju zaujíma, či dievčatá odišli z tohto sveta dobrovoľne, alebo im k tomu niekto dopomohol... a o tom, že im niekto dopomohol svedčí brutalita, s akou ich spáchali, či - v dvoch prípadoch - chceli spáchať. Brutalitu násliného činu autorka opísala, nazvyme to boltonovie štýlom, čiže do detailu.

Lacey je mladá a má to šťastie, že na svoj vek vôbec nevyzerá. Pôsobí mladšie, aj vďaka tomu perfektne zapadne medzi vysokoškolákov elitnej školy. Problém je, že si ju všímajú až moc. Na jej vkus. A nie všetky chvíle, ktoré na internáte trávi sú príjemné.

Keďže nevie celkom presne, čo konkrétne sa snaží Joesburyho tím vyriešiť, riešiť a hľadať odpovede na mnohé otázky začne na vlastnú päsť. Po rozhovore s profesorkou Olivierovou je totiž presvedčená, že brutálne samovraždy dievčat nie sú náhodné.

Lacey sa do prípadu zamotáva až priveľmi. Joesbury si to uvedomuje a má v pláne jej pôsobenie na univerzite ukončiť. Pre jej vlastné dobro, pre jej vlastnú ochranu. Niekto sa totiž dozvedel, že je tam nasadená ako špiónka a hrozí jej nebezpečenstvo. Obzvlášť po tom, ako sa u nej začnú prejavovať rovnaké príznky, ktoré sa prejavovali aj u študentiek, ktoré si siahli na život...

Príbeh je zamotaný, i keď musím podotknúť, že rozhodne menej ako boli tie, ktoré som doteraz od Bolton čítala. To však vôbec neubralo na kvalite knihy. Bola rovnako pútavá, rovnako čítaniachtivá a rovnako skvelá...
Čti víc
Hana Skokanova
22.8.2016
Nečekala jsem, že by to byl nějaký trhák. Ale kniha mě velice mile překvapila. Rozhodla jsem se koupit si i první díl. Do děje jsem se nechala vtáhnout poměrně rychle. Myslela jsem si, že děj lze snadno předvídat. Ale autorka mne vyvedla z omylu. Knihu mohu jen doporučit :) Čti víc
Eva Veberová
24.3.2016
Samotná zápletka má rozhodně dobrý potenciál. Rozhodně se jedná o docela dobré psycho, když skupina lidí děsí studentky natolik, že je to dovede až k sebevraždě. Tyto lidé děsí nevinné studentky, které si vytipují tak, že využívají jejich strachu z různých předmětů, věcí zvířat a dokážou u nich vyvolat ty nejhorší noční můry. Nejdříve jsem k tomu byla trochu skeptická, ale pak jsem si představila, že by mi někdo dával do pokoje neustále pavouky, kterých se k smrti bojím, tak mi došlo, že to není vůbec přitažené za vlasy, jak mi to zpočátku připadalo. Když tomu přidáte ještě koktejl namíchaný z drog, začíná docela dobrý horor.

Z toho má čtenář pocit, že by se u téhle knihy mohl taky docela dobře bát, ale to nehrozí. Myslím si, že autorka by se právě mohla tomuto více věnovat, protože to napsala takovým nic neříkajícím způsobem. Jako když čtete novinový článek, kde se dočtete, jak jeden terorizoval druhého, až ten druhý spáchal sebevraždu. Ok, přečtete si to, řeknete si, že to je hrozný a jdete dál. Ale tohle je příběh, který by měl čtenář prožívat se svými hrdiny. Chybělo mi tu takovéto vžití se do příběhu. Navíc celá kniha se trochu vleče a až posledních 100 stránek to dostane konečně spád a děj rychle dojde do finále. Konec už není nijak moc překvapivý, protože to tak nějak čekáte. Už od první třetiny knihy je vcelku jasné, že nebohé Lacey, která ignoruje veškerá nařízení svého šéfa a pustí se do vyšetřování na vlastní pěst, půjde ve finále o život. Kdo je hlavním padouchem zjistíte, pokud pozorně čtete, už v průběhu knížky, až nakonec hlavní smysl jeho počínání si autorka nechala do konce. Každopádně celou knihu tápete, kdo je do toho všechno zapletený, tak aspoň to je plus, že aspoň nějaké překvapení mě na konci čekalo.

Pro mě je tohle taková nemastná neslaná knížka. Není to špatné, ale ani skvělé. Prostě průměr. Autorka nepíše špatně, ale asi by to chtělo ještě doladit. Každopádně pro zajímavost si ještě přečtu první díl, abych zjistila Laceynu minulost a třeba zjistím, že první díl není tak špatný.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Volavka - Sharon J. Bolton
Gentleman Devět - Penelope Ward
304 Kč
Ušetříte 344 Kč

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla. “

John Ruskin