Měla jsi vůbec někdy rodinu? - Bill Clegg
Měla jsi vůbec někdy rodinu?
179 Kč
Knihy
E-knihy

Měla jsi vůbec někdy rodinu?

Domino, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4 hodiny čtení
Nakladatel
Domino, 2017

V předvečer dceřiny svatby otřese domem June Reidové děsivý výbuch. Následný požár pohřbí celou její rodinu, minulost i budoucnost. Všechno. Zoufalá a ochromená June prchá z místa katastrofy, až skončí v motelovém pokoji kdesi...

Čti víc

179 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

V předvečer dceřiny svatby otřese domem June Reidové děsivý výbuch. Následný požár pohřbí celou její rodinu, minulost i budoucnost. Všechno. Zoufalá a ochromená June prchá z místa katastrofy, až skončí v motelovém pokoji kdesi u oceánu, stovky kilometrů od někdejšího domova. Ponořená do drásavých vzpomínek neustále přemýšlí o chybách, jichž se dopustila při výchově jediné dcery Lolly i při budování svého vztahu s partnerem Lukem a které vedly až ke tragickému konci. Zároveň s June však nechává autor promlouvat i další lidi, jichž se tragédie dotkla. A právě díky jejich vyprávění se před čtenářem začíná rozprostírat ucelený obraz toho, co se skutečně stalo, ale také svědectví o síle lidského ducha, o schopnosti vyrovnat se s tragédií nepředstavitelných rozměrů, ale také o moci přátelství a podání pomocné ruky. A v neposlední řadě také o tom, co skutečně znamená mít rodinu.
Čti víc
Kupte společně
Měla jsi vůbec někdy rodinu? - Bill Clegg
Krásny omyl - Vi Keeland
408 Kč
Ušetříte 116 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
295
Nakladatelství
Domino
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
658775
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Ivanka
18.8.2018
Prečítam si ju raz znova
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Keby mi túto knihu nedarovala sestra, nikdy sa k nej nedostanem, pretože najradšej čítam v slovenskom jazyku. Po českých prekladoch siahnem naozaj výnimočne. Ale som vďačná, že som si túto psychologickú drámu mohla prečítať.
Stane sa tragédia a hlavná hrdinka June (resp. jedna z hlavných hrdiniek) príde vo svadobný deň svojej dcéry o všetkých najdrahších ľudí v jej živote. Obrovský výbuch pochová blízkych v dome, len June stojí otrasená na dvore a pomaly sa začína strácať, ešte si to ani neuvedomujúc. Ako sa vyrovnať s pocitom viny? Ako ďalej žiť? Ako opísať takúto stratu, takýto žiaľ, také strašné výčitky? Ťažko. No Bill Clegg to vo svojej knihe dokázal.

„Pojede. Sedne do svého subaru kombi a požene se točitými, rozbitými venkovskými cestami, dokud nenarazí na dálnici, která míří na západ, pryč od všeho. Pojede tak dlouho a tak daleko, jak jen to bez pasu půjde, protože ten, který měla, už neexistuje. Nepohání jí neklid ani touha být někde jinde, nýbrž strohé poznání, že její čas na tomto místě vypršel.“

Zo začiatku som sa strácala v menách, pretože príbeh tragédie rozpráva zo svojho pohľadu viacero postáv. Po jednotlivých kúskoch sa pomaly odhaľuje celý príbeh, až sa spojí do zrozumiteľného vyvrcholenia. Postavy sa v spomienkach vracajú nielen do dňa tragédie, ale aj dávno pred ňu. Prvá polovica je náročnejšia na čítanie, no potom vás dej úplne pohltí.
Súcitila som s June, ale ďaleko viac ma zaujala postava Lýdie. Životom skúšanej ženy, ktorá urobila veľmi veľa chýb, lenže jedného dňa sa z nej stane úplne iný človek. Je nádherná a tak ľudská. Postavy v tejto knihe sú skutočné.

„Některý stromy si prostě dřevorubce zamilujou, zamumlal jakýsi opilý starousedlík jednou večer U Pípy, když tam ještě chodila, a jí to přišlo docela pravdivé, ale když si to vybavovala později, nesouhlasila s tím a říkala, že strom si prostě zvykne, ale s láskou to nemá nic společného. Strom se nechá otesávat kousek po kousku, úder za úderem, až nic necítí, a pak, protože jinak to dopadnout nemůže, se kmen zřítí k zemi.“

Z množstva postáv, dôsledne charakterovo vykreslených, spomeniem ešte úžasnú Cissy so srdcom na dlani a Silasa – chalana, ktorý si niesol svoje tajomstvo tak dlho, ako len vo svojom veku dokázal.

„Život umí být prevít, ale mně je jasné, že se ho máme držet a odehrát v něm svoji roli. I když to znamená ukašlat se k smrti kvůli cigaretám nebo vybouchnout v mládí v domě, zatímco se vaše máma dívá. A dokonce i tehdy, když jste ta máma. Někdo jiný může potřebovat vědět, že jste to zvládla, nebo vás možná bude potřebovat ten, koho jste nečekali.“

Príbeh nám našepkáva, aby sme boli vďační za to čo máme, aby sme vážili slová i skutky, nabáda nás hovoriť a vysvetľovať, kým nie je neskoro. Podať pomocnú ruku, keď môžeme.
Záver tejto drámy je napísaný takým láskavým spôsobom, ako to len v danom príbehu bolo možné. Maličká kniha, no v nej niekoľko ľudských životov prepletených jeden cez druhý.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Měla jsi vůbec někdy rodinu? - Bill Clegg
Krásny omyl - Vi Keeland
408 Kč
Ušetříte 116 Kč

„Jestliže nemůžeme s potěšením číst knihu zas a znovu, není třeba ji číst vůbec.“

Voltaire