Nemovitosti – vzory smluv a podání - Ladislav Rolný
Nemovitosti – vzory smluv a podání
363 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
363 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Praktickým zaměřením se publikace stala dobrým pomocníkem široké odborné veřejnosti a zejména pak všem, kteří uvažují o nákupu či prodeji nemovitosti, realitním kancelářím a majitelům nemovitostí. Třetí aktualizované a přepracované vydání je doplněno elektronickou přílohou na CD-Romu se zpracovanými vzory a právními předpisy. Autor čtenářům předkládá komplexně zpracovanou problematiku právních vztahů k nemovitostem.
První oddíl je věnován věcným právům (vlastnickému právu, zástavnímu a podzástavnímu právu, věcným břemenům) a jejich zápisům do katastru nemovitostí. Dále je zde pojednáno o katastru nemovitostí a o údajích, které jsou předmětem zápisu v katastru.
Druhý oddíl obsahuje soubor vzorů smluv a příslušných návrhů na katastr nemovitostí. V uvedených vzorových smlouvách jsou vyčerpány prakticky všechny případy, které mohou při převodu nemovitostí nastat: smlouvy o smlouvě budoucí, kupní smlouvy, darovací smlouvy, zřízení nebo zrušení věcného břemene, zřízení nebo zrušení zástavního práva, podílové spoluvlastnictví, různé varianty splatnosti kupní ceny a sankcí při nesplnění.
Ve třetím oddílu jsou uvedeny vzory daňových přiznání, které souvisejí s nemovitostmi a jejich převody. Podle podmínek konkrétních příkladů jsou zde vyplněna přiznání k dani z nemovitostí, k dani z převodu nemovitostí, k dani darovací, dílčí přiznání k dani z nemovitostí atd.
Ve čtvrtém, závěrečném oddílu jsou otištěna úplná znění souvisejících právních předpisů v platném znění.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Příloha
CD-ROM
Rozměr
170×230 mm
Rok vydání
2003
Počet stran
320
Jazyk
český
Nakladatelství
Grada
Vazba
brožovaná vazba
ISBN
8024707179
Naše katalogové číslo
649

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc

„Kniha je jako zahrada, kterou nosíš v kapse.“

latinské přísloví