Ondřej Kukal: Boj o radost - Ondřej Kukal
Ondřej Kukal: Boj o radost
237 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Ondřej Kukal: Boj o radost

  Nakladatel
  Hudobné albumy, 2019

  Skladatel, dirigent a houslista Ondřej Kukal (nar. 1964) patří k nejvýznamnějším a také nejvšestrannějším českým hudebním osobnostem střední generace....

  Čti víc

  237 Kč

  Běžná cena Běžně 249 Kč

  Ušetříte 5 %

  Posíláme do 14 dní

  Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

  Doporučené tituly a kolekce

  237 Kč

  Více o titulu

  Skladatel, dirigent a houslista Ondřej Kukal (nar. 1964) patří k nejvýznamnějším a také nejvšestrannějším českým hudebním osobnostem střední generace.
  O svém Trojkoncertu „Boj o radost“, op. 50 pro klavírní trio a orchestr z roku 2016, komponovaném na objednávku Kalliopé Trio Pragues, se sám vyjádřil jako o skladbě, která je mu momentálně bytostně nejbližší. Už na první poslech je znát, že jde u určitou protiváhu o dva roky dřívějšího Klavírního tria s přívlastkem Boj s pádem, tempově rozvrásněné evoluční pásmo, v němž se prolíná princip postupného narůstání s principem umně vršených kontrastů. Vstupní partie Trojkoncertu, která je svěřena klavírnímu triu, vychází z hloubky se vynořujícího harmonického modelu, jako by před sebou valila nějakou mučivou tíhu. Posléze se však hudební proud začíná projasňovat a probarvovat hroznem žesťových témbrů. Na pevném rytmickém půdorysu před námi defilují shluky roztančených figuračních partií, střídaných znepokojujícími vibracemi (posedlost tremolem) a hned zase vtíravou hrou synkop. Spontánnost, s jakou se celá tato, po zvukové stránce téměř symfonicky rozkročená, skladba odvíjí, je přitom dokonale vyvážena smyslem pro logiku hudebního plynutí a formální vyváženost. Zásluhu na tom má hned pět, ve volném tempu plynoucích dílů, z nichž ten poslední, před závěrečnou nadoraz temperamentní apoteózou radosti, působí jako hymnus. Nahrávka tohoto díla je záznamem jeho premiéry z roku 2017.
  Tracklist
  • Trojkoncert „Boj o radost“, op. 50
  • Žalm č. 42 op. 22
  • Contrabassianao – koncert pro kontrabas a smyčcový orchestr op. 29
  • Sonata romantica pro violoncello a klavír op. 4
  • Violoncelliana, op. 32 pro violoncello sólo
  Čti víc
  Kupte společně
  388 Kč
  Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
  Dejte nám o tom vědět.

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

   
  CD obal
  ISBN
  CR1023-2
  Rok vydání
  2019
  Naše katalogové číslo
  642237
  Kategorizace

  Recenze

  Jak se vám album líbilo?

  Kupte společně
  388 Kč

  „K dobré knize je třeba dobrých čtenářů.“

  Victor Hugo